تاریخ درج خبر : 1394/02/28
کد خبر : ۴۹۴۴۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دبیر تشکل دانشجویی راه امید برکنار شد

دبیر تشکل دانشجویی راه امید از دبیری این تشکل کنار گذاشته شد.

به گزارش سایت استان در بیانیه ای که این تشکل دانشجویی برای سایت استان ارسال کرده است دلیل این امر را تکذیب اتفاقات جلسه کواکبیان در دانشگاه آزاد یاسوج و اتفاقات پیرامون این موضوع که منجر به لغو شدن برنامه شد عنوان کرده است.

IMG14014541

متن کامل در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
از آغاز تاسیس دانشگاه تهران دیرى نگذشت که نخستین جنبش دانشجویى در ایران شکل گرفت و از اوایل دهه بیست تاکنون این جنبش نقش بسیار مهمى در تحولات سیاسى، اجتماعى و فرهنگى کشور داشته است.
اساس و شاکله ى جنبش دانشجویى بر پایه ى استقلال و عدم وابستگى به هرگونه شخص، نهاد و یا حزب ریخته شد، جمع دانشجویانى که در راستاى تغییر و یا عدم تغییر وضع حال جامعه و یا نقد قدرت و تلاش براى اصلاح جامعه قدم بر میدارند در قالب جنبش دانشجویى معرفى مى شوند.
پیرامون دعوت «تشکل دانشجویى راه امید» از آقاى کواکبیان و قبول دعوت توسط ایشان براى حضور در دانشگاه آزاد واحد یاسوج بحث ها و مسائل مختلفى مطرح شد، در حالى که شخص ایشان هم به صورت حضورى و هم به صورت تلفنى قول حضور در دانشگاه آزاد را به واسطه ى ما دادند و تمامى مقدمات کار براى برگذارى جلسه فراهم شده بود ناگهان دبیر ( سابق) ادعایى را مطرح کرد مبنى بر اینکه شخصى با وى تماس گرفته و تقاضاى تجلیل از آقاى تاجگردون در حضور آقاى کواکبیان را کرده و سپس تهدید کرده است که اگر این کار را نکنید «در تشکل‌تان را تخته خواهم کرد» و البته ایشان در مصاحبه با یک سایت استانی براى خوش آمد ِ صاحبان ِ زٓر و زور که بر اساس گفته ى خودش دست به تهدید برده اند این صحبت را تکذیب کرد! تکذیبى که در نقطه ى مقابل ِ آرمان هاى دانشجویى بود.
شوراى مرکزى راه امید اقاى مازیار شفاهى (دبیر سابق تشکل) را به دلیل تکذیب ادعاى خودش و مهم تر از آن زیر ِ پا گذاشتن ِ حیثیت جنبش دانشجویى از سمت دبیرى «برکنار» کرد تا شاید آب رفته را به جوى این جنبش باز گرداند و نشان دهد که ما همچنان زیر یوغ هیچ قدرتى نیستیم و صاحبان مناصب هرگز نخواهند توانست براى دانشجو و جنبش دانشجویی تصمیم بگیرند.
تشکل دانشجویى راه امید همچنین از اقدام شجاعانه ى جمعى از دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج و اعتراض مسالمت آمیزشان به آقاى کواکبیان در همایش حزب مردم سالارى گچساران حمایت مى کند و مراتب تقدیر و تشکر خود را به دانشجویان عزیز اعلام مى‌دارد.
تشکل دانشجویى راه امید

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید رضا گفت:

  دبیر کل کمیته ملی المپیک

 • دانشجو گفت:

  درود بر جنبش دانشجویی و حق طلبان راه آزادی

 • اردوان گفت:

  سیاست هم بچه بازی شده
  خودشون حرف میزنن
  خودشون تکذیب میکنن
  خودشون خودشون رو اخراج میکنن
  خودشون علیه خودشون بیانیه میدن
  کلا خود درگیری دارن

پربازديد