تاریخ درج خبر : 1394/02/27
کد خبر : ۴۹۴۱۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

دخالت نمایندگان در عزل و نصب مدیران متناقض با قانون است/متن کامل سخنان

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان از انتشار گزینشی سخنان خود در همایش اصلاح طلبان استان انتقاد کرده و خواستار منتشر شدن کامل این سخنان شد.

متن کامل سخنان سیدرضا عسکری که از فایل صوتی استخراج شده است در پی می آید:

IMG_2686

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ اَلَّذِی لاَ یَبْلُغُ مِدْحَتَهُ اَلْقَائِلُونَ وَ لاَ یُحْصِی نَعْمَاءَهُ اَلْعَادُّونَ وَ لاَ یُؤَدِّی حَقَّهُ اَلْمُجْتَهِدُونَ

تبریک به مناسبت مبعث حضرت ختمی مرتبت پیامبر عظیم الشان اسلام محمد ابن عبدالله(ص) و تشکر از حضور حضار محترم و خیرمقدم خدمت یکایک عزیزان خصوصاً دوستانی که از شهرستانها و تهران تشریف آوردند. تشکر خاص از حضور برادر ارجمند و اندیشمندم جناب آقای موسوی جهان آباد.

عید مبعث به چند دلیل جایگاه رفیعی در مکتب اسلام و تشیع علوی دارد.

در این عید انسانی مبعوث شد که نماد صدق و امانت داری و اخلاق حسنه و امین بود. کنیه امین به مناسبت امانت داری به پیامبر عظیم الشان اسلام تعلق گرفت چون او قبل از بعثت و بعد از بعثت امانت دار بود.پیامبر صدق و رحمت نام گرفت چون راستگو بود و منبع رحمانیت و مهربانی و منشا خیر و برکت بود. در اخلاق نمونه انسان کامل بود و اخلاق حسنه اش گردنکشان جامعه وحشی و مملو از بربریت دوران خود را چون موم نرم و لطیف می نمود و با خود همراه می کرد.

با بعثت نبی اسلام رسالتی را آغاز کرد که بدنبال تامین زندگی سعادتمند برای بشریت روزگار خود و همه اعصار بعد از خود بود و با مبعوث شدن رسول خدا رسالتی نو برعهده همه انسانهای نیک و درستکار گذاشته شد تا جامعه بشری در مسیر خیر و نیکی قدم بردارد. یعنی انسانها به پندار نیک، گفتار نیک و رفتار نیک آراسته شوند.

و امروز اصلاح ما اصلاح طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد دور هم نشسته ایم تا در این شرایط حساس کشور در این عید در همان مسیر نیک اندیشی و درستکاری قدم برداریم و در حد وسع خود تلاش کنیم جامعه در این مسیر طی طریق نماید.

آنچه که امروز از این تریبون گفته می شود چکیده ای از نگاه و تحلیل و برنامه ماست برای اصلاح امور کشور و استانمان و قدم کوچکی است در جهت پیشرفت و سعادت مردم خوب و شرافتمندمان. امید که به این مهم دست یابیم.

به عقیده ما اصلاحات راهبردی است کم هزینه، آرام، تدریجی و در چهارچوب قانون اساسی که ضمن ایجاد بستری مناسب برای پیشرفت و توسعه کشور مطالبات جدید مردم را نیز محقق خواهد کرد.

از نگاه ما اصلاحات راهبردی است که به کارآمدتر شدن قانون و ساختار اداره کشور کمک می کند و پایه های نظام جمهوری اسلامی را نیز مستحکم و پایدار خواهد ساخت. اصلاح طلبان نیز با تاسی از امام سوم شیعیان و با نگاه اخلاق مدارانه در عرصه سیاسی کشور و استان درصدند که در راه اعتلا و پیشرفت کشور قدم برداشته و هزینه های زیادی نیز در این راه متحمل شده اند که البته با ایمان به درستی راهی که در پیش گرفته اند خوفی از پرداخت هزینه های لازم نداشته و ندارند.

گرچه بداخلاقی های زیادی را از طرف نهادهای قدرت در سالهای اخیر شاهد بودیم و طیف موسوم به اصولگرایان، همواره سعی در مخدوش نمودن چهره اصلاح طلبان اصیل و صادق داشته و تلاش زیادی بر بیهوده جلوه دادن راهبرد اصلاحات داشتند اما اصلاحات و اصلاح طلبان ماندند و مردم شریف ایران نیز در انتخابات ۹۲ با رای قاطع خود به کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری، پیام جدیدی را به همه جهانیان دادند.

IMG_2677

اصولگرایان به عنوان یک طیف سیاسی پذیرفته شده و مورد احترام اصلاح طلبان بوده و خواهند بود اما ما به برادران اصولگرای خود توصیه میکنیم دست از بداخلاقی ها، تهمتها، ردصلاحیت ها، سرکوبها، پرونده سازی ها، مانع تراشی ها، و گاها خشونتهای عریان خود بردارند و قاعده بازی جوانمردانه و رقابت عادلانه و آزاد را بپذیرند.

اصولگرایان بدانند حذف دیگر جواب نمی دهد زندان کردن و پرونده سازی سازوکار شکست خورده ای است، فضای تهدید و تهمت و رعب و وحشت جواب نمیدهد، رد صلاحیت جواب نمیدهد و راه حل مناسبی برای رسیدن به قدرت و کرسی مجلس نیست. انصاف داشته باشید، تقوای سیاسی داشته باشید و برای رسیدن به قدرت و ثروت ترور شخصیت نکنید و از روی جسد برادران و هم وطنان خود عبور نکنید.

دولت تدبیر و امید که با حمایت و رای مردم و البته حمایت بی دریغ اصلاح طلبان به محوریت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی، حضرت آیت الله سیدحسن خمینی و احزاب و شخصیتهای سیاسی اصلاح طلب کشور و استانها بر سر کار آمده است، به عنوان دستاورد اصلاح طلبان بعد از دوره بسیار سخت و فشارهای سیاسی و روحی و روانی سنگین ۸ سال صدرات دو دولت قبل همواره مورد حمایت همه جانبه اصلاح طلبان بوده و همواره خواهیم کوشید در جهت سرافرازی ایران اسلامی و توسعه کشور عزیزمان از این دولت حمایت کنیم. و از همه ارکان انتظار حمایت شایسته از دولت داریم.خصوصاً انتظار میرفت نمایندگان مجلس، صداوسیما و دیگر نهادهای کشور از دولت نیز چنین کنند.

در انتخابات ۹۲ ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر حسن روحانی برنامه هایی را به عهد گذاشت که ما هم انتظار پایداری بر همان تعهدات را داریم:

ما دولت را متعهد به تلاش برای رفع کامل سایه فضای امنیتی از کشور میدانیم.

ما از دولت تدبیر و امید میخواهیم که برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و کشور تلاش مضاعف داشته باشد.

ما اصلاح طلبان استان از دولت تدبیر می خواهیم که زمینه فعالیت احزاب، روزنامه ها، رسانه های مجازی و نهادهای مردم نهاد را همراه با تامین آزادی قلم، آزادی نقد و انتقاد و آزادی  عقیده و نظر فراهم نماید و هزینه های فعالیت سیاسی و فرهنگی را از میان بردارد.

ما بر عهد خود با رئیس جمهور محترم مبنی بر رفع حصر از محصورین آقایان مهندس میرحسین موسوی، آیت الله مهدی کروبی و سرکار خانم زهرا رهنورد مانده و به انتظار رفع حصر نشسته ایم. و البته آزادی زندانیان سیاسی خصوصا فعالین سیاسی اصلاح طلب که در زندان به سر می برند از انتظارات و مطالبات اصلاح طلبان استان از مسئولین نظام و دولت است.

ما خواهان ایستادگی دولت و وزارت امور خارجه بر ادامه مذاکرات با درنظر گرفتن منافع ملی در موضوع پرونده هسته ای بوده و در این شرایط سخت اقتصادی حمایت قاطع خود را از تیم مذاکره کننده کشور که تیم متخصص، متعهد و کارآزموده ای است اعلام می‌نماییم و معتقدیم این تیم توانمند و فهیم از افتخارات کشور و نظام بوده و عملکرد موفق این عزیزان طی یک و نیم سال گذشته برگ زرینی در تاریخ دیپلماسی کشور بزرگ ایران است.

و اما انتظارات و مطالبات از مدیریت کلان استان خصوصا استاندار محترم:

گرچه دولت محترم استانداران را با نظر و رضایت اصلاح طلبان منصوب نکرد و از حامیان رئیس جمهور محترم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم عبور کرد که این خود نوعی بی توجهی به پایگاه و خواستگاه واقعی دولت بود اما از شروع به کار استاندار محترم با خواست و مشورت مجموعه اصلاح طلبان استان تعاملات گسترده ای با شخص استاندار و همچنین معاونین محترم ایشان، مدیریت استان در دولت جدید و در بخش های مختلف صورت گرفت بیش از ۱۲ جلسه مفصل با موضوع مطالبات مردم و اصلاح طلبان و ضرورت نگرش برای توسعه و پیشرفت استان با حضور یک تیم مدیریتی هم سو با سیاستها و شعارهای رئیس جمهور محترم در حضور استاندار برگزار گردید.

اما امروز ارزیابی ما از عملکرد مدیریت استان این است که در زمینه کارکرد عمرانی و توسعه استان به تلاش بیشتری نیازمندیم. اگر در زمینه عمرانی و توسعه و پیشرفت استان هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده ایم به دلیل هژمونی نمایندگان مجلس و مدیریت استان می باشد که این امر باعث ضعف در مدیریت و عدم توان تصمیم گیری مدیران شده و نه تنها آهنگ پیشرفت کند شده بلکه پیام تغییر در سطوح مدیریتی که توسط مردم به مسئولین داده شده بود تقریبا به انحراف کشیده شد.

مدیریت استان باید همت خود را بر رفع بیکاری جوانان و بهبود اشتغال گذاشته و در رفع این بحران عظیم که در استان تلاش قابل قبولی داشته باشد که چنین اتفاقی تا کنون نیفتاده است. آیا سیل بیکاران تحصیل کرده و نگرانی خانواده های این طیف از جوانان می تواند قابل اغماض باشد.

عزل و نصب مدیران با مجوز نمایندگان، رویه نامتعارف و بیگانه از حیطه اختیارات قوای سه گانه و متناقض با اصل تفکیک قوا در نظام جمهوری اسلامی است.

انتصابات هماهنگ شده با نمایندگان بر خلاف مسیر و استراتژی دولت تدبیر و امید است چون در این پروسه، حفظ ترکیب مجلس دنبال خواهد شد و این به معنی از کار انداختن دولت تدبیر و امید خواهد بود.

به نمایندگی از اصلاح طلبان استان اعلام می کنم مجلسی که در طی یک سال و نیم بیش از ۲۰۰۰ تذکر و کارت زرد و قرمز به دولت داده و چندین استیضاح در کارنامه خود دارد باید تغییر کند.

مجلسی که در مقابل رای مردم به دولت ایستادگی کرده و هر روز در مسیر حرکت دولت مانع جدیدی ایجاد می کند باید تغییر کند.

حفظ ترکیب مجلس در انتخابات آینده به هر دلیلی، خلاف مصالح و منافع ملی کشور است. چون مردم در انتخابات ۹۲ رای بر اصلاح و تغییر این روند دارند و اصولگرایان محترم نیز باید در انتخابات آینده اجازه دهند مردم رای خود را در یک فضای رقابتی قابل قبول به صندوق بیاندازند.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان با پذیرفتن سیاستهای راهبردی شورای هماهنگی و شورای مشورتی اصلاح طلبان کشور با محوریت شخصیت فرهیخته و سیاستمدار محبوب و اخلاق مدار جناب حاج سیدمحمد خاتمی در انتخابات آینده حضور پررنگ خواهد داشت. این سیاست گذاری در راستای حمایت از دولت تدبیر و امید و با نگاه جدید به مشکلات و معضلات کشور صورت گرفته و برای اعتلای کشور و تحقق عالی همه اصول قانون اساسی تلاش خواهیم کرد.

راهبر عملیاتی اصلاح طلبان در سراسر کشور اجماع کامل در انتخابات ۹۴ میباشد. ما باید در حوزه های سه گانه استانی به دنبال اجماع کامل باشیم. در این دوره از انتخابات باید از همه خودخواهی ها و خودمحوری ها پرهیز کنیم و هدف بر پیروزی قاطع در این انتخابات باشد.

کسانی که دل در گرو اصلاح طلبی دارند باید با توجه به شرایط فعلی استان و با در نظر گرفتن مصالح مردم و استان آستین همت بالا زده و از هرگونه خودخواهی و منفعت طلبی پرهیز کنند. باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم. تجربه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ تجربه گران‌سنگی است که امروز می تواند سرمشقی برای همه اصلاح طلبان باشد. چه خوب که از این تجربه مجددا استفاده کنیم.

به همین دلیل ما در هر سه حوزه انتخابیه استان به دنبال اجماع کامل و کاندیدای واحد هستیم البته از شورای محترم نگهبان چه در سطح استان و چه کشور می خواهیم که دست از ردصلاحیت ها برداشته و ظرفیت شورای نگهبان را بالا ببرد و شورای محترم نگهبان و سایر نهادها اجازه دهند مردم دست به انتخابات واقعی و حداکثری بزنند.

فراموش نکنیم که ردصلاحیتهای دوره های هفتم و هشتم نگرانی های زیادی را در سراسر کشور بوجود آورد و خوراک زیادی برای بدخواهان نظام جمهوری اسلامی و کشور فراهم نمود و بخش وسیعیاز فرزندان شایسته و توانمند این مرز و بوم را در معرض حذف قرار داد.

امید آنکه آینده ای روشن در انتظار کشور، استان و اصلاح طلبان باید و شاهد انتخابات پرشور و پر از همه زیبایی ها در اسفند ۹۴ باشیم.

وَمَا تَوْفِیقِی إِلاَّ بِاللّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  خدا وکیلی مردم بگین آیا نماینده کهگیلویه با ید بزرگواری باشه که همه مشورت و وکیل مدافعش یک راننده لودر باشد آیا این نماینده از ابوموسی اشعری ساده لوح تر نیست ساده لوحان خطر بیشتری برای اسلام دارند

 • سید گفت:

  سیدرضاعسکری،بزرگواری،هاشمی رفسنجانی ومافیاش رابه زانودرآوردتوکه دربرابرهاشمی هیچی،بزرگواری سیاست استان که هیچ ،سیاست خاورمیانه تععین میکند،مثل قدیم دوره دانش اموزی که درس بلد نبودمیگفتی برو با ولیت بیاحالادرکارسیاسی باید باولیت خاتمی یا هاشمی بیایی،

 • ناشناس گفت:

  این خصلت محافظه کاران و اصلاح طلبان کشورمان است که همیشه از انتشار گرینشی سخنان خود گله داشته باشند. از هاشمی رفسنجانی گرفته تا محمد خاتمی و بگیر و بیا تا همین آقای عسکری عزیز.
  اما چرا؟!
  چون اصلاح طلبان معمولا با یک جور حسابگری سعی می کنند همه طور حرفی را لابلای مطالب خود بیان کنند تا به ذایقه همه خوش بیاید. انها اینقدر محافظه کارند که خودشان خود به خود بیشتر خطور قرمز و سبز و زرد و بنفش را در سخنرانی هایشان رعایت می کنند. اما در عین حال این ادعای انتشار گزینشی سخنان برای این دوستان اصلاح طلب یک بازی برد برد است. چون هم تمام احتیاط های سیاسی را در زمان سخنرانی رعایت کرده اند و هم بعدا با طرح این گلایه نشان می دهند که بله! حرف های مهم تری هم زده اند که انتشار نیافته است.
  بهتر نیست یک سیاستمدار طوری حرف بزند که قابل انتشار گزینشی نباشد؟ و از طرفی این چه بهانه و انتظار کودکانه ایست که از طرف مقابل دارید؟ که بیاید و همان بخش از حرف هایتان را انتشار دهد که بر خلاف اهداف و منافع خودش است؟
  این روش یکی به میخ و یکی به نعل زدن شاید به درد حفظ وضع موجود بخورد اما راه به ایجاد سرزمینی بهتر نمی برد.

 • دوست گفت:

  اصلاح طلب واقعی کسی است که شجاع ومردباشد امثال سید رضا عسکری وسیدرضاتوفیقی ومهندس رستاد وسیدباقرموسوی

 • ناشناس گفت:

  زنده باد سید ضیا سید رضا و لطیف رستاد

 • اصلاح طلب گفت:

  صلاح طلبان واقعی،بهرام تاجگردون،لاهوتی،منطقیان هستندچرااز این بزرگان دعوت نشد،اصلاحات دراستان به نام اینان میشناسندنه سیدباقرموسوی واینای که دعوت شدند

 • ما هم عقل داریم ومی بینیم گفت:

  تیتر که گفته ای کامل درست است که نمایند گان حق دخالت در عزل ونصب ها را طبق قانون ندارند . اما خدا وکیلی زمان خود شما این طور بود ؟ اگر واقعا این حرف اعتقاد دارید پس چرا اصرار دارید که فلان فرد را میخواهید کاندید نمایید اگر نمی خواهید از را ه نماینده به دنبال کسب اهداف خودتان باشید پس بگذارید که افراد توانمند وفرهیخته به صحنه بیایند- و حداقل بروید از شهرستانهای همجوار یاد بگیریم

پربازديد