تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۸۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مراکز غیر مجاز عرضه گوشت در جاده دشتروم تعطیل و پلمب شدند

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: با مصوبه شورای سلامت و دستور دادستان یاسوج مراکز غیر مجاز عرضه گوشت در جاده دشتروم بویراحمد تعطیل و پلمب شدند.
عبدالله بهمنش افزود: بر اساس مصوبه شورای سلامت و با دستور دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، عرضه دام به صورت غیر قانونی در منطقه تنگ گاری دشتروم بویراحمد جمع آوری شد.

بهمنش گفت: عرضه گوشت غیر بهداشتی در جاده تنگاری دشتروم از توابع شهرستان بویراحمد با مصوبه شورای سلامت و دستور دادستان محترم جمع آوری شد.

وی تاکید کرد: دام می بایست در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت دامپزشکی که هم کارشناس بهداشتی دامپزشکی حضورداشته و هم روحانی ناظر ذبح شرعی حضور دارد، کشتار شود اما متاسفانه برخی افراد سودجو و فرصت طلب، دام را به صورت زنده در محل های غیراستاندارد نگهداری و در همین مکان کشتار و عرضه می کند.

وی افزود: با توجه به عدم بازرسی پیش از کشتار توسط دامپزشکی، امکان آلودگی محصولات گوشتی عرضه شده و ابتلای مصرف کنندگان به بیماری های مشترک انسان و دام زیاد بود و در نتیجه دستور جمع آوری این اماکن غیر مجاز صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان تاکید کرد: متاسفانه فرهنگ غلطی در بین مردم ما وجود دارد که فکر می کنند اگر دام به صورت زنده و درحضورخود کشتار شود قطعا گوشت سالم است در صورتی که این چنین نیست.

وی افزود: به عنوان مثال لاشه مبتلا به تب مالت هیچگونه علائمی نداشته و مصرف گوشت تازه آن خطرناک خواهد بود در صورتیکه اگر همین دام در کشتارگاه کشتار شود، لاشه آن ۲۴ ساعت در سردخانه کشتارگاه نگهداری و شرایط خاصی در لاشه ایجاد شده که عامل بیماری در آن از بین رفته و خطری برای مصرف کننده نخواهد داشت.

وی در پایان از مردم استان خواست، گوشت مورد نیاز خود را از طریق مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد