تاریخ درج خبر : 1394/02/29
کد خبر : ۴۹۶۲۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

شرکت ۸ استان در جشنواره فرهنگ عشایر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از شرکت ۸ استان در جشنواره فرهنگ عشایر این استان خبر داد.

۱۰۰۸۵۸۲۹۳۹۷۵

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری اظهار داشت: بر اساس هماهنگی صورت گرفته تاکنون عشایر ۸ استان برای شرکت در جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران اعلام حضور کرده، که همین امر موجب شده تا جانمایی اسکان آنها در محوطه برگزاری جشنواره فراهم شود.

وی تصریح کرد: عشایر همدان، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمان و آذربایجان شرقی از جمله شرکت‌کنندگان این گردهمایی بزرگ ملی هستند.

باقری ادامه داد: از آنجایی که دو روز تا آغاز مراسم افتتاحیه سومین جشنواره «کوچ عشایر» زمان باقی‌مانده به نظر می‌رسد تعداد عشایر شرکت‌کننده به ۱۰ استان برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه برگزاری جشنواره عشایر را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های جامعه کوچ‌نشین کشور دانست و افزود: باید با ایجاد فضای لازم با قابلیت‌ها و ساز و کارهای اثربخش و متناسب با ویژگی‌های جامعه عشایری، جنبه‌های مختلف زندگی عشایر را در معرض دید عموم قرار داد تا از این طریق بسترهای جذب گردشگر و توریست فرهنگی بیش از پیش شناسایی شود.

باقری در پایان ابراز امیدواری کرد که حضور اقوام مختلف کوچ‌نشین در یک مکان و برپایی سیاه چادرهای عشایر سایر استان‌ها در شهر یاسوج موجب رونق‌گرفتن صنعت گردشگری استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همکارگردشگر گفت:

  جناب آقای مدیر کل و دوستان
  با سلام:
  اول از همه از بابت این حرکت شما کماب تشکر را دارم ولی به استحضار می رساند در این شش ماهه اول سال شما چه جشنواره بر گزار نمائید یا برگزار ننمائید فصل ورود گردشگری به شهر یاسوج و دنا هست .و اصطلاحا به این دوره از زمان را پیک کاری گردشگری می نامند .شما ها هنر را در این نشان دهید که در شش ماهه دووم سال چه تدابیری اندیشید که بتوان ورود گردشگر داشت.
  اینجانب برای شش ماهه دوم سال یکی دو مورد را به عرض شما می رسانم که می توان از این پتانسیل استفاده کرد.
  ۱-از ابتدای مهر ماه تا اوایل زمستان با توجه به خزان درختان سر به فلک کشیده آبشارها و تنگه ها و….و وجود تنوع رنگی حاصل از این نعمت خدادادی می توان در طی این سه ماه هر ۱۵ روز یک مرتبه جشنواره عکاسی از طبیعت برگزار نمائید و این را در شبکه های سراسری اطلاع رسانی نمائید.همه ما چون این نعمت خدادادی را در کنارمان داریم متوجه آن نمی شویم و نمیدانیم چه پتانسیلهای طبیعی فراوانی داریم که به جهت رونق حوزه گردشگری استان از آن استفاده نمائیم و بهره جست.
  ۲-همین کوچ عشایر را ما در مهر ماه نیز داریم .در آن موقع که خبری از هیچ گردشگری نیست در ان زمان این را پویا تر کنیم.
  آقای مدیر کل باور بفرمائید خیلی بیشتر از اینها بهره برداری کرد .ولی متاسفانه فقط سیاه نمایی و بزرگ نمایی از کارهای کوچک خود درست می نمائید.
  پس فقط شما که در مسند مدیر کل این اداره مهم هستید مدینه فاضله نیستید .هستند مدینه های فاضله ای که بتوانند کارهای بزرگتری انجام دهند ولی متاسفانه حاج زارع و تاج گردون و بزرگواری و هدایت خواهها نمیگذارند ……

پربازديد