تاریخ درج خبر : 1394/02/30
کد خبر : ۴۹۷۴۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

در جلسه شورای شهر یاسوج چه گذشت؟

سایت استان_سعید پایدار عضو شورای شهر یاسوج در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک گزارشی از عملکرد شورای شهر یاسوج و محتوای جلسه دیروز شورای شهر داده است که در پی می آید:

۱۰۴۰۹۶۶۷_۸۲۲۲۵۸۴۲۷۸۶۸۴۷۵_۳۲۱۷۳۷۳۶۲۰۲۱۰۳۰۲۹۰۲_n

«به نام خداند جان وخرد»
سلام بر دوستان و همشهریان گرامی

بنا به وعده قبلی مبنی بر انتشار و اطلاع رسانی اخبار و عملکرد شورای اسلامی شهر یاسوج مطالب ذیل که خلاصه‌ای از محتوی جلسه امروز شورای شهر است؛ تقدیم حضور می‌گردد.
هشتمین جلسه رسمی شورای شهریاسوج روزیکشنبه – بیست و هفتم
اردیبهشت ماه نودوچهار- راس ساعت یازده ونیم در محل سالن جلسات ان و با حضور نه نفر از اعضا محترم برگزار شد. ابتدا تلاوت ایاتی از کلام الله مجید و پس از ان ریاست شورا ضمن خوش امد گویی و تبریک مبعث پیامبر اسلام دستور کار جلسات شورا را قرائت نمود:

دستور جلسه: بررسی طرح‌ها و لوایح
پس از بحث و بررسی موارد زیر مصوب گردید:

۱- لایحه «شرکت اب و فاضلاب شهری» استان مبنی بر مجوز شورا جهت اخذ عوارضی تحت عنوان مشارکت‌های مردمی به بحث گذاشته شد، و تمام اعضا در این خصوص صحبت کردند، در این لایحه شرکت اب و فاضلاب پیشنهاد داده جهت اصلاح و توسعه زیر ساخت‌های اب و فاضلاب مبالغی از مشترکین جدید اخذ شود. بنده با توجه به مبلغ بالا و از طرفی اخذ عوارضات جدید در سال «۹۴» و از طرفی مشکلات اقتصادی مردم به عنوان مخالف صحبت کردم و در پایان مقرر شد این لایحه جهت بررسی بیشتر به شرکت «اب و فا ضلاب» عودت داده شود. «در صورت لزوم در این خصوص بیشتر صحبت خواهم کرد.»

۲- تقاضای مدیریت «دبیرستان شبانه روزی پسرانه علوم و معارف اسلامی یاسوج» جهت ترمیم و روکش اسفالت این مدرسه توسط شهرداری مطرح، و رای لازم را کسب نکرد.

۳- مکاتبه شهرداری یاسوج جهت کسب تکلیف در خصوص ملک «اقای مدنی فر» که اخیرا از طرف دیوان رای گرفته است مطرح و با توجه به صراحت قانون، مقرر شد که شهرداری طبق قانون اقدام و از ارسال مکاتبات به این شکلی خودداری نماید.

۳- لایحه ارسالی شهرداری در خصوص اختصاص یکدستگاه پراید سواری جهت جایزه خوش حسابی شهروندانی که تا پایان سال «۹۴» تسویه حساب نموده‌اند مطرح و مورد تایید قرارگرفت.

۴- لایحه خانه کارگر در خصوص تامین ملکی به مساحت ۵۰۰۰مترمربع جهت ساخت مجموعه گردشگری کارگران مطرح و مقررشد که شهرداری ضمن بررسی لیست املاک و همچنین ارایه پیشنهاد کار‌شناسی ظرف یکماه اقدام نماید.

۵- لایحه شهرداری در خصوص قیمت جدید کیوسک‌های سطح شهر بررسی و با توجه به اینکه به نظر می‌رسید این پیشنهاد قیمت خیلی منطقی و کار‌شناسی نیست جهت بررسی بیشتر به کمسیون خدمات شهری برگشت داده شد. «متاسفانه با وجود اصرار و طرح سوالی که بنده از شهردار در همین مورد داشتم اعضا شورا دقت و عمل مناسبی در این خصوص ندارند.»

۶-لایحه ارسالی شهرداری در خصوص فروش «یک باب واحد اپارتمانی» مربوط به شهرداری یاسوج مطرح و رای لازم کسب نشد. «بنده موافق بودم و پیشنهاد دادم با توجه به عدم نیاز شهرداری به این ملک جهت پرداخت یخشی از بدهکاری شهرداری از طریق مزایده به فروش برسد.»

۷- توضیحات شهردار یاسوج در خصوص طرح سوال سه نفر از اعضای شورا «اردشیری، علیپور و پایدار» قرائت شد. اقای دکترجاوید شهردار یاسوج ضمن ارایه گزارش، برنامه‌های خود را نیز جهت ساماندهی بازار به شورا اریه نمود.
مستحضرید در هفته گذشته شهردار در خصوص عملکرد حوزه خدمات شهری همچنین و ضعیت زننده دست فروشان و دوره گردان سطح شهر به شورا فراخوانده شد واین موضوع بارتاب‌هایی نیز در رسانه‌ها داشت. «

۸- لایحه ارسالی شهرداری در خصوص اختصاص بخشی از سالن ترمینال مسافربری به فروشگاهی تحت عنوان» فروشگاه شهروند «مورد بحث قرار گرفت و تصویب نشد.» باتوجه به اینکه اینکه این فروشگاه می‌توانست بخشی از نیازهای جنوب و غرب شهر را تامین کند واز طرفی تاثیر بسزایی در تراکم زایی داشت من به عنوان موافق صحبت کردم. «

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مهرگان گفت:

    باسلم ازانکه جهت اگاهی واطلاع شهروندا ن مصوبات را اعلام می نمایید سپاسگذارم

پربازديد