تاریخ درج خبر : 1391/08/22
کد خبر : ۴۹۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

گچساران در جشنواره تئاتر فجر می‌درخشد

رئیس انجمن هنرهای نمایشی گچساران گفت: هنرمندان تئاتر گچساران دارای قابلیت‌های هنری بالایی هستند و در سطح کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و بی‌شک در جشنواره فجر نیز خواهند درخشید.

به گزارش سایت استان ، اورنگ نارکی  اظهار کرد: تئاتر یک کالای مصرفی فرهنگی بوده و لازمه موفقیت در تئاتر صرف هزینه برای تولید و آمادگی است.

وی با اشاره به این‌که بدون هزینه کردن نمی‌توان از موفقیت هنر تئاتر صحبت کرد، بیان داشت: بزرگ‌ترین رسالت هنر تئاتر فرهنگ‌سازی و ایجاد بسترسازی مناسب فرهنگی بوده که این امر می‌تواند سبب رشد و پیشرفت جامعه در همه عرصه‌ها به ویژه مسائل اجتماعی و فرهنگی شود.

راهیابی دو نمایش از گچساران به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

مدیر گروه هنری سفیر گچساران افزود: تئاتر بزرگ‌ترین عامل برای آموزش و ایجاد فرهنگ‌های مناسب در زندگی آدمی بوده و می‌توان گفت که این هنر با ذات و فطرت افراد عجین بوده است.

نارکی ادامه داد: تئاتر در طول تاریخ بشر توانسته همواره به عنوان یک رکن اساسی و تأثیرگذار در جامعه باشد و به زندگی و حیات خود ادامه داده و در عصر حاضر با وجود تمام امکانات صنعتی، صوتی و تصویری، هنوز تئاتر از جایگاه ویژه‌ای در زندگی افراد برخوردار است.

وی در زمینه جشنواره تئاتر منطقه‌ای که در قشم برگزار شد، عنوان داشت: این جشنواره کیفیت خیلی خوبی داشت و ناصر آقایی، اردشیر صالح‌پور و نادر برهانی‌مرند به عنوان هیئت داوران نظارت بسیار خوبی بر نمایش‌های جشنواره داشتند و در مجموع این دوره از جشنواره به بهترین شکل برگزار شد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی گچساران یادآور شد: در این دوره 13 گروه نمایشی از شش استان تهران، آذربایجان غربی، کرمان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد حضور داشته و از مجموع نمایش‌های اجرا شده، سه نمایش به سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافتند.

نارکی تصریح کرد: از این سه نمایش، دو نمایش « پرخاش‌های زنی که مادر بود» به نویسندگی اینجانب و کارگردانی مسلم نارکی از گروه هنری سفیر و نمایش«بادلو» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین نوروزی و از گروه هنری رها از گچساران بود.

این مسئول در گچساران بیان داشت: در این جشنواره عناوین بهترین کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه، بازیگری نقش اول زن و مرد به هنرمندان گچسارانی اختصاص یافت.

وی ابراز داشت: راهیابی این دو نمایش به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نشان‌دهنده ظرفیت بالای تئاتر گچساران بوده و نشان می‌دهد هنرمندان این شهرستان دارای قابلیت‌های فراوانی هستند که در سطح کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

مدیر گروه هنری سفیر گچساران در زمینه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان داشت: این جشنواره ویترینی از تئاتر‌های منتخب کشور بوده و راهیابی به این جشنواره می‌تواند ارائه دهنده فضاهای نمایشی شهرستان‌ها، استان‌ها و سبب تبادل فرهنگ در طول برگزاری این جشنواره باشد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد