تاریخ درج خبر : 1394/02/24
کد خبر : ۴۹۰۳۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مطالعات ژئوتوریسم و ژئوپارک در کهگیلویه و بویراحمد انجام می‌شود

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از انجام مطالعاتی در زمینه ژئوتوریسم و ژئوپارک در این استان با توجه به ظرفیت‌های موجود خبر داد.

۱۳۹۴۰۲۰۸۱۸۵۵۵۶۱۴۲۵۱۹۷۲۰۳

علی‌حسن نوروزی در جلسه بررسی شاخص‌های معدنی و زمین‌شناسی استان که با حضور نمایندگان سازمان زمین‌شناسی کشور در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: فاز اول مطالعات زمین‌شناسی استان که توسط سازمان زمین‌شناسی کشور تهیه شده است باید در اختیار دستگاه های اجرائی کهگیلویه و بویراحمد قرار بگیرد.
وی افزود: ادارات کهگیلویه و بویراحمد نیز پیشنهادات خود را ظرف ۱۴ روز به همراه آمار و ارقام دقیق در زمینه مطالعات زمین‌شناسی استان ارائه دهند.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ژئوتوریسم و ژئو پارک نیز می‌تواند در کهگیلویه و بویراحمد مورد مطالعه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: سازمان محیط‌زیست، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و منابع طبیعی استان موظف شدند تا این مبحث را به دقت مورد مطالعه قرار دهند.
نوروزی ادامه داد: اگر این سازمان‌ها با محوریت سازمان گردشگری به این نتیجه برسند که این مباحث در استان قابل مطالعه است، مطالعات اولیه ژئو توریسم و ژئو پارک در کهگیلویه و بویراحمد کلید می‌خورد.
وی تصریح کرد: بعد از اعلام نظر این سازمان‌ها راه‌های تامین هزینه‌های این مطالعات از طرق ملی و استانی بررسی و پیگیری می‌شود.
زمین‌شناسی پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد پیگیری می‌شود
رئیس نمایندگی سازمان زمین‌شناسی در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه اظهارداشت: نمایندگی سازمان زمین‌ شناسی در استان در سال‌جاری در زمینه ژئوتوریسم در استان مطالعاتی انجام می‌دهد.
طهمورث وفایی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد قابلیت‌های فراوانی در این زمینه دارد، افزود: نمایندگی سازمان زمین‌ شناسی در استان همچنین سال‌جاری در زمینه زمین‌ شناسی پزشکی نیز برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.
وی بیان کرد: مطالعه بیماری‌هایی مانند سرطان با محوریت زمین شناسی و نقش زمین‌ شناسی در آلودگی‌های موجود در محیط از جمله برنامه‌هایی است که این سازمان در سال ۱۳۹۴ در استان اجرا می‌کند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد