تاریخ درج خبر : 1392/05/11
کد خبر : ۴۹۲۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

انتشار خبری عجیب در یک سایت خبری

سایت استان: یک سایت خبری در گزارشی عجیب نوشته است که هدایای خارجی روسای‌جمهور و مقامات عالی کشور که در موزه‌‌ هدایا و یادمان رؤسای‌جمهور (واقع در مجموعه‌ سعدآباد) نگهداری می‌شود، به وسیله چند دستگاه کامیون، در حال تخلیه شدن است!
بنابر گزارش انتخاب، در دوره ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی تصویب شد که هدایای گرانقیمتی که به مقامات عالی کشور اهداء می‌شود، به موزه سعدآباد منتقل شود. مرحوم حبیبی معاون اول وقت دولت آیت الله هاشمی، دستور داده بود که هدایایی که قیمت آن، بالای ۱۰۰ دلار باشد، به این موزه منتقل شود. با این حال، اخبار رسیده به خبرنگار پایگاه خبری «انتخاب»، حکایت از آن دارد که دو روز است که این هدایا در حال جمع آوری و انتقال به مکان نامعلومی است!

یک منبع مطلع در این مورد گفت: «مشخص نیست هدایای جمع آوری شده، مربوط به دوران دولت های احمدی نژاد است یا شامل دولت های قبل تر نیز می‌شود»! با این حال، خبرنگار سیاسی «انتخاب» کسب اطلاع کرد که براساس، مصوبه دولت هاشمی، هدیه ی مذکور از اموال بین المال است و هیچ کس حق ندارد هدایا را از موزه خارج کند، مگر آنکه آقای احمدی نژاد، مصوبه‌ی دولت هاشمی را ملغی کرده باشد!

نکته ی جالب تر آنکه، حمید بقایی در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۸۹، در مقان «ریاست سازمان میراث فرهنگی» از «حراج هدایای متعلق به احمدی نژاد» خبر داده و گفته بود: همراه رییس‌جمهور از هدایایی که به شخص آقای احمدی‌نژاد داده شده بود، دیدن کردیم. آقای احمدی‌نژاد گفتند که میراث فرهنگی در این زمینه کارشناسی کند تا اشیایی که ارزش هنری و تاریخی دارند، نگهداری شوند و آن‌هایی که ارزش اقتصادی دارند، به‌فروش برسند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد