تاریخ درج خبر : 1392/05/11
کد خبر : ۴۹۲۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فشار مجلس برای تحمیل رحمانی فضلی به کابینه روحانی

سایت استان:  در روزهای اخیر تقریبا اکثر گزینه های کابینه دکتر روحانی خود را به رسانه های معرفی کرده اند و این اسامی از سوی نزدیکان دکتر روحانی هم مورد تایید قرار گرفته است.اما هنوز 3 وزارتخانه کشور ، اطلاعات و صنعت معدن تجارت است که تکلیفش مشخص نیست!

9890
در پی بلاتکلیفی این وزارتخانه ها اخیرا برخی از رسانه های اصولگرا اقدام به خبرسازی جهت دار درباره گزینه پیشنهادی وزارت کشور کرده اند و نام رحمانی فضلی (فردی که دست راست لاریجانی خوانده می شود) را برای این وزارتخانه کلیدی مطرح کردند و در ادامه این حرکت خبرگزاری فارس هم اقدام به مصاحبه با رحمانی فضلی کرده است که او در این مصاحبه گفته که دکتر روحانی از او برای وزارت کشور برنامه خواسته است.
در همین حال نزدیکان دکتر روحانی گفته اند که تکلیف وزارت کشور هنوز مشخص نشده و گزینه‌های مختلفی برای این وزارتخانه مطرح هستند که رحمانی فضلی نیز از جمله آنهاست.
این در حالی است که پیش از این علی یونسی ، محمد شریعتمداری و مجید انصاری گزینه های دکتر روحانی برای وزارت کشور بودند و برخلاف خبرهایی که در مورد مخالفت رهبری با وزارت علی یونسی منتشر شده است، ایشان در مورد مسئولیت وزارت کشور توسط آقای یونسی مخالفتی نکرده است و سپردن مسئولیت وزارت کشور به یونسی یا هر کدام از گزینه های دیگر مورد موافقت آقایان هاشمی و خاتمی هم قرار دارد.
اما برخی اخبار از سهم خواهی مجلس و رییس آن برای تحمیل رحمانی فضلی به کابینه دولت تدبیر و امید حکایت دارد. این سهم خواهی غیر منتظره مجلسی ها کار معرفی کابینه دکتر روحانی در روز تحلیف را با مشکل روبرو کرده است.
در همین حال گفته می شود که رحمانی فضلی یکی از پیشنهادات لاریجانی به دکتر روحانی برای حضور در کابینه دولت یازدهم است و وی قصد دارد با نفوذ در فراکسیون “رهروان ولایت”رای اعتماد به کابینه حسن روحانی را منوط به موافقت وی با پذیرفتن سمت وزارت کشور توسط رحمانی فضلی نماید.
اما جالب اینجاست که بعد از مصاحبه رحمانی فضلی با یکی از خبرگزاری ها، رسانه های نزدیک به لاریجانی با مصاحبه‌های پی در پی در تایید مناسب بودن رحمانی فضلی برای تصدی وزارت کشور، شروع به ایجاد فضاسازی برای انتخاب این گزینه از سوی رئیس جمهور منتخب کردند!
نیم نگاهی نیز به فعالیت‌های رحمانی فضلی از نمایندگی مردم شیروان در دوره چهارم مجلس تا قائم مقام شورای عالی امنیت ملی و معاون اجتماعی، فرهنگی رسانه‌ای در دوره لاریجانی نیز می تواند مدعای رابطه نزدیکش با علی لاریجانی را تایید کند.
به گزارش روز نو، رحمانی فضلی از نزدیک ترین افراد به علی لاریجانی است که معاونت او را در شورای عالی امنیت ملی و صدا و سیما برعهده داشت. رحمانی فضلی توسط لاریجانی به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور پیشنهاد و پس از رای مجلس به این عنوان منصوب شد. اکثر پست های رحمانی فضلی در جمهوری اسلامی در همراهی با علی لاریجانی بوده است .
رحمانی فضلی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84، ریاست ستاد انتخابات صدا و سیما را برعهده داشت و به دلیل ارائه اخباری که شائبه سوگیری به نفع علی لاریجانی و در مخالفت با هاشمی و معین را ایجاد می کرد بارها مورد انتقاد قرار گرفت. از جمله این موارد می توان به پخش مستقیم سفر لاریجانی به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد، درحالی که در آن زمان آقای لاریجانی تنها به عنوان یک عضو شورای عالی امنیت ملی مسئولیت مهم دولتی نداشت و با پایان دوره ریاستش بر صدا و سیما، برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 84 آماده می شد.
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و تنها یک هفته قبل از انتخابات، رحمانی فضلی با ضرغامی در مورد حمایت از لاریجانی یا قالیباف به اختلاف نظر رسید و از مسئولیت خود استعفا نمود. در سازمان گفته می شد که دلیل استعفای رحمانی فضلی، حمایت ضرغامی از قالیباف بوده است.
لازم به ذکر است که حامیان دولت تدبیر و امید بعد از آگاه شدن از این پیشنهاد مجلس به دکتر روحانی کمپینی در فضای مجازی با عنوان” کمپین مخالفت با رحمانی فضلی برای وزارت کشور” تشکیل دادند و شعارش را هم “دولت تدبیر و امید ،دولت تحمیلی نیست” انتخاب کردند.

منبع:روز نو

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد