تاریخ درج خبر : 1394/02/24
کد خبر : ۴۹۰۴۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بخش خون و خون‌شناسی در یاسوج راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بخش خون و خون‌شناسی در یاسوج راه اندازی می شود.

Capture

دکتر رضا چمن در دومین روز از برگزاری کنگره بین‌المللی خون در جمع خبرنگاران افزود: شرکت‌کنندگان در کنگره بین‌المللی خون از راه‌اندازی بخش خون و خون‌شناسی در یاسوج اعلام حمایت کردند.

وی یبان کرد: بحث بیماری‌های خونی از دغدغه‌های مردم کهگیلویه و بویراحمد است که امیدوارم ایجاد بخش خون و بیماری‌‌های خون‌شناسی از دستاوردهای استانی این کنگره باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: این کنگره به طور قطع دستاوردهای زیادی در حوزه های پزشکی، سلامت، گردشگری و اجتماعی برای استان خواهد داشت.

چمن تصریح کرد: ۲۷ نفر از اساتید حوزه خون از کشورهای مختلف در این کنگره حضور دارند و بیشتر مهمانان خارجی از کشورهای فرانسه، ایتالیا و آلمان هستند.

وی ادامه داد: انجمن‌های بین‌المللی مختلفی از جمله انجمن خون فرانسه، انجمن خون اروپا و هشت کشور عضو انجمن انتقال خون آسیا در کنگره بین‌المللی خون مشارکت دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: درمجموع۶۰ نهاد ملی و بین‌المللی در برگزاری کنگره بین‌المللی خون مشارکت دارند. ۲۱۰ پوستر به نمایش گذاشته می‌شود که از این بین ۶۰ مقاله نیز به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

چمن اضافه کرد: معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاه و استان کهگیلویه و بویراحمد از دیگر دستاوردهای این کنگره است که می تواند به توسعه دانشگاه‌ها نیز کمک کند.

منبع: ایستا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مهدی دانشجوی پزشکی گفت:

    این کارهای برگ فقط از بزرگانی مثل استاد چمن ساخته هست.

  • دانشجوی پزشکی یاسوج گفت:

    خدا قوت… واقعا به شخصه خیلی خوشحالم بخاطر این کار ارزشمند که در استان محروممون انجام میشه

پربازديد