تاریخ درج خبر : 1394/02/28
کد خبر : ۴۹۴۴۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه پایانی گردهمایی اصلاح طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد

اصلاح طلبان استان در پایان برنامه خود اقدام به انتشار بیانیه پایانی گردهمایی اصلاح طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد کردند که یک نسخه از آن نیز برای ما ارسال شده است که در پی می‌آید:

IMG_2641

بسمه تعالی

بعثت پیامبر نور و رحمت و رسول مهر و صفا حضرت محمد (ص) بر همه موحدین عالم، خصوصاً ملت شریف ایران تبریک و تهنیت باد.

انقلاب اسلامی ایران که منبعث از تفکر اصلاح طلبی ملت ایران طی یک قرن اخیر و تحت زعامت فقیهی نواندیش و انسانی خدای‌جو از سلاله مطهر نبی مکرم اسلام شکل گرفت طی ۳۷ سال گذشته چالش‌های پرخطری را پشت سر گذاشته و به همت مردم شریف این مرز و بوم به راه خود ادامه می دهد.

طی این سال ها دولت هایی بر سر کار آمدند که هر یک به سهم خود تلاش هایی نموده و کارکردهای مثبت و منفی را در کارنامه خود ثبت نموده اند. دولت تدبیر و امید اگرچه در شرایط بسیار سختی از نظر سیاسی، اقتصادی و به ویژه بین المللی با رأی مردم سکان اجرائی کشور را به دست گرفت، اما طی یکسال و نیم گذشته تلاش هایی در جهت اعتلای جایگاه کشور در عرصه بین المللی، بهبود وضعیت معیشتی مردم، تلطیف فضای سیاسی داخل کشور و رفع چالش های به جا مانده از دولت های نهم و دهم نموده است، مشکلاتی که به جا مانده از دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و حاکمیت اصول گرایان بر دولت بود.

 • جمعیت بیکار بالای سه میلیون نفر که امروز از معضلات بزرگ کشور و دولت یازدهم است از دولت های نهم و دهم به ارث رسیده که به روایت آمار پر درآمدترین و پولدارترین دولت تاریخ ایران بوده است. حال با در نظر گرفتن حدود ۹۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل جویای کار به جمعیت بیکاران افزوده می شود. لذا شرایط سخت موجود می طلبد دولت در جهت حل مشکلات اقتصادی و بخصوص معضل بیکاری کشور، مورد حمایت همه جانبه مردم و نهادهای حاکمیتی خصوصاً مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
 • دولت جناب آقای دکتر روحانی از زمان شروع به کار با بحران های زیادی روبرو بوده و شعارهای رئیس جمهور محترم در انتخابات سال ۱۳۹۲ نیز غالباً از شرایط دوره پایانی اصولگرایان به جامعه عرضه شد که در این زمینه می توان به فضای امنیتی حاکم بر جامعه و کشور، ایجاد رعب و وحشت در فضای جامعه و دستگیری و زندان نمودن تعداد زیادی از شخصیت های انقلابی و ملی و متفکرین و تئوری پردازان اصلاح‌طلب و فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی و تعطیلی نهادهای مدنی، تعطیلی روزنامه ها، سانسور شدید رسانه ها، بسته شدن فضای دانشگاه ها و تعطیلی تشکل های دانشجوئی غیردولتی، اعطای بورسیه و استخدام تعداد زیادی از افراد فاقد صلاحیت، اخراج دانشجویان و ستاره دار نمودن آنان، فضای حاکم بر رسانه های جمعی و ملی که به دلیل نگاه اصولگرایان به شیوه اداره کشور بر می گردد از مشکلات به جا مانده از دولت های نهم و دهم می باشد.
 • در عرصه بین المللی، اجماع جهانی علیه کشور به دلایل بی تدبیری و عدم حاکمیت عقلانیت بر رفتار دیپلماتیک رئیس دولت های نهم و دهم و تیم ایشان، تشدید و اعمال تحریم های شدید اقتصادی، انسداد درآمدهای نفتی توسط کشورهای مختلف و صدور شش قطعنامه در قالب فصل هفتم منشور ملل متحد که رئیس جمهوری وقت آن را کاغذ پاره می خواند، از یک طرف فشار سیاسی و روانی بر کشور و مردم مقاوم و صبور ایران مضاعف نموده و از طرف دیگر هزینه ناشی از ریسک سرمایه گذاری و مبادلات تجاری را بالا برده بود بطوری که تعامل با دنیای خارج سخت و پیچیده تر از هر دوره دیگری گشته و دستگاه دیپلماسی کشور در دولت یازدهم از همان اول با یک کار طاقت فرسایی روبرو شد.
 • موانع و کارشکنی های مخالفین دولت با محوریت طیف افراطی اصولگرایان که از رأی به کابینه گرفته تا جوسازی ها و فضاسازیهای مختلف در داخل و همچنین عدم همراهی رسانه ملی با دولت و ارائه تحلیل‌ها، برنامه ها و تهیه گزارش های مهندسی شده در جهت مأیوس کردن جامعه از دولت را باید به همه مشکلات به جا مانده از دولت قبل اضافه کرد.

حال با توجه به آنچه در این سطور بیان شد باید در جهت حمایت از دولت تدبیر و امید، تلاش مضاعفی به کار برد تا شرایط به وجود آمده به سمت پیشرفت، بهبود و اصلاح وضع کشور پیش برود و شاهد حرکت رو به جلو در عرصه های مختلف کشور باشیم.

الف- اصلاح طلبان به عنوان طیف وسیعی از جامعه به همراه اکثریت قاطع نخبگان کشور خصوصاً با تلاش و جدیت شورای مشورتی اصلاح طلبان، با محوریت آقایان ……. و حضرات آیات هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی نقش اصلی را در پیروزی جناب آقای دکتر روحانی داشته و هزینه های زیادی را در این راه پرداخت نموده اند. فلذا برآنند تا از دولت تدبیر و امید حمایت کرده و راه برای توسعه و پیشرفت کشور و دستیابی به شعارهای رئیس جمهور محترم هموار نمایند.

ب- ما از تلاش های دولت در جهت حفظ نشاط جامعه و خصوصاً جوانان و دانشجویان و نوجوانان، مبارزه با فساد اقتصادی و بخصوص از تلاش های تیم مذاکره کننده کشورمان تقدیر و تشکر نموده و حمایت خود را از دستگاه دیپلماسی و خصوصاً تیم متخصص، متعهد، توانمند و فهیم اعلام می داریم.

ج- از دولت تدبیر و امید و خصوصاً رئیس جمهور فرهیخته و هوشمندمان جناب آقای دکتر روحانی انتظار می رود بر‌ عهد خود با مردم ایستادگی نموده و در جهت تأمین مطالبات مردم از دولت تلاش مضاعف نمایند. اصلاح طلبان خواهان پیگیری مطالبات مردم از دولت بوده و هستند و حداقل انتظار از دولت این بود که تاکنون کف مطالبات برآورده می شد.

د- امروز صدای اطلاح طلبان به عنوان حامیان اصلی رئیس جمهور در انتخابات سال ۱۳۹۲ در دولت شنیده نمی‌شود، به نظر می رسد دست های پنهانی برای از بین بردن پایگاه و پشتوانه های مردمی دولت تدبیر و امید در کار است، امید آنکه رئیس جمهور خردمند و فرزانه در جهت حفظ پایگاه و خاستگاه اصلی دولت از طریق اصلاح تیم کاری خود در سطح ملی و استانی عنایت ویژه بنماید.

و- از دولت تدبیر و امید مجدانه می خواهیم که در جهت رفع فضای امنیتی که همچنان بر جامعه خصوصاً مراکز دانشگاهی سایه افکنده، همت مضاعف ورزیده و ضمن اظهار نگرانی از تخریب وجهه شخصیت های برجسته کشور و انقلاب از جمله حضرات آیات هاشمی رفسنجانی و سید حسین خمینی و حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید محمد …. ؛ معتقدیم ترور شخصیت سرمایه های نظام و کشور آب به آسیاب دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب خواهد بود.

هـ – یکی از مهمترین مطالبات مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، رفع حصر از آقایان مهندس میرحسین موسوی و حجه الاسلام مهدی کروبی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد بوده که تا کنون محقق نشده است، و ممنوع التصویری سید محبوب قلب دهها میلیون ایرانی جناب آقای سید محمد … هم بر آن افزوده گردیده است. ما اصلاح طلبان استان از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم که در این مهم نهایت تلاش و جدیت خود را در این باره بعمل آورد و از مقام معظم رهبری نیز استدعا داریم که در این زمینه عنایت لازم را مبذول فرمایند.

طی یکسال و نیم گذشته با استقرار مدیریت جدید استان مجموعه اصلاح طلبان که حامیان اصلی دولت تدبیر و امید در سطح استان می باشند به رغم معذوریت ها و میل باطنی و دلایل منطقی و برخوردهای ناصواب با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان با در نظر گرفتن مصلحت مردم و اصلاح طلبان از هیچ تلاش و کوششی در این خصوص دریغ ننمودندو همواره سعی بر این داشتیم که با پیشنهادات و تعاملات گسترده در جهت پیشرفت و توسعه استان و تحقق مطالبات مردم از دولت به یاری مدیرت استان آمد تا با ایجاد همسویی در دولت و مردم استان سیاست های دولت تدبیر و امید عملی گردد، اما متأسفانه به علت بی توجهی و عدم تدبیر و تصمیم قاطع در مدیریت کلان استان بالخصوص استاندار به نتیجه ای نرسید.

از جمله دغدغه های مهم اصلاح طلبان استان نسبت به دولت تدبیر و امید در استان موارد زیر است:

 • توجه تلاش بیشتر در جهت رفع معضل بیکاری و اشتغال جوانان و همچنین تلاش برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم .
 • تلاش برای شتاب بیشتر در زمینه توسعه و پیشرفت استان؛ استان کهگیلویه و بویراحمد از پتانسیل های کم نظیری در کشور برخوردار است و مدیریت توانمند، کارآمد و شایسته با مقبولیت و مشروعیت مردمی می تواند بستر پیشرفت و توسعه را در این خطه از کشور فراهم نماید، اما متأسفانه این امر تا کنون به دلیل تأثیرپذیری مدیریت کلان استان و استاندار از نمایندگان و دخالت خواسته ها و منافع شخصی نمایندگان که نه حامی رئیس جمهور بودند و نه حاضر به حمایت همه جانبه از دولت تدبیر و امید می
  باشند، محقق نشده، امید آنکه در این مرحله شاهد اصلاح جدی در روند حاکم بر مدیریت استان و خصوصاً حوزه وزارت کشور (شامل استانداری و فرمانداری ها) باشیم.
 • استفاده از نیروهای شایسته و کارآمد که از پشتوانه اجتماعی و اصلاح طلبانه برخوردار باشند تا بتوانند از زیر یوغ نمایندگان خلاص شوند. امروز صدا اصلاح طلبان در مدیریت استان بسیار کمرنگ و ضعیف است که البته ما نقش نمایندگان را در این امر پررنگ می بینیم.

ما متعقدیم که انتصابات یکسال و نیم گذشته خصوصاً در حوزه فرمانداری ها و بعضی معاونت ها و مدیریت های استانداری همسو با سیاست های دولت نبوده و تعدادی از مدیران و فرمانداران منصوب شده توسط مدیریت کلان استان و استاندار یا از اصول گرایان و یا از افراد فرصت طلب می باشند که اعتقادی به مبانی دولت اعتدال ندارند.

 • انتخابات مجلس آینده یکی از مهمترین نگرانی های اصلاح طلبان در سطح ملی و استانی می باشد و به نظر می رسد با وجود فرمانداران منصوب شده در دولت فعلی امیدی به تشکیل هیأت های اجرائی مطلوب و توانمند وجود ندارد و بیم آن می رود که با توجه به توان و پیشینه فکری اکثریت این فرمانداران احتمال رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب در مرحله نخستین تأیید صلاحیت ها وجود دارد و از طرف دیگر چینش مدیران و فرمانداران با نظر نمایندگان این شائبه را در جامعه به وجود آورده که مشی مدیریت استان بر حفظ ترکیب فعلی نمایندگان استان می باشد که این امر مغایرت اساسی با سیاست های دولت و اصلاح طلبان مبنی بر تغییر ترکیب مجلس و تشکیل مجلس کارآمد و همگام با دولت می باشد.

مهمتر از همه عملکرد معاون  سیاسی استاندار می باشد که می بایست الگو و نماد دولت اعتدال باشد و با احزاب و شخصیت های سیاسی طرفدار دولت تعامل و ارتباط برقرار کند و پیگیر برنامه ها و سیاست های سیاسی، اجتماعی دولت اعتدال باشد اما تا کنون در این مسیر طی طریق ننموده است.

 • متأسفانه عملکرد نامناسب استاندار و تیم مدیریتی ایشان موجب گردیده که اقتدار و حاکمیت دولت در استان بسیار ضعیف جلوه‌گر گردد و بسیاری از نهادهای قدرت خارج از دولت و اشخاصی که قبلاً دخالتی در امور اجرائی استان نداشته اند و اگر هم نظری داشتند حتی در دولت خود اصول گرایان مؤثر واقع نمی‌شد در این برهه نقش اساسی و تعیین کننده در این امور پیدا کنند و مانعی اساسی در پیشرفت سیاست‌های دولت و بکارگیری نیروهای معتدل و اصلاح طلبان اصیل باشند.

اصلاح طلبان با محوریت جناب آقای … و شورای مشاورین آقای … و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با همدلی و اجماع کامل در انتخابات آینده در تمامی حوزه های انتخابیه حضور خواهند داشت و از دولت جناب آقای دکتر روحانی خواهان همراهی و ایجاد بستر مناسب برای برگزاری یک انتخابات آزاد، عادلانه، قانونی و زمینه سازی در جهت رقابت همه جناح های سیاسی می باشیم. از طرف دیگر از شورای محترم نگهبان تقاضا داریم با حفظ بی طرفی کامل زمینه برگزاری انتخابات در خور شأن ملت بزرگ ایران و با حضور همه جناح های سیاسی وفادار به قانون اساسی را فراهم نموده و از رد صلاحیت‌های سلیقه‌ای و سیاسی که نگرانی‌های زیادی در انتخابات‌های دوره‌های گذشته مجلس موجب شد پرهیز نمایند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب اصیل گفت:

  سردبیران سایتهای خبری استان کهگیلویه و بویراحمد
  سلام

  سایتهای خوبی دارید اما چند نکته میگم امیدوارم ترتیب اثر دهید:

  ۱-سایت هایی مثل سایت کبنا نیوز/عصر دنا/بویرنیوز/آبشار نیوز/آوای دنا/و غیره که سایت هایی استانی محسوب میشوند مهمترین فلسفه وجودیشان انعکاس اخبار شهرستان و استانشان باید باشد تا سایتها و روزنامه های کشوری و صداوسیما بتوانند اخبار استانمان را بهتر منعکس کنند.

  اما گویا سردبیران این سایتهای استانی یادشان رفته در استان غیر از دعوای سیاسی چپ و راست و اصولگرا اصلاح طلب و اصلاح طلب تندرو و میانه رو و دعوای قومیتی بویراحمدی باوی و سفلی و علیا خبرهای دیگری هم در سطح استان هستند که باید منعکس شوند.

  ۲-سردبیران این چند سایت و دهها سایت استانی دیگر دقت کنند که ما در استان خبرگزاری فارس- تسنیم-مهر که اصولگرا هستند و ایسنا و ایرنا و ایلنا که اصلاح طلب هستند داریم که روزانه ده ها خبر و گزارش از استانمان گزارش میکنند که حداقل ۸۰ تا ۹۰ درصد آنها صحیح است.

  ۳-چرا سردبیران کبنانیوز/عصردنا/بویرنیوز/آبشارنیوز/آوای دنا و دهها سایت استانی کوچک در استان از خبرهای این خبرگزاری ها به اندازه تناسب و حدود فعالیتشان استفاده نمیکنند؟؟؟
  البته منظور من این نیست که اصلا استفاده نمیکنید بلکه حجم خبرهای این خبرگزاری ها را روزانه نگاه کنید دهها برابر اخبار منتشر شده در سایت های کوچک شماست.پس چرا گلچینی از همه این خبرگزاریها در سایتهایتان منتشر نمیکنید؟؟؟؟؟؟
  چرا ایقد خبرهای بی ارزش و تهی از خبر را به خورد مردم میدهید؟؟؟؟

  ۴-به سایت های اصلاح طلب توصیه میکنم چون خودم یک اصلاح طلب هستم که خبرگزاری فارس و تسنیم و مهر با وجود اینکه اصولگرا هستند حجم انبوهی خبرهای مناسب دارند که بدرد سایت های شما هم میخورد.
  به سایتهای اصولگرا هم میگویم خبرهای ایرنا و ایسنا را دست کم نگیرید چون باعث دوری خودتان از واقعیتهای جامعه میشود.

  ۵-به سردبیران محترم سایتهای استان توصیه میکنم اخبار دانشگاهای آستان بخصوص قسمت علمی فناوری و فعالیتهای سیاسی آن را در دانشگاهای آزاد و پیام نور و دولتی منتشر کنید.

  اخبار فنی حرفه ای استان و فعالیتهای آن اصلا منتشر نمیشود!!!!

  اخبار نهادهای قضایی استان مثل دادگستری تعزیرات حکومتی ثبت اسناد خیلی کم منتشر میشود!!!

  اخبار آموزش و پرورش و فعالیتهای داخلی آن و مشکلات دانش آموزان و معلمان ضعیف منتشر نمیشود!!!!

  از جهاد دانشگاهی استان گزارش تهیه کنید/
  با شهرداران مراکز شهرستانهای استان درباره برنامه ها و عملکرد مصاحبه مفصل کنید/
  با مسپئولین هئیتهای ورزشی استان مصاحبه کنید/
  با مسئولین صندوق مهر رضا(کارآفرینی امید)مصاحبه کنید/
  با مسئولین بانکهای استان/با صندوقهای قرض الحسنه استان/درباره وامها و دهها موضوع بانکی مصاحبه کنید/
  با مسئولین آب و برق و گاز استان درباره فعالیتهایشان مصاحبه کنید/
  با مسئولین شبکه بهداشت شهرستانها و استان/اداره کار/تعاون روستایی و دهها سازمان خدمت رسان مصاحبه کنید و سوالات مردم را از آنها بپرسید.

  ۶-در پایان میگویم کمی از فضای سیاست زدگی بیرون بیایید و به بحث های خاله زنکی نپردازید.مشکلات مردم بیشتر از آن است که وقت مردم صرف دعوای دو فعال سیاسی در کهگیلویه یا گچساران یا بویراحمد شود.اینها اگر سیاست داشتن دعوایشان را وسط کوچه بازار نمی آوردند.

  باتشکر

  از طرف یک اصلاح طلب اصیل

 • اصلاح طلب گفت:

  دوستان به اصلاحات نتازیدکسانی که سخنرانی کردند نظرات شخصی خودرابیان کردندنه نظرات احزاب اصلاحات،مابه دنبال تعامل بامردمی هستیم که بعداز هشت سال خواهان تعغیربودند

 • سیاح از همدان گفت:

  دغدغه‌های اصلاح طلبان ۱_ قدرت بدست آوردن ۲_ قدرت بدست آمده را حفظ کردن ۳_چگونه مردم را فیب بدهیم
  زیاد تعصب استانی داشتن خوب نیست ما همه ایرانی و مسلمانیم

 • ناشناس گفت:

  چرا در بیانیه ها و سخنرانی های اصلاح طلبان٬ بیشتر از آنکه به موضوعاتی اساسی و حیاتی برای این آب و خاک اشاره کرده باشند٬ تمرکزشان بر اینست که به آنها فرصتی داده شود تا در فضای سیاسی کشور حضور پیدا کنند؟
  مسئله دیگر اینکه چرا اصلاح طلبان اینهمه آقای روحانی رو مدیون خودشان می دانند؟ چرا به قول خودشان این اکثریت قاطع باید پشت سر روحانی قایم شوند و بعد با کشیدن گوشه ردای او دایما چیزهایی را از او بخواهند؟ یک اکثریت قاطع از چه چیزی واهمه دارد که خود به میدان نمی ٖآید و دیگری را به میدان می فرستد؟ سوال اساسی اینست که در آخرین انتخابات اگر آقای روحانی به اصلاح طلبان توجهی نمی نمود و خودش نیز بازنده آن رقابت می شد بر سر اصلاح طلبان چه می آمد و آنها چه می کردند؟
  سوال بعدی اینکه از چه زمان آقای حسن خمینی به یک هسته مرکزی برای اصلاحات بدل شد؟ چند نفر در ایران حضور ایشان را در گرماگرم مبارزات سیاسی اصلاح طلبان به یاد دارند؟ از این گذشته در مورد آقای خاتمی٬ چرا مردی که خودش به ممنوع التصویری بودنش اعتراضی درخور نمی کند باید محبوب قلب ها باشد؟
  و در نهایت فرض کنید! فرض کنید دولت روحانی توجه چندانی به این طور بیانیه ها و خواسته های اصلاح طلبان نکند. متاسفانه این همان فرض و مساله مهمی است که در بیانیه مورد توجه قرار نگرفته است. چون اصلاح طلبان هیچ وقت روی پای خودشان نمی ایستند و نخواهند ایستاد. این رفتار اصلاح طلبان توهین به شعور مردم است اگر فکر کنند که وقتی راستی ها مثل لولو مردم را رم می دهند آنها می توانند مردم را درست و یک جا قورت بدهند.

 • ناشناس گفت:

  هم استانیهای عزیز لطفا هر وقت پست می گیرید به هم استانیها

  خیانت نکنید و خودتان را نگیرید و دچار جو گیری نشوید .با همه

  هستم استاندار باشی یا مدیر کل.

  به مدیر کل کتابخانه های عمومی استان هم بگویید:

  اصل اولیه ماندگاری و انسانیت در گرفتن پست نیست بلکه در خدمت کردن بعد از رسیدن به قدرت است.

  در سرکوب کردن و تبعید کردن مخالفان نیست بلکه در شنیدن انتقادات سازنده است.

 • غلام گفت:

  انشائالله دور دور آخر اصلاح طلب ها بتاشد

  • اصلاح گفت:

   یه جمله پنج حرفی نوشتین همش غلط بودند شمالطف بفرمائیداملاء تو قوی کن بعد نظربدین

پربازديد