تاریخ درج خبر : 1394/02/25
کد خبر : ۴۹۱۷۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند معاون استاندار از روند طولانی شدن وضعیت ساخت نمایشگاه‌بین‌المللی استان

در ابتدای این جلسه جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مجوز احداث این نمایشگاه بین‌المللی سال ۸۴ توسط هئیت وزیران و با هدف توسعه امر تجارت در این استان صادر شد، اما تاکنون اقدام خاصی در این خصوص صورت نگرفته، اظهار کرد: عدم توانایی مالی سهامداران موجب شد تاکنون کاری در این نمایشگاه صورت نگیرد و کار راکد بماند.

بازدید <a class=

استاندار از محل احداث نمایشگاه بین المللی – زمستان 92″ width=”521″ height=”391″ /> بازدید استاندار از محل احداث نمایشگاه بین المللی – زمستان ۹۲این مسئول تصریح کرد: هدف اتاق بازرگانی از شرکت در این جلسه ایجاد تعامل برای رسیدن به راه‌کار مناسب جهت ساخت هر چه سریع‌تر نمایشگاه بین‌المللی کهگیلویه و بویراحمد است.
رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هئیت وزیران زمینی به مساحت ۳۷ هکتار که ۲۱ هکتار متعلق به جهاد کشاورزی و بقیه منابع ملی بوده که با مجوز هئیت وزیران ۱۳/۵ هکتار آن به فضای سبز تعلق گرفته شود.
کیانی از آمادگی اتاق بازرگانی برای سرمایه‌گذاری در نمایشگاه اشاره کرد و افزود: قرار شد اتاق بازرگانی از توان نقدینگی استفاده کند و پیمانکار با استفاده از توان اعتباری خود در ساخت نمایشگاه مشارکت کند اما تاکنون حمایتی انجام نشده است.
کیانی تصریح کرد: سهامداران ما اگر پول دارند برای کلنگ‌زنی و آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی که موجب توسعه استان می‌شود هزینه کنند.
انتقاد از روند طولانی شدن وضعیت ساخت نمایشگاه بین‌المللی
در ادامه حسن نوروزی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از روند طولانی شدن وضعیت ساخت نمایشگاه‌ بین‌المللی در استان گفت: ظرف مدت یک هفته آینده اگر نقدینگی اولیه شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان توسط اعضای شرکت شامل اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، کارخانه سیمان یاسوج و سندیکای پیمانکاران تأمین شد کلنگ‌زنی و ساخت این نمایشگاه شروع خواهد شد.
لغو مصوبه ۳۷ هکتاری زمین نمایشگاه
وی بیان کرد: اگر مبلغ مورد نظر ظرف یک هفته آینده ( از تاریخ ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت) تأمین نشود مصوبه واگذاری زمین به نمایشگاه‌های دائمی استان به مساحت ۳۷ هکتار واقع در نزدیکی سد شاه قاسم یاسوج لغو و تصمیم جدیدی اتخاذ می‌شود.
امروز وضعیت نمایشگاه‌ بین‌المللی کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست حسن نوروزی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار برگزار شد حواشی زیادی به همراه داشت.
تکلیف نمایشگاه بین‌المللی کهگیلویه و بویراحمد ظرف هفته آینده مشخص شود
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت نمایشگاه دایمی این استان حداکثر تا هفته آینده تعیین تکلیف و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز شود.
حسن نوروزی در نشست شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد افزود: چنانچه تا ۳۱ اردیبهشت امسال اعتبار پنج میلیارد ریالی برای آغاز عملیات اجرایی این نمایشگاه از سوی چهار سهامدار آن تامین نشود ساخت این نمایشگاه به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج واگذار می شود.
وی بیان کرد: چهار سهامدار نمایشگاه دائمی کهگیلویه و بویراحمد شامل کارخانه سیمان و اتاق بازرگانی یاسوج و انجمن صنفی پیمانکاران و مجمع صنفی بازار کهگیلویه و بویراحمد است.
نوروزی اظهار کرد: ساخت نمایشگاه دائمی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۸۵ و پس از سفر رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به این استان تصویب شد.
وی عنوان کرد: زمین مورد نظر برای ساخت این نمایشگاه به مساحت ۳۷ هکتار جنب کشتارگاه و سد شاه قاسم یاسوج واقع شده است.
نوروزی ابراز داشت: راه اندازی این نمایشگاه نقش بسزایی در توسعه روزافزون تجارت و کسب و کار کهگیلویه و بویراحمد در ابعاد مختلف دارد.
وی افزود: به همین دلیل باید موانع موجود بر سر راه ساخت و آغاز عملیات اجرایی این نمایشگاه با همکاری همه جانبه نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد برطرف شود.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعیین تکلیف وضعیت نمایشگاه بین‌المللی استان ظرف یک هفته آینده شد.
برخوردهای سلیقگی مانع ساخت نمایشگاه شد بعد از هشت سال
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: پنج میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی و انجام فونداسیون نمایشگاه دایمی این استان و اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد ریال نیز برای ساخت سوله آن نیاز است.
حسن وکیلی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و افتتاح نمایشگاه دائمی کهگیلویه و بویراحمد را افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: برخوردهای سلیقگی، نبود باور به کار جمعی و برخی زیاده خواهی ها موجب شد با وجود کمک های بلاعوض سازمان توسعه تجارت کشور به ساخت نمایشگاه دایمی کهگیلویه و بویراحمد پس از گذشت حدود هشت سال هنوز هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نشود.
وکیلی بیان کرد: پس از آغاز به کار دولت یازدهم شرکت جدید نمایشگاه های دائمی کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید اما باز هم مشکلات و کم کاری های گذشته دامنگیر این شرکت شد.
وی اظهار کرد: با وجود تاکیدها و پیگیری‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاون برنامه ریزی ایشان موانعی بر سر راه ساخت و آغاز عملیات اجرایی شرکت نمایشگاههای دایمی استان گذاشته شد.
وکیلی عنوان کرد: شرکت نمایشگاه های دائمی کهگیلویه و بویراحمد در صورت رفع موانع اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی نمایشگاه دایمی استان را انجام می دهد.
این نشست چند حاشیه داشت که از مهمترین آنها بحث لفظی حسن وکیلی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های دائمی کهگیلویه و بویراحمد و جبار کیانی پور رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج بود.
بحث لفظی در جلسه استانداری کهگیلویه و بویراحمد
در این بحث لفظی جبار کیانی پور از این موضوع شاکی بود که با وجود تلاش هفت ساله برای گرفتن سند زمین نمایشگاه دائمی کهگیلویه و بویراحمد از طریق هیات دولت و تحویل آن به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حسن وکیلی وی را به نداشتن صلاحیت لازم به عنوان رییس سابق هیات مدیره این شرکت متهم کرده و خدمات او زیر سوال رفته است.
حسن وکیلی نیز اعلام کرد: ۱۳/۵ هکتار از زمین در نظر گرفته شده برای ساخت نمایشگاه دائمی کهگیلویه و بویراحمد بنا به دلایل نامعلوم کاسته شده که باید دلایل آن بررسی و با متخلفان برخورد جدی شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد