تاریخ درج خبر : 1394/02/25
کد خبر : ۴۹۱۶۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

جهاد کشاورزی گام‌های خوبی برای رفع مشکلات تولید برداشته است/ اتمام فاز نخست قلات در هفته دولت

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: جهاد کشاورزی در دو سال گذشته گام‌های خوبی برای رفع مشکلات تولید برداشته است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، نشستی به منظور رفع مشکلات پرورش‌دهندگان ماهی منطقه قلات در شهرستان بویراحمد با حضور غلام‌محمد زارعی، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، جعفر گوهرگانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، غلام‌عباس موسوی‌نژاد، مدیر شیلات، غلام‌رضا بنام مشاور آب و خاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی از بهره‌برداران منطقه قلات برگزار شد.
جعفر گوهرگانی در این نشست با اشاره به مشکلات این پروژه، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی در مقابل یک کار انجام انجام شده از گذشته قرار گرفته و اگر اکنون می‌خواستیم تصمیم بگیریم، هرگز چنین پروژه‌ای را اجرا نمی‌کردیم.

gohargani

پروژه قلات، علی‌رغم میل باطنی در اولویت کاری ما است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون چندین برابر هزینه‌های پیش‌بینی‌شده در این پروژه هزینه کردیم، افزود: با این وجود نیتی جز تکمیل پروژه نداریم و به ناچار و علی‌رغم میل باطنی و با وجود کارهای مهم‌تر زیاد، آن را در اولویت کاری قرار دادیم.
وی گفت: تاکنون اعتبارات زیادی را در سال گذشته به تکمیل مجتمع پرورش ماهی قلات اختصاص دادیم ولی اگر بخواهیم آن را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم، نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتری از محل ماده ۱۸۰ به این پروژه هستیم.
گوهرگانی از نمایندگان شهرستان‌های مختلف استان خواست تا از محل ماده ۱۸۰ سهم زیادی را به این پروژه اختصاص دهند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر آن را تکمیل کنیم و از هدر رفتن پول بیت‌المال برای گذر زمان جلوگیری کنیم.

تلاش برای اتمام فاز نخست در هفته دولت

متولی بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: ‌تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که مجتمع پرورش ماهی قلات را در فاز اول در حد بهره‌برداری متقاضیان در هفته دولت به اتمام برسانیم.
وی خاطرنشان کرد:‌ برای رفع مشکلات تعدادی از بهره‌برداران این مجتمع و تسریع در شروع به کار آن‌ها لازم است در ظرف هفته آینده، تعاونی شیلات در این منطقه با مشارکت بهره‌برداران تشکیل و به این سازمان اعلام شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، غلام‌محمد زارعی نیز در این نشست با قدردانی از جعفر گوهرگانی برای جدیت در پیگیری رفع مشکلات بخش کشاورزی و گام‌های بسیار خوب در حوزه تولید اظهار کرد:‌ باید قدردان این زحمات باشیم و از آن‌ها حمایت کنیم.

عده‌ای در قلات متضرر شدند

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات مجتمع پرورش ماهی گفت: به علت عدم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دولت در گذشته، عده‌ای در روستای قلات متضرر شدند که لازم است راه‌حلی میانبر برای رفع مشکلات آن‌ها پیدا شود.
وی با بیان اینکه از این دست موارد غیرکارشناسی و بدون برنامه در گذشته، در عمده نقاط کشور زیاد وجود دارد، افزود: هر کمکی لازم باشد انجام می‌دهیم تا به معطلی بهره‌برداران ماهی این منطقه بعد از ۶ سال پایان دهیم و جلوی ضرر بیشتر این متقاضیان را به علت طولانی شدن زمان بهره‌برداری از این طرح را بگیریم.

سیاست تشکیل تعاونی، ‌اقدام درستی است

زارعی گفت: مشکل تعدادی از متقاضیان در این مجتمع جدی‌تر است که از رئیس سازمان جهاد کشاورزی انتظار داریم تا با پیدا کردن یک راهکار زمینه شروع به کار موقت مزارع پرورش ماهی که در این مجتمع مشکل بیشتری دارند، فراهم شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، با حمایت از سیاست تشکیل تعاونی در مجتمع پرورش ماهی قلات، خاطرنشان کرد: با تشکیل این تعاونی‌ها، دستگاه اداری با یک ساختار حقوقی مواجه است و بدون شک کارها بهتر انجام می‌شوند.
در این نشست، متقاضیان مزارع پرورش ماهی در این مجتمع بزرگ، با اشاره به ضرر و زیان‌های خود،‌ برخی مشکلات را مطرح و از تأخیر حدود ۶ سال این پروژه انتقاد کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد