تاریخ درج خبر : 1394/02/30
کد خبر : ۴۹۷۰۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بخش خصوصی در حوزه اشتغال جامعه ایثارگری استان ورود کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل جامعه ایثارگری اشتغال است از مسئولان خواست زمینه اشتغال جامعه ایثارگری در بخش خصوصی را فراهم کنند.

ostandar

نشست شورای مشورتی جامعه ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار، معاون سیاسی و پشتیبانی استاندار، مسئول امور ایثارگران استانداری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و حلقه ۶ نفره مشاوران امور ایثارگران استان برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل خانواده ایثارگری بحث اشتغال است، اظهار کرد: کار مثبتی در استان در زمینه استخدام ۱۴۴ نفر از جامعه ایثارگری انجام شده است.

خادمی افزود: باید تلاش کنیم تا به گونه‌های مختلف زمینه اشتغال این جامعه را در استان فراهم کنیم.

این مسئول با بیان اینکه توانمندسازی جامعه ایثارگری یکی از اهداف استانداری کهگیلویه و بویراحمد است، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها به غیر از شغل‌های اداری برای رفع این مشکل استفاده کرد.

خادمی بیان کرد: لازم است مسئولان بنیاد شهید و همه مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که به نحوی با امور ایثارگران ارتباط دارند در خصوص ایجاد اشتغال به غیر از اشتغال اداری این قشر را یاری کنند.

وی افزود: مسئولان و مدیرعامل بنیاد کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران مشتاق هستند که از ظرفیت جامعه ایثارگری برای سرمایه‌گذاری در امر تولید در استان استفاده کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ممکن است جذب جامعه ایثارگری در مشاغل گوناگون در ابتدا کمی سخت به‌نظر برسد، تصریح کرد: باید در این خصوص فرهنگ‌سازی شود.

این مسئول در پایان یادآور شد: با گذشت زمان کل کارها مستقیما به دست جامعه ایثارگری می‌افتد که لازم است برای این‌گونه کارها فرهنگ‌سازی لازم انجام شود تا زمینه هرچه بیشتر برای اشتغال ایثارگران و فرزندان آن‌ها فراهم شود.

مشاور امور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به شیوه انتخاب شورای مشاوران استاندار گفت: به این منظور، بنیاد استان سه برابر تعداد اعضای شورا را به استانداری معرفی کرد.

سیدمحمود داربام افزود: پنج نفر به عنوان عضو اصلی و چهارنفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

وی اظهار کرد: اعضای شورای ایثارگان استاندار کهگیلویه و بویریاحمد برای دو سال آینده انتخاب شدند.

داربام بیان کرد: این شورا بازوی مشورتی استاندار در زمینه های مرتبط با نقش و جایگاه ایثارگران در جامعه و ارائه پیشنهادهای ایثارگران در زمینه مسائل مختلف استان و شهرستان خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد