تاریخ درج خبر : 1394/02/24
کد خبر : ۴۹۰۳۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از ۲۴ هزار هکتار از اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد فاقد سند مالکیت است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سند مالکیت ۲۴ هزار و ۵۰۲ هکتار از اراضی ملی استان بنام دولت صادر نشده است، گفت: جهت جلوگیری از زمین خواری تاکنون سند مالکیت ۹۸ درصد از اراضی ملی استان صادر شده است.

سعید محوری با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۵ هزار هکتار اراضی ملی در سطح این استان وجود دارد، اظهار داشت: تاکنون سند یک میلیون و ۴۳۰ هزار ۴۴۸ هکتار آن صادر شده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته درآمد صدور اسناد مالکیت کاداستری نسبت به سال ۹۲ حدود ۷۹ درصد و درآمد قسمت‌های اجرا نیز ۱۱ درصد افزایش داشته است.

محوری از کاهش ۲۸ درصدی پرونده‌های تشکیلی اجرا در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: پرونده‌های اجرائی مختومه در سال گذشته نسبت سال ۹۲، ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پاسخ به استعلامات، خلاصه معاملات وارده، وصول مطالبات بستانکاران و تغییرات ثبت شده شرکت‌ها در سال ۹۳ نسبت به سال ماقبل از آن به ترتیب ۱۰، شش، ۱۵ و ۹۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه صدور اسناد مالکیت دولتی صادره ۴۳ درصد کاهش یافته است، ابراز کرد: شرکت‌های ثبت شده نیز ۸ درصد کاهش دارد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد