تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۸۲۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم تهیه نقشه راه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تحقیقات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تهیه نقشه راه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با رویکرد ۳۰ ساله ضروری است.

عباس صلاحی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های بزرگ برای تولید و اشتغال در استان کهگیلویه و بویراحمد حوزه کشاورزی است، اظهار کرد: در همه سال‌های پس از انقلاب برای توسعه این بخش کارهای بزرگی انجام شده است.

مدیرکل تحقیقات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در دولت تدبیر و امید هم سعی بر این است که از همه ظرفیت‌ها برای رونق کشاورزی استان استفاده شود و در دو سال گذشته هم اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه برای اینکه کشاورزی استان به سوی تولید بیشتر قدم بردارد، باید رویکرد علمی را در دستور کار قرار دهیم و از همه دانش‌ها و تمامی ایده‌های علمی برای شکوفایی استفاده کنیم گفت: در دیداری که با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور داشتیم به صورت خلاصه مشکلاتی را که اکنون در پیش روی کشاورزی وجود دارد هم در سطوح ملی و هم استانی برای آن‌ها تبیین کردیم.

مدیرکل تحقیقات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این راه‌ها را ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری اعضای هیئت علمی و محققین در مرکز دانست و گفت: تهیه نقشه راه کشاورزی استان با رویکرد ۳۰ ساله از دیگر اقدامات علمی است که می‌تواند کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد را برای آینده بهتر دارای برنامه‌ریزی منسجم کند.

وی با بیان اینکه اختصاص درصدی از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به آموزش بخش کشاورزی از دیگر ضروریاتی است که می‌تواند به رشد و توسعه این بخش در استان کمک کند، سهم تحقیقات از درآمد ناخالص ملی را خوب ذکر کرد و گفت: اما پراکنده بودن آن مشکل ایجاد کرده است.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد