تاریخ درج خبر : 1391/08/16
کد خبر : ۴۸۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آیت الله ملک حسینی امید محرومان استان های جنوب کشور بود

سایت استان:  نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: آیت الله سید ‘کرامت الله ملک حسینی’ نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری امید محرومان و مستضعفان استان های جنوب کشور بود.
 آیت الله ‘سید محمدعلی موسوی جزایری’ روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره آیت الله ملک حسینی در یاسوج افزود: این عالم ربانی همچون سدی محکم در برابر انحرافات و کج روی ها ایستاد.

وی با تشریح ویژگی های آیت الله ملک حسینی، بیان کرد: این فقیه عالیقدر علاوه بر متواضع بودن فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر را نیز به طور مطلوب و مستمر انجام می داد.

موسوی جزایری اظهار داشت: این ضایعه دردناک نه تنها کهگیلویه و بویراحمد را غرق در ماتم و عزا کرد بلکه مردم استان های خطه جنوب کشور بویژه فارس و خوزستان را نیز سوگوار کرده است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران و بویژه مردم استان های جنوب کشور شخصیت مذهبی و علمی ارزشمندی را از دست داده اند، عنوان کرد: این عالم ربانی پدر معنوی منطقه جنوب بود و پس از ارتحال وی نوعی حالت یتیمی به مردم این منطقه دست داده است.

موسوی جزایری ابراز داشت: با ارتحال علمای دینی و مراجع تقلید غم سنگینی بر دل مردم مستولی می شود که چنین امری طبیعی است.

وی با اشاره به وداع کم نظیر آحاد مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله ملک حسینی در مراسم تشییع پیکر این عالم ربانی، گفت: این حضور باشکوه قابل تقدیر بوده و ادای دین و قدردانی از مقام شامخ این عالم ربانی بدون اجر و پاداش نخواهد ماند.

موسوی جزایری حجت الاسلام سید ‘شرف الدین ملک حسینی’ فرزند آیت الله ملک حسینی را جانشینی صالح برای آن مرحوم دانست و بیان کرد: این مدرس حوزه علمیه دارای مجموعه ای از کمالات و فضایل بوده و کهگیلویه و بویراحمد نیازمند معلومات دینی وی است.

وی اظهار داشت: علمای حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد می بایست خلاء آن مرحوم را پر کنند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد