تاریخ درج خبر : 1394/02/23
کد خبر : ۴۸۸۹۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تخلفات پزشکی افزایش یافته است

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از افزایش سالانه پرونده های تخلف پزشکی درمراکز پزشکی قانونی خبر داد.

دکتر احمد شجاعی روز دوشنبه در حاشیه کنگره بین المللی خون در یاسوج، افزود: شکایتهای مردمی از پزشکان در چهار رشته جراحی پلاستیک ، زنان و زایمان، دندانپزشکی و ارتوپدی بیشترین پرونده را دارد.
وی کمبود پزشک متخصص را یکی از مشکلات مراکز پزشکی قانونی کشور دانست و افزود: پایین بودن حقوق و مزایا استخدام و جذب پزشکان درمراکز درمانی پزشکی قانونی کشور را کاهش داده است.
این پزشک متخصص تصریح کرد: افزایش حقوق پزشکان در قالب طرح تحول سلامت مشمول پرشکان مراکز پزشکی قانونی نشد و این امر باعث شد که این سازمان با مشکل جذب و کمبود پزشک مواجه باشد.
وی با بیان اینکه پارسال بیش از ۵۰ مرکز پزشکی قانونی به دلیل کمبود پزشک در معرض تعطیلی قرار گرفت ،اظهارداشت: امسال مجوز استخدام ۵۰پزشک برای مراکز پزشکی قانونی اخذ شده است.
وی تصریح کرد: ۷۰۰ پزشک عمومی و متخصص در ۳۵۰ مرکز پزشکی قانونی کشور فعالیت دارد و جذب پزشک بویژه پزشکان متخصص دراین سازمان مهم برای ارایه خدمات بهتر به مردم نیازمند حمایت بیشتر است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از برگزاری همایش سراسری مسوولان و روسای مراکز پزشکی قانونی کشور در روزهای هشتم و نهم خرداد امسال در یاسوج خبرداد.
کنگره بین المللی خون،بیماریهای بالینی و کاربردهای آن به مدت چهار روز در یاسوج در حال برگزاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد