تاریخ درج خبر : 1392/05/11
کد خبر : ۴۸۷۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ویژگی های شهردار و دهیار کارآمد از نگاه فرماندار کهگیلویه

سایت استان: فرماندار کهگیلویه در مراسم تحلیف اعضای شوراهای شهر و روستای بخش سوق، امانتداری، دینداری و کفایت و کارآمدی را از شاخصه‌های مورد نیاز شهردار و دهیار برشمرد و گفت: نجابت و حسن سلوک شخص مورد نظر با مردم نیز مدنظر قرار گیرد.

ابراهیم جعفری در این مراسم ولایتمداری، عدالت‌محوری، قانون‌مداری، مردم‌داری و کار و تلاش بی‌وقفه و بی‌منت را سرلوحه کار همه مسئولین در شهرستان دانست و اظهار داشت: اعضای شوراها با روحیه بسیجی و استفاده از روش‌های علمی در چارچوب قانون به وظایف خود عمل خواهند کرد.

farmandar

فرماندار کهگیلویه ارتباط با مردم، فرهنگ‌سازی مبارزه با فساد و تجمل‌گرایی و تسهیل و تسریع در کار مردم را از ضروریات شوراها برشمرد و افزود: اعضای شورا به حفظ هویت معماری ایرانی اسلامی توجه ویژه داشته باشند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه جنجال سیاسی به جای عمل به وظایف قانونی در کار شوراها را مضر خواند و تصریح کرد: اعضای شوراها مطابق چارچوب و با شناخت دقیق وظایف خود را به پیش برند.

جعفری با تبیین ملاک‌های انتخاب شهردار و دهیار، امانتداری، دینداری و کفایت و کارآمدی را از شاخصه‌های مورد نیاز شهردار و دهیار برشمرد و اضافه کرد: نجابت و حسن سلوک شخص مورد نظر با مردم نیز مدنظر قرار گیرد.

وی جناح‌بندی در این انتخاب مهم را زهر مهلک توصیف کرد و تأکید کرد: دخالت حزب و جناح در این مورد باعث تنزیل قدر و منزلت شورا و از کار انداختن شورای شهر می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه در قانون اساسی شوراها در چارچوب اصل عدم تمرکز اداری گامی در جهت توسعه سهم مشارکت مردم در نظام اجرایی محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: بر همین اساس بخشی از امورات اداری استان‌، شهرستان، بخش و روستا به مردم واگذار می‌شود.

فرماندار کهگیلویه با توصیه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به پیگیری مطالبات مردم در چارچوب اختیارات تعریف شده تأکید کرد: اعضای شوراها فراتر از قانون کاری انجام ندهند.

بنا به این گزارش؛ 14 شورای روستایی و یک شورای شهری بخش سوق تعداد 49 نفر عضو دارند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد