تاریخ درج خبر : 1391/08/16
کد خبر : ۴۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار کهگیلویه: کشاورزی نقطه اتکا در توسعه شهرستان است

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت:نقطه اتکا در توسعه در این شهرستان بخش کشاورزی است.

 سید ناصر رضایی روز سه شنبه  16آبان ماه در نشست شورای کشاورزی شهرستان افزود: نگاه ما در شهرستان نسبت به کشاورزی باید متفاوت تر باشد که همت همه مسوولان را می طلبد.

وی اظهار کرد:با توجه به اینکه همه زیرساخت ها ی کشاورزی و نیروی انسانی مورد نیاز در این زمینه وجود دارد این شهرستان می تواند به قطب کشاورزی استان تبدیل شود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: نگاه دولت به بحث کشاورزی خوب است و تعامل خوبی که بین بانک و جهاد کشاورزی وجود دارد که مهمترین عامل توسعه شهرستان کشاورزی است که باید توجه خاصی به ان شود.

رضایی ابراز کرد:در بخش کشاورزی به کاشت، داشت و برداشت فقط به این اتکا نکنیم بلکه باید نگاه خود را گسترده ترکنیم که صنعت را نیز به دنبال دارد.

وی بیان کرد:طرح های کوچک اشتغال زایی کمتری دارند که نیاز است طرح های بزرگ شناسایی شوند که می تواند اشتغال زایی بیشتری را به همراه دارد.

همچنین سید عمران تقوی ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت:از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه 482طرح به بانک کشاورزی ارائه شد که 42مورد از آنها با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 700میلیون پرداخت شد.

وی ابراز کرد:37طرح جدید نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600میلیون تومان ارائه شد که در صورت تصویب 69نفر اشتغال زایی را دارد.

وی مهمترین این طرح ها را تامین آب، پرورش زنبور عسل، پروار بندی، گاو شیری سنتی ،مرغ گوشتی، آغل دامی، مایه کوبی نام برد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد