تاریخ درج خبر : 1394/02/21
کد خبر : ۴۸۷۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

«پایتخت طبیعت ایران» میزبان جشنواره ملی فرهنگ عشایر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سومین جشنواره ملی فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین (کوچ عشایر) در یاسوج برگزار می شود.

۱۴۴۰۹

محمود باقری افزود: این جشنواره با موضوع کوچ ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ۹۴ در پارک جنگلی یاسوج «پایتخت طبیعت ایران» برگزار می شود.

وی بیان کرد: این جشنواره با حضور ۲۰ استان کشور که دارای عشایر کوچ رو هستند، برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برگزاری تور جهت بازدید از مسیر کوچ عشایر و شاهنامه خوانی نمایش شیوه زندگی عشایری، فرهنگ ها، آداب و رسوم، نحوه کوچ، آواها و نواها، تولیدات و دستباف های عشایر استانهای شرکت کننده از جمله بخشهای این جشنواره هستند.

باقری مستند سازی جهت حفظ هویت تاریخی و فرهنگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد، ارج نهادن به بزرگان، نخبگان، خادمان، شهدا و سرداران عشایر و چهره های ماندگار این عرصه، معرفی فرهنگها،آیینها، مناسک و آداب مختلف عشایر در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، اقتصادی و حماسی ایجاد زمینه مساعد برای شناسایی و معرفی ظرفیتها و استعدادهای عشایر، گسترش گردشگری روستایی و عشایری. کمک به توسعه فرهنگی، اقتصادی و سطح زندگی عشایر، احیاء و ترویج آداب سنن، صنایع دستی مناطق عشایری، معرفی هویت تاریخی و فرهنگی عشایر و ایجاد زمینه مساعد فرصتها، همکاری و مشارکت عشایری را از مهترین اهداف این جشنواره عنوان کرد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد