تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۸۲۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز کنگره بین المللی خون،بیماری ها وکاربردهای بالینی

کنگره بین المللی خون،بیمارها و کاربردهای بالینی آن در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج روز دوشنبه با حضور نمایندگان ۱۴ کشور خارجی با قرائت پیام آیت الله جوادی آملی آغاز شد.

Capture

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در آیین گشایش این کنگره به خبرنگاران گفت : برگزاری این کنگره چهار روزه فرصتی برای آشنایی پزشکان با آخرین یافته های علمی و راهکارهای تشخیصی ودرمانی بیمارهای خونی و پیوند سلولهای بنیادین خواهد بود.

رضا چمن اظهار کرد: برگزاری این کنگره بین المللی در این سطح با شرکت نمایندگان ۶۰ انجمن و موسسه داخلی و خارجی یک رویداد علمی خوب برای شناخت بیماری های خونی و ارتقا سطح خدمات درمانی به بیماران خونی و کاربردهای سلولهای بنیادین است.

به گفته دبیر این کنگره، کم خونی ها، بیماری های انعقاد و خونریزی دهنده ها، طب انتقال خون، سلول های بنیادی، پیوند، پاراکلینیک و تشخیص از مهمترین محورهای این کنگره بین المللی است.

دکتریزدان پناه تصریح کرد: حدود ۸۰ سخنران داخلی و خارجی نیز در طول برگزاری چهار روزه کنگره مشخص شده اندو ۴۰ نفر از این افراد سخنرانان خارجی دعوت شده از انجمن ها و سازمان های علمی بین المللی است.

یزدان پناه از ارسال ۳۰۷ مقاله علمی به سه زبان انگلیسی، فارسی و فرانسوی به دبیرخانه کنگره خبر داد و گفت: با پایش نهایی از سوی ۱۵۰ داور داخلی و خارجی سرانجام ۲۷۲ مقاله مورد پذیرش واقع شد.

دبیر علمی این کنگره بین المللی گفت: از این تعداد ۶۰ مقاله به عنوان سخنرانی و دیگر مقالات بصورت پوستر پذیرش شده اند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد