تاریخ درج خبر : 1394/02/31
کد خبر : ۴۹۹۱۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه‌وبویراحمد مستعد ایجاد دهکده توریسیم عشایری است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آیین ها و نوع زندگی عشایری با جاذبه های مهم فرهنگی وطبیعی این استان را مستعدایجاد دهکده گردشگری عشایری و روستایی کرده است.

سید موسی خادمی در نشست ستاد خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد افزود: راه اندازی دهکده عشایری در این استان که دارای ۱۰درصد جمعت عشایری کشوراست ، زمینه حذب هرچه بیشتر توریست داخلی وخارجی را فراهم می کند.

IMG_4611

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری یک پدیده چند وجهی است اظهار کرد: این صنعت دارای ماهیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است.

خادمی اظهار کرد: به علت تنوع موضوعی،این صنعت نیازمند مدیریت خاص است.

وی عنوان کرد: وجود جاذبه های خاص گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد از جمله، گردشگری مذهبی، طبیعی و تاریخی ضرورت تامین زیرساخت ها را دوچندان کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: به علت کمبود اعتبار، بافت بزرگ تاریخی شهر دهدشت نه تنها صرفه اقتصادی برای استان نداشته بلکه به مانعی برای توسعه شهر دهدشت تبدیل شده است.

خادمی ادامه داد: برای ساماندهی بافت تاریخی شهر دهدشت بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

علاوه بر وجود ۱۱ هزار خانوار عشایری با ۷۰ هزار نفر جمعیت، کهگیلویه و بویراحمد دارای ۲۸۳ جاذبه طبیعی ،۷۰۰ اثر تاریخی و معنوی ثبت شده ، تعداد ۲۹۶ امامزاده جنگلهای وسیع ،چشمه سارها، رودخانه ها ، قلل مرتفع و پوشیده از برف است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد