تاریخ درج خبر : 1394/02/25
کد خبر : ۴۹۱۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره کوچ عشایر در یاسوج برگزار می‌شود

با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جشنواره کوچ عشایر در یاسوج برگزار می‌شود.
محمود باقری در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج، به برگزاری سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین(کوچ عشایر) اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره در روزهای ۳۰، ۳۱ و یکم خرداد سال جاری در پارک جنگلی یاسوج برگزار می‌شود.

bagheri
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: مستند‌سازی جهت حفظ هویت تاریخی و فرهنگی عشایر استان، ارج نهادن به بزرگان، نخبگان، خادمان، شهدا، سرداران عشایر و چهره‌های ماندگار این عرصه، معرفی فرهنگ‌ها، آیین‌ها، مناسک و آداب مختلف عشایر در زمینه‌های گوناگون فرهنگی، هنری، اقتصادی، حماسی و …و ایجاد زمینه مساعد برای شناسایی و معرفی کلیه ظرفیت‌ها و استعدادهای عشایر استان از اهداف این جشنواره است.
وی بسط و گسترش گردشگری روستایی و عشایری، تلاش در راستای کمک به توسعه فرهنگی، اقتصادی در سطح زندگی عشایر، احیاء و ترویج آداب، سنن، صنایع‌دستی و بومی مناطق عشایری، معرفی هویت تاریخی، فرهنگی عشایر کشور و ایجاد زمینه مساعد، فرصت‌ها، همکاری و مشارکت عشایری از دیگر اهداف برگزاری جشنواره عشایر است.
این مسئول تصریح کرد: نمایش الگوهای زندگی، آداب و رسوم عشایری، موسیقی مقامی، محلی و سنتی، شاهنامه‌خوانی و نقالی، ادبیات بومی عشایر، برپایی آیین‌های نمایشی، نیایشی، بازی‌های بومی و محلی و سنتی عشایر، نمایشگاه عکس با موضوع و محتوای زندگی عشایر، ارائه و انتخاب بهترین محصول صنایع‌دستی و لبنی عرضه شده در جشنواره، صنایع‌دستی عشایر، نحوه زندگی (پخت و عرضه غذاهای بومی، محلی و سنتی) از بخش‌های این جشنواره است.
باقری از سفر مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به یاسوج خبر داد و افزود: معاون گردشگری صنایع‌دستی برای افتتاح سومین جشنواره کوچ عشایر ۳۰ اردیبهشت به یاسوج سفر می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برنامه‌های معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در سفر یک روزه به یاسوج را رونمایی از کتاب دو زبان (انگلیسی و فارسی) معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد، رونمایی از فیلم رویای سرزمین چهارفصل (مربوط به معرفی جاذبه‌های طبیعی استان)، رونمایی از تندیس جشنواره، بازدید از مناطق و تاسیسات گردشگری عنوان کرد.
وی تصریح کرد: جلسه با هتل‌داران، تشکل‌های مردم نهاد و دفتر خدمات گردشگری از دیگر برنامه‌های رحمانی موحد در سفر به شهر یاسوج است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همکارگردشگر گفت:

  آقای مدیر کل درسنه که شما با سیاه نمایی در سایتها و رسانه مواردی را بیان می کنید و متاسفانه مردم هم می خوانند و به خیالشان این مدینه فاضله ای که شما در موردش صحبت می کنید درست است .ولی بنده به عنوان یک نفر که چندین ساله در خوزه گردشگری فعالت و انجام وظیفه می نمایم این سوال فنی را از شما دارم
  ۱-استان ما در شاخصه گردشگری در این ۱۰ سال اخیر چقدر شکوفا شده؟
  ۲-در این مدت خدمتگزاری حضرتعالی در حوزه گردشگری استان چه پیشرفتهایی را داشتیم؟
  ۳-در این مدت چه خدمات جهت جذب گردشگر فراهم نموده اید؟
  سهم استان از گردشگر در طول ۱۲ ماه سال چقدر است؟
  جناب آقای مدیر کل شما چه بخواین و چه نخواین مسافر در شش ماهه اول سال وارد این شهر می شود اگر واقعا هنرمند هستین فکری به حال شش ماهه دوم سال داشته باشین.دوام در شش ماهه اول چه خدماتی برای گردشگر فراهم نموده اید .متاسفانه به این طیف گردشگر نمی گویند گردشگری که ارز آوری ندارد گردشگر نیست دلیلش هم سیاست غلط و یکطرفه شماست که خئد را علامه دهر در این زمینه می دانید و گل سر سبد حوزه گردشگری معاون محترم و کار نابلد گردشگری استان است که به دنبال معامله های ….خود می باشد.
  این فقط پاره ای سوالات در این زمینه هست .
  ………؟

پربازديد