تاریخ درج خبر : 1394/02/31
کد خبر : ۴۹۹۱۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رونمایی از تندیس جشنواره اقوام ایرانی هشت استان کشور در یاسوج

تندیس جشنواره اقوام ایرانی هشت استان کشور در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور روز چهارشنبه رونمایی شد.

IMG_4596

مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزاری جشنواره های فرهنگ اقوام ایرانی را فرصتی برای معرفی مناطق گردشگری استانها دانست.

وی افزود: برپایی جشنواره اقوام ایرانی (کوچ عشایر) در یاسوج بستری برای عرضه سوغات و تولیدات صنایع دستی، بازاریابی این محصولات و کمک به رونق گردشگری کشور خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در آیین رونمایی از این تندیس گفت: درجشنواره اقوام ایرانی استان های خراسان رضوی، اصفهان، کرمان، همدان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه حضور دارند.

محمود باقری افزود: در این جشنواره هنرمندان هشت استان کشورصنایع دستی و سوغات محلی وبرنامه های آیینی خود را به مدت سه روز در پارک جنگلی شهر یاسوج در معرض دید عموم قرار می دهند.

وی اظهار کرد: این جشنواره با موضوعات شیوه زندگی، فرهنگ ها، آداب و رسوم، نحوه کوچ، آواها و نواها، تولیدات و دستباف های عشایر برپا می شود.

IMG_4599

باقری تصریح کرد: در این جشنواره برنامه های متنوعی شامل تورگردانی، معرفی مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از عشایر برتر استان در زمینه های مذهبی، علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و ورزشی اجرا می شود.

باقری هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل فرهنگی هرچه بیشتر بین ایلات، اقوام و طوایف عشایر استان های شرکت کننده اعلام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مینجایی گفت:

    اقوام را با عشایر معادل نکنید، مطالبات قومی فراتر از مطالبات عشایر است، امروزه بیشتر قومیت های ایران شهری هستند اما متاسفانه همیشه نادیده گرفته می شویم سهم ما از بازتولید فرهنگ کشور شده است چند همایش موسیقی عشایری و مشک و ملار درحالی که هیچ کس نگران زبان ها و فرهنگ های در حال نابودی لکی و مینجایی و بویراحمد و قشقایی و.. نیست.

پربازديد