تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۸۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

گلایه شدید هنرمندان در دیدار با مسئولان استانی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با همراهی جمعی از مسئولان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.

download (1)

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با همراهی جمعی از مسئولان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.
نماینده بویراحمد و دنا، استاندار، معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.
همچنین مسئولان استان با مدیریت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار و پیرامون مسائل فرهنگی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد به گفتگو پرداختند.
در ادامه این بازدید جمعی از هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده بویراحمد و دنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار و تبادل‌نظر کردند.
رضا دهبانی‌پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این دیدار، گفت: با مسائل فرهنگی می‌توان ذهن و فکر جامعه را تحت تأثیر قرار داد. ما باید از وجود فرهنگ دوستان و کسانی که در حوزه فرهنگ و ادب و هنر در کشور و استان شاخص می باشند استفاده کرد و ارزشهای انقلاب اسلامی را در وجود جامعه نهادینه کرد.
دهبانی‌پور گفت: دشمنان ایران از راه‌های فرهنگی و جنگ نرم به مقابله با ما برخاسته‌اند که با آگاهی لازم می‌توان جلوی حربه‌های دشمن را گرفت.
در ادامه دیدار هنرمندان با مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد برخی از هنرمندان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود را در حوزه فرهنگ و هنر مطرح کردند.
حسن غفاری عکاس برجسته کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشور با گلایه از مسئولان استان، اظهار کرد: مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد با مقوله فرهنگ و هنر بیگانه هستند و آشنایی ندارند.
این عکاس برتر استان تاکید کرد: به خواسته‌های اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد توجهی نمی‌شود.

سایر هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی مقیم تهران نیز در این نشست از بی‌توجهی مسئولان استان به خواسته‌ها، مطالبات و دغدغه‌های اهالی حوزه فرهنگ و هنر به شدت انتقاد کردند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با اشاره به اینکه توسعه هر منطقه از فرهنگ می‌گذرد و با گلایه از هنرمندان، اظهار کرد: هنرمندان سرمایه‌های فرهنگی هر جامعه محسوب می‌شوند و این قشر البته نباید از مسئولان فاصله بگیرند و از دور حرف‌های خود را بزنند و بعد انتظار داشته باشند که همه چیز هم درست شود، بلکه باید با مسئولان اجرائی استان، بویژه دستگاه‌های فرهنگی ارتباط خود را حفظ کنند.
قربانی با قدردانی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نمایندگان استان در مجلس به دلیل توجه به مسائل فرهنگی بویژه حوزه کتاب، تصریح کرد: نمایندگان استان در مجلس از نمایندگان تاثیرگذار در حوزه کتاب و مسائل فرهنگی هستند، بنده منتظر شنیدن نظرات و خواسته‌‌های هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد هستم ولی تاکنون هنرمندان هیچ‌گونه پیشنهاد و نظراتی در خصوص کتاب به بنده ارائه نداده‌اند.
وی هنرمندان را چهره‌های ارزشی و تاثیرگذار جامعه دانست و افزود: فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد که در سطح کشور افتخاراتی بزرگی کسب کرده‌اند، می‌توانند با همکاری، همدلی به توسعه استان بیش از پیش کمک کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه هنرمندان می‌توانند در معرفی استان و جذب سرمایه‌گذار گام‌های موثری بردارند، در پاسخ به برخی از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی مقیم تهران، اظهار کرد: کدام یک از شما هنرمندان حاضر هستید به استان کهگیلویه و بویراحمد برگردید.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با همراهی سایر مسئولان از غرفه‌های ناشران استانی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.
سید مجید بایگانی مدیر روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، در بازدید ۲۰ اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صورت گرفت مسئولین استانی از ناشران استانی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید و به گفت‌وگو با آنها پرداختند.
وی گفت: چویل، آناپنا و فرهنگ مانا انتشاراتی بودند که از استان کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشتند.
گفتنی است که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در مصلی تهران برپا می‌باشد.

download

download (1)

download (2)

 

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نوری گفت:

  اصلا این خانم اینجا چیکار می کنه چرا یکی نیست بگه کاری ایشون همش تبلیغات هست و تره واسه اصلاحطلبان خورد نمی کنه.واقعا اصلاح طلبان استان در خوابند.

 • حمید گفت:

  با مدیرانی مانند قربانی وای به احوال اصلاح طلبان و دولت روحانی

 • بوذری گفت:

  اقای استانداردرجلساتی هنرمندان باشماداشتندانتقاذات وراه کارهاارایه شدچه تحولی چه گلی به سرمان زدی که میخوای بچه ها رابه این برهوت برگردانی اگراوضاع وفضامناسب باشدخودشان استقبال می کنند.
  خانم قربانی ذرکتابخانه ذهذشت کتاب ذرخوری براکارتحقیقاتی وجوذ نذارذ همین کتاب (پایی که جاماند)که از خودمان است وجوذنذاردلطف کنیدکتابخانه مرکزی ذهدشت رابه کتابهای پایه ذرحوزه ادبیات خصوصن (شعروداستان…)مجهزکنید.
  من ازاقای دهبانی نزادکلن ناامیدشدم بصیرت ندارندبه میمنت ایشان وهمراهی نکردن اقای خردمندبعدازسه سال اداره انجمن شعربادست خالی به علت عدم درک روشن انها ازمسایل درسال جدیدرهایش کردم دوماه است تعطیله لطف کنید بادیگردوستان شاعربرای رضای خداواستعدادهای نهفته درشهر برپایش دارید.

 • اصلاحاتی گفت:

  کاش استانداری یکم فکرمیکردکه دوربریاش توی تهران که برای بازدیدنمایشگاه آمدندکیاهستند وچه تفکری دارند،…. ……. عصوستادجلیلی بودند،……… لیدرحاج آقابزرگواری بودند،……………….. تودولت احمدی نژادپست داشتند

 • احمد گفت:

  خانم قربانی جدیدا هم فکر و هم ستادی خود یعنی داور ، عضو محترم ستاد جلیلی و احمدی نژاد و البته هم ریش یک مدیر ارشد استانداری را به معاونت انتخاب کرده است.

 • کارمند گفت:

  من نمی دونم خانم قربانی چه زدبندی باسیاهی داره که عوضش نمکنه،خانم قربانی سیاهی مال دولت گذشته است،دولت جدیددوسال ازش گذشته چراهنوزسیاهی مونده.

 • اکاران گفت:

  آقای دهبانی اینجاارشاده باهنرمندزجرکشیده سرکارداری نه چنددانشجوی انتیک اینجامااحتیاج به نصیحت نداریم این حرفها مال دهه شصت برای ما معنی مفهومی ندارد مااحتیاج به یک مدیرکاری داریم که هنرمند بفهمه،دردماراکشیده باشه بدونه هنرچیه،شمافقط حرف میزنید عملگرانیستیددوماه امدید هنوزکهگیلویه مثل سابق بی مدیرازکی میترسی،بهرام اکاران مربی هنرهای تجسمی

 • سجادنریمان گفت:

  جناب دهبانی فکرمیکنی هنرمندان کلاس ابتدای هستندیا مهدکودک،چه دشمنی این حرفارابرای دانشجوات بزن نه برای قشرهنرمند،ماهشت سال بادولت احمدی نزادوکمالوندمبارزه کردیم این حرفها مال دولت قبل بودماباکسی رودرواسی نداریم

 • پشت کنگوری گفت:

  خانم قربانی،به کتابخانه های دهدشت سر زدی کتابخانه شهید مطهری بااین همه شلوغی مثل زیمبابه است اینقدرداخلش گرمه چندتاکولرداره که مال عهدتیمورلنگه

 • مانی مظفریان گفت:

  آقای دهبانی اینقدرمحافظه کاره که ازسایه خودشم میترسه.درتعجبم چطور با هنرمندان عکس گرفته،

 • کتاب خوان گفت:

  خانم قربانی توچه مدیری هستی که درکتابخاهای دهدشت،کتاب مجموعه کامل اشعارقیصرآمین پور،ومجموعه اشعاربزرگ بانوی معاصرایران سیمین بهبهانی که درهربقالی پیدامیشه اصلا وجود نداردبعدبلندشدی رفتی تهران گلایه از هنرمندان میکنی،خانم توبفکرمجموعه خودت باش،هنرپیشکش دهبانی

 • مصطفی نجاری گفت:

  ……. تو تهران چیکنی،رفتی برای …….. کتاب بخری،کتاب جدید مصبا یزدی رابراش بخر

پربازديد