تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۷۷۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

عوام فریبی کار دیگران بود، دولت ما شفاف سازی می‌کند

مدیرکل منابع انسانی استانداری در واکنش به سخنان معاون سابق استاندار  در دولت احمدی نژاد گفت: عوام فریبی کار دیگران بود .دولت ما شفاف سازی می‌کند.

به گزارش سایت استان، در حاشیه سفر معاون علمی و فناوری ریس جمهور به مرکز استان ، عضو شورای پژوهشی استان گفت: تحقیق و پژوهش باید از حالت تبلیغی در آمده و به شکل حقیقی، تحقیق و پژوهش را دنبال شود.

IMG-20150510-WA0037

وحید محمدی تبار افزود: نیاز ضروری استان متناسب با پتانسل های فراوان نیروی انسانی و منابع ملی ، ایجاد پژوهشکده نفت ، پژوهشکده علوم انسانی و پژوهشکده منابع طبیعی و گیاهان دارویی است.

وی گفت: اعتبارات پژوهشی بایستی یک جا متمرکز و در یک شورای استانی برای آن تصمیم گیری کرد و تا اعتبارات خوب در اختیار نداشته باشیم نمی توان پژوهش و تحقیق را راهبری کرد.

محمد تبار فعالسازی و گسترش مشارکت بخش خصوصی را از مهمترین ضرورتهای توسعه و نهادینه سازی پژوهش و تحقیق در استان عنوان کرد.
مدیر کل منابع انسانی و تحول اداری استانداری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص برخی بحثهای صورت گرفته پیرامون لغو مجوز های استخدامی مهرآفرین در دولت سابق گفت: عوام فریبی کار دیگران بود .دولت ما شفاف سازی میکند. اینکه مجوزهای استان به دلایل متعددی از جمله سهل انگاری ، تصمیمات عجولانه و جابجایی های غیره کارشناسی متعدد مسئولین وقت کشوری و استانی، از دست رفته است، تردیدی نیست.
وحید محمدی تبار گفت: ما دنبال مقصر و مچ گیری نیستیم از اولش هم گفتیم که دنبال احیا و عملیاتی نمودن این مجوزها هستیم نه دنبال شماتت مسولین سابق.

وی ادامه داد: حدود ۱۵۰ مورد از ۱۴۳۵ مجوز باطل شده دولت سابق، با تلاش مسئولین دولت اعتدال احیا و عملیاتی و بقیه هم پیگیری شده و می شود، اگر نتیجه گرفتیم که انجام وظیفه کرده ایم و اگر هم نتیجه نگرفتیم ، شجاعانه میگوییم که نتوانستیم جبران مافات بقیه کنیم.
محمدی تبار بیان داشت: متاسفانه در دولت جدید بعلت محدودیتهای مالی و استخدامهای بی رویه و خارج از ضوابط قبلی ، عملا موضوع اعطای مجوز های استخدامی جدید قفل شده و همه چیز منوط به بعد از تشکیل و استقرار سازمان مدیریت و برنامه ریزی گردیده است.
این مسئول استانی ادامه داد: مهندس محنایی یک شبه معاون استاندار نشدند ،بلکه  از نهاد انقلابی سنگرسازان بی سنگر (جهاد سازندگی سابق) مدیریت را شروع و مدارج مدیریتی را باسختی طی نمودند. وی به اندازه سن برخی مسولین سابق سابقه خدمت و مدیریت دارند .
حدود ۲ سال است برادر ایشان متقاضی تبدیل وضعیت اند ،ولی حاضر نشدند برای برادر خود حتی ذره ای از قانون عدول کنند.
محمدی تبار افزود : ما هیچ فرد خاصی را متهم نمی کنیم و معتقدیم اگر فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)در مبحث عدالت استخدامی ، رعایت می شد و یا بخشنامه اصلاح نظام اداری ابلاغی ایشان مورد توجه قرار میگرفت، امروز شاهد این وضعیت نبودیم. کاری است که شده و وظیفه ما تلاش برای جبران است.
مدیرکل منابع انسانی استانداری در پایان گفت: اینجانب آمادگی کامل دارم ، با ارائه مدارک و مستندات قانونی با دو استاندار آخر دولت آقای احمدی نژاد در استان (نیکزاد و صابری ) و یا هر نماینده ای از طرف این دو نفر ، در خصوص علل از کف رفتن فرصت های استخدامی و همچنیین اشکالات ،ابهامات و بعضا تخلفات آزمونهای برگزار شده استان ، مناظره ای رو در رو و یا رسانه ای در فضایی صمیمی داشته باشم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد