تاریخ درج خبر : 1394/02/20
کد خبر : ۴۸۶۲۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشگاه یاسوج به پذیرفته شدگان ممتاز کنکور بورس تحصیلی می دهد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج از اعطای بورس تحصیلی به رتبه های برتر کنکور در این دانشگاه خبر داد.

hatami1

شهاب الدین حاتمی گفت: این بورس تحصیلی به کسانی که رتبه های برتر کنکور سراسری در گروههای آموزشی ریاضی و علوم انسانی را کسب کنند، اعطا می شود.

وی بیان کرد: داوطلبانی که دارای رتبه های پایین تر از یک هزار، ۷۵۰، ۵۰۰ مناطق سه گانه در گروه آموزشی علوم انسانی و رتبه های پایین تر از دو هزار، یک هزار و ۵۰۰ و یک هزار مناطق یک تا سه گروه ریاضی در کنکور سراسری هستند مشمول این بورس خواهند شد.

حاتمی گفت: دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی دانشگاههای دولتی جامع یا صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد نیز از بورس تحصیلی برخوردار می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج افزود: همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی جامع یا صنعتی که رتبه اول را کسب کرده و دارای دو مقاله علمی و پژوهشی معتبر باشند در مقطع دکتری از مزایای این بورس‌های تحصیلی بهره مند می شوند. وی اظهار داشت: برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی، برگزیدگان جشنواره های علمی و همچنین برگزیدگان مسابقات قرآنی از دیگر افرادی هستند که می توانند از این بورس‌های تحصیلی استفاده کنند. حاتمی عنوان کرد: این افراد از مزایای دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه نیز بهره مند خواهندشد. وی افزود: در قالب این بورسیه و در هر نیم‌سال تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ میلیون، کارشناسی ارشد ۱۴ میلیون و دکتری ۲۰ میلیون ریال هزینه تحصیلی پرداخت می شود. وی تاکید کرد: تداوم اعطای این بورس منوط به عملکرد مناسب آموزشی دانشجو در طول مدت تحصیل است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد