تاریخ درج خبر : 1394/02/21
کد خبر : ۴۸۷۳۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

طراوت هوای بهاری استان با بارندگی های اخیر

باران های مداوم بهاری به ویژه شبانه روز گذشته جلوه ای مصفا، دل انگیزی را به سرزمین برف و آفتاب (کهگیلویه وبویراحمد) هدیه داده است.

۸۱۵۶۹۱۹۹-۶۳۸۴۱۶۷

بارش بهاری در شبانه روز و حتی روزهای گذشته ضمن خوشحالی و امیدواری کشاورزان دیم کار باعث کاهش دمای هوای مناطق سردسیری یاسوج و سی سخت شد وبرخی شهرندان جبور به روشن کردن دوباره بخاری های خود کردهاند.

سرما و کاهش نسبی دمای صبح امروز در سی سخت و یاسوج نیز موجب شد تا شهروندان با گرم پوش از خانه خارج شوند.

به گفته کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد بیشترین میزان بارندگی در شبانه روز گذشته در سی سخت با حدود ۲۲٫۲ میلیمتر گزارش شد.

ولی بهره مند میزان بارندگی این مدت در شهرهای یاسوج، دهدشت و باشت را نیز به ترتیب ۵٫۶ ، ۸٫۷ و چهار میلیمتر اعلام کرد.

وی میزان بارش بهاری در شبانه روز گذشته در منطقه گرمسیری امام زاده جعفر و شهر گرم و نفت خیز دوگنبدان را به میزان مشابه ۱٫۳ میلیمتر ذکر کرد.

بهره مند با بیان اینکه هنوز در مناطق مختلف استان میزان بارش ها در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر بوده است، اظهار کرد: تنها شهر سی سخت با حدود ۸۶ میلیمتر بارش بیشتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت مثبتی داشته است.

وی میزان بارندگی سال زراعی جاری در شهر سی سخت را ۶۷۰٫۶ میلیمتر عنوان کرد.

بهره مند میزان بارندگی سال زراعی جاری در یاسوج را ۵۹۸٫۶ میلیمتر اعلام کرد و افزود: میزان بارش در این شهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۹۸ میلیمتر کاهش نشان می دهد.

وی ابراز داشت: موج بارندگی از امروز یکشنبه از جو استان خارج می شود.

بهره مند افزود: در شبانه روز گذشته نیز سی سخت با دمای حداقل هشت درجه و امام زاده جعفر گچساران نیز با حداکثر دمای ۳۷درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین و گرمترین نقطه استان گزارش شده است.

استان زیبای کهگیلویه وبویراحمد با داشتن چشمه ها و تفرجگاه های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری اینک پذیرای خیل مسافران و میهمانان از اقصی نقاط کشورمان است.

این استان همچنین با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، دو هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران و گردشگران در هر برهه ای از سال بویژه بهار و تابستان خواهد بود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد