تاریخ درج خبر : 1394/02/27
کد خبر : ۴۹۴۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دولت با تدبیر و بهره گیری از تجربیات گذشته عمل می‌کند/ اصلاح طلبان وعده ایجاد بهشت برین به مردم ندهند

نماینده دوره های پنجم و ششم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اینکه دچار روزمرگی ها، درگیری های کوچک، بازی های کودکانه و خودخواهانه نشویم باید دید تاریخی داشته باشیم.

سید باقر موسوی جهان آباد در همایش اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه باید به گذشته تاریخی خود توجه کنیم و به دنبال ریشه یابی علل عقب ماندگی تاریخی خود باشیم، افزود: انسان مدرن دنیای امروزی خود را به تقدیر و جبر نمی سپارد و با اراده، علم و دانش و درس گرفتن از گذشته به آینده می نگرد.

IMG_2706

وی، با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از خرد، دانش و تجربیات گذشته عمل می کند، تأکید کرد: منافع کشور و مردم می بایست مبنای عملکرد دولت، احزاب و گروه های سیاسی قرار گیرد.

موسوی، گفت: اصلاح طلبان می بایست مشکلات موجود جامعه را درنظر بگیرند و با واقع نگری و نگاه واقع بینانه بهشت برین را به مردم وعده ندهند .

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، کسب قدرت را یکی از کارکردهای احزاب دانست و گفت: احزاب و گروه های سیاسی زاییده دنیای امروز هستند که در فرایند انتخابات با بیان دیدگاه ها و برنامه های خود رأی مردم را جلب می کنند و طبیعی است که با تغییر قدرت هر حزب و اندیشه نیروهای همسو با سیاست های خود را در ترکیب مدیریتی اش قرار دهد.

موسوی، اصلاح ‌طلبی را یک مشی سیاسی اخلاق گرا دانست و گفت :جریان اصلاح ‌طلبی معتقد است جامعه با اصلاح ساختار ها به سمت تکامل پیش رود و در این روش خود در مقابل جریان اصول گرایی که از هر گونه تغییر می ترسد قرار دارد.

وی، در توضیح با بیان اینکه جریان محافظه ‌کار از هر تغییری می ‌ترسد و فکر می ‌کند درصورت نوآوری جامعه دچار مشکلات می شود، افزود: محافظه ‌کاران آدم‌ های بدی نیستند ولی اینها با ایجاد سدی در مقابل تغییرات مقابل اصلاح‌ طلبان می ایستند.

موسوی، با بیان اینکه جریان ارتجاع نیز در مقابل اصلاح طلبی قرار دارد، گفت: مرتجعان و واپسگرایان کسانی هستند که از وضع موجود راضی نیستند و می خواهند به گذشته برگردند و گفت جان گرفتن این گروه زمینه را برای تندروی و انقلابی گری فراهم می کند.

IMG_2714

میهمان ویژه همایش اصلاح طلبان، اظهار داشت: اصولگرایان دشمنان ما نیستند بلکه دوستانی هستند که سلیقه سیاسی شان با ما متفاوت است و افزود: دوستان اصولگرا اجازه دهند مردم انتخاب کنند .

این نماینده اصلاح طلب ادوار ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امسال سال انتخابات است، گفت: دولت تدبیر و امید که متعهد به تحقق وعده های خود به مردم و مطالبات برحق مردم است می بایست فضای جامعه را برای برگزاری انتخاباتی مناسب خواسته های مردم فراهم کند.

موسوی، با بیان اینکه در دولت اصلاح طلب هفتم و هشتم، یک سری فرصت سوزی هایی صورت گرفت و موجب بروز نارضایتی هایی شد، گفت: ضعف های خودمان در گذشته را نباید نادیده بگیریم و با درس گرفتن از آنها شرایط را برای انتخابات مجلس آینده فراهم کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عمار بینا گفت:

  به نام یزدان
  باسپاس فراوان از دوستان عزیز در سایت استان بخاطر انعکاس این اخبار
  و درود بیکران خدمت برادر و استاد ارزشمندم جناب آقای موسوی که با یقین کامل میتوانم ایشان را نماد علم و افتخار استان بنامم .
  فرقی است ژرف بین علم و سواد ، دوستانی هستند که شاید با سواد باشند ولی عالم نیستند چون سواد از اسود میاد و یعنی سیاهی که فقط مغزشون رو سیاه کردند ولی علم نور است و جناب آقای مهندس موسوی با بیانات زیبا و صریح و بی حاشیه نشان دادند که حق دانسته ها رو ادا کردند.
  بنده با توجه به شناخت بسیار مفصلی که از جناب آقای موسوی و اندیشه های پاک و بی آلایش ایشان دارم ، یقین دارم که تنها راه نجات استان که نه بلکه منطقه زاگرس نشین از تحجر و ضعف های فرهنگی و اقتصادی و علمی، حضور چنین اندیشه هایی در بهارستان هست.
  به امید آن روز و امید کامیابی برادر ارزشمندم جناب آقای موسوی

 • اصلاح طلب اصیل گفت:

  سردبیران سایتهای خبری استان کهگیلویه و بویراحمد
  سلام

  سایتهای خوبی دارید اما چند نکته میگم امیدوارم ترتیب اثر دهید:

  ۱-سایت هایی مثل سایت کبنا نیوز/عصر دنا/بویرنیوز/آبشار نیوز/آوای دنا/و غیره که سایت هایی استانی محسوب میشوند مهمترین فلسفه وجودیشان انعکاس اخبار شهرستان و استانشان باید باشد تا سایتها و روزنامه های کشوری و صداوسیما بتوانند اخبار استانمان را بهتر منعکس کنند.

  اما گویا سردبیران این سایتهای استانی یادشان رفته در استان غیر از دعوای سیاسی چپ و راست و اصولگرا اصلاح طلب و اصلاح طلب تندرو و میانه رو و دعوای قومیتی بویراحمدی باوی و سفلی و علیا خبرهای دیگری هم در سطح استان هستند که باید منعکس شوند.

  ۲-سردبیران این چند سایت و دهها سایت استانی دیگر دقت کنند که ما در استان خبرگزاری فارس- تسنیم-مهر که اصولگرا هستند و ایسنا و ایرنا و ایلنا که اصلاح طلب هستند داریم که روزانه ده ها خبر و گزارش از استانمان گزارش میکنند که حداقل ۸۰ تا ۹۰ درصد آنها صحیح است.

  ۳-چرا سردبیران کبنانیوز/عصردنا/بویرنیوز/آبشارنیوز/آوای دنا و دهها سایت استانی کوچک در استان از خبرهای این خبرگزاری ها به اندازه تناسب و حدود فعالیتشان استفاده نمیکنند؟؟؟
  البته منظور من این نیست که اصلا استفاده نمیکنید بلکه حجم خبرهای این خبرگزاری ها را روزانه نگاه کنید دهها برابر اخبار منتشر شده در سایت های کوچک شماست.پس چرا گلچینی از همه این خبرگزاریها در سایتهایتان منتشر نمیکنید؟؟؟؟؟؟
  چرا ایقد خبرهای بی ارزش و تهی از خبر را به خورد مردم میدهید؟؟؟؟

  ۴-به سایت های اصلاح طلب توصیه میکنم چون خودم یک اصلاح طلب هستم که خبرگزاری فارس و تسنیم و مهر با وجود اینکه اصولگرا هستند حجم انبوهی خبرهای مناسب دارند که بدرد سایت های شما هم میخورد.
  به سایتهای اصولگرا هم میگویم خبرهای ایرنا و ایسنا را دست کم نگیرید چون باعث دوری خودتان از واقعیتهای جامعه میشود.

  ۵-به سردبیران محترم سایتهای استان توصیه میکنم اخبار دانشگاهای آستان بخصوص قسمت علمی فناوری و فعالیتهای سیاسی آن را در دانشگاهای آزاد و پیام نور و دولتی منتشر کنید.

  اخبار فنی حرفه ای استان و فعالیتهای آن اصلا منتشر نمیشود!!!!

  اخبار نهادهای قضایی استان مثل دادگستری تعزیرات حکومتی ثبت اسناد خیلی کم منتشر میشود!!!

  اخبار آموزش و پرورش و فعالیتهای داخلی آن و مشکلات دانش آموزان و معلمان ضعیف منتشر نمیشود!!!!

  از جهاد دانشگاهی استان گزارش تهیه کنید/
  با شهرداران مراکز شهرستانهای استان درباره برنامه ها و عملکرد مصاحبه مفصل کنید/
  با مسپئولین هئیتهای ورزشی استان مصاحبه کنید/
  با مسئولین صندوق مهر رضا(کارآفرینی امید)مصاحبه کنید/
  با مسئولین بانکهای استان/با صندوقهای قرض الحسنه استان/درباره وامها و دهها موضوع بانکی مصاحبه کنید/
  با مسئولین آب و برق و گاز استان درباره فعالیتهایشان مصاحبه کنید/
  با مسئولین شبکه بهداشت شهرستانها و استان/اداره کار/تعاون روستایی و دهها سازمان خدمت رسان مصاحبه کنید و سوالات مردم را از آنها بپرسید.

  ۶-در پایان میگویم کمی از فضای سیاست زدگی بیرون بیایید و به بحث های خاله زنکی نپردازید.مشکلات مردم بیشتر از آن است که وقت مردم صرف دعوای دو فعال سیاسی در کهگیلویه یا گچساران یا بویراحمد شود.اینها اگر سیاست داشتن دعوایشان را وسط کوچه بازار نمی آوردند.

  باتشکر

  از طرف یک اصلاح طلب اصیل

 • کتابدار گفت:

  سلام بر جبهه اصلاحات .

  می خواهم سئوال بپرسم که چرا در دوره اصولگرایان حتی یکی از بی عرضه ترین افرادشان به خاطر پشت سیاسی که داشت می تواند مدیر کل شود ولی در این دوره بهترین تحصیلکرده ها و ضربه خورده هایتان در کتابخانه های عمومی در تبعید هستند؟

 • فرشاد گفت:

  احسنت
  بسیار جامع، معتدل و خیرخواهانه بود
  به امید خدای منان دوباره شما را به عنوان نماینده خود و مردم شهرم در بهارستان خواهیم دید

پربازديد