تاریخ درج خبر : 1394/02/22
کد خبر : ۴۸۸۹۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین کنگره بین‌المللی استان در یاسوج آغاز شد/ حضور ۹۰۰ متخصص در کنگره خون و کاربردهای بالینی

اولین کنگره بین المللی خون؛ بیماری ها و کاربرد بالینی آن صبح امروز با حضور اساتید، صاحب نظران و پژوهشگران ملی و بین المللی در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج آغاز بکار کرد.

۰۰۹

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دبیر علمی کنگره ین المللی خون با بیان اینکه برگزاری کنگره افتخاری برای استان و کشور و همچنین شناسایی پتانسیل و ظرفیت های استان می باشد، گفت: تاکنون در این کنگره بالغ بر ۹۰۰ نفر از اساتید، پزشکان متخصص و صاحب‌نظران علم پزشکی در زمینه خون، بیماری‌های ناشی از آن و سلول‌های بنیادی نام‌نویسی کرده‌اند

دکتر بهروز یزدان پناه افزود: در این کنگره که پژوهشگرانی از ۱۴ کشور جهان نام نویسی نموده اند؛ ۲۷۰ مقاله و ۶۰ سخنرانی ویژه ارائه می شود.

وی اظهار داشت:۶۰ سازمان و انجمن علمی شامل ۲۵ انجمن خارجی و سازمان‌های بین‌المللی از جمله انجمن خون اروپا و آسیا در این کنگره بین‌المللی حضور دارند.

همایش امروز؛ تلاشی است برای کاوشگری جامعه علمی

همچنین معاون امنیتی سیاسی استانداری در این مراسم با بیان اینکه معارف مکتب اسلام در جهت تکریم، سعادت و سلامتی بشر قرار دارد، گفت: دین اسلام توجه ویژه ای به سلامت انسان داشته تا جایی که بنابه فرمایش امام معصوم ؛ عقل سالم در بدن سالم است.

دکتر فتاح محمدی ادامه داد: قطعا برگزاری چنین همایش هایی، تلاشی است در راستای کاوشگری جامعه علمی برای کسب معلومات و اطلاعات جدید که درر عرصه علم و دانش نقش زیادی ایفا می کند و در تضمین سلامت جامعه نقش بسزایی خواهند داشت.

کم تحرکی و کم احساسی دو معضل اصلی شهری

شهردار یاسوج نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: اگر به عنوان یک کارشناس شهری سوالی در مورد معضلات شهری مطرح شود؛ بنده، کم تحرکی و کم احساسی را بعنوان معضلات شهری مطرح می کنم که باعث بروز بیماری های جسمی و روحی در مردم شده است.

دکتر محمدعلی جاوید در خصوص اهمیت سلامتی جسمی و روحی انسان ها در جامعه کنونی تصریح کرد: از آنجا که ما ملزم هستیم در حوزه مدیریت شهری محیط را فراهم نماییم تا در بحث سلامت جسمانی و روحی، مردم بتوانند از محیط استفاده نمایند، شهرداری یاسوج ۱۵ هزار متر مربع زمین با تمام مجوزات و در بهترین نقطه شهر به سهم خود به جامعه پزشکی برای ساخت درمانگاه هدیه می کند.

oo1

۰۰۵

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد