تاریخ درج خبر : 1391/08/22
کد خبر : ۴۹۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پرندگان مهاجر در آبگیر های مناطق گرمسیری گچساران فرود آمدند

سایت استان: رییس حفاظت از محیط زیست گچساران گفت: با سرد شدن هوا پرندگان مهاجر مناطق سیبری و آسیای میانه که به مقصد زیسگاه های کشورهای حوزه خلیج فارس در حال مهاجرت بودند تعدادی در برکه ها و آبگیر های این شهرستان فرود آمدند.

‘عبدال دیانتی فرد’ افزود: انواع لک لک،حواصیل و مرغابی سار ، گنجشک از جمله پرندگانی هستند که در سواحل سد کوثر،سواحل رودخانه ‘خیرآباد’ ،’زهره’ و دیگر مناطق خوش آب و هوای گچساران زمستان گذرانی خواهند کرد.

وی تصریح کرد : این پرندگان آبزی و کنار آبزی تا اواخر اسفند ماه در منطقه خواهند ماند و با فرا رسیدن فصل بهار و گرم شدن هوا به مناطق زیستی کشورهای آسیای میانه و سیبری باز خواهند گشت .

وی به مردم گچساران و مسافران این منطقه توصیه کرد: با توجه به اینکه پرندگان مهاجر از کشورهای خارجی همسایه به شهرستان مهاجرت کردند و احتمال آلوده بودن آنها به بیماری پرندگان ‘آنفولانزای مرغی ‘دور از انتظار نیست از شکار آنها خودداری کنند .

وی از استقرار تعدادی اکیپ ماموران حفاظت محیط زیست در محل استقرار پرندگان مهاجر مناطق یاد شده خبر داد و گفت: در صورت هرگونه شکار پرندگان با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد .

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد