تاریخ درج خبر : 1394/03/01
کد خبر : ۵۰۰۱۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

متن کامل سخنان نماینده جوانان و دانشجویان در همایش اصلاح‌طلبان استان

متن کامل سخنان مقداد عزیزی نماینده جوانان و دانشجویان در همایش اصلاح‌طلبان استان در پی می آید:

IMG_2683

به نام یزدان پاک
“انی بعثت لعتمم مکارم الاخلاق”
“به راستی که من مبعوث شدم تا مکارم و فضایل اخلاقی را کامل و تمام کنم”
محمد کآفرینش هست خاکش هزاران آفرین بر جان پاکش
لیک واقفید که جنبش دانشجویی همواره جنبشی آوانگارد و پیشگام بوده و در راس و در صدر جنبش های آزادی طلبانه و عدالت خواهانه و دین مدارانه و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و تاریخی معاصر در این سرزمین بوده است.
جنبش دانشجویی نه برانداز است ، نه غیر خودی ؛ با اینان مرزبندی معناداری دارد و از سوی دیگر تن به مناسبات غیر قانونی و ارادت سالارانه نداده و نخواهد داد.
این جنبش؛ ضمن تعامل با گروه های سیاسی ، با حفظ استقلال خود رویکرد نقادانه خویش را قربانی مطامع موسمی نکرده و نخواهد کرد.
از این منظر در صورت لزوم هم به نقد جریان خودی اصلاح طلب می پردازد و هم نمایندگان دولت برآمده از رای مردم و برگزیده همین جنبش را مورد سوال قرار می دهد.
جنبش دانشجویی به درجه ای از بلوغ فکری و سیاسی نایل آمده است که به جای آنکه بگوید چه کسی حکومت کند به چگونگی حکومت کردن می اندیشد و می نگرد.
از همین رو چه کسیِ روحانی یا استاندار وی در این استان از اهمیت اولیه برخوردار نیست، بلکه چگونگی عملکرد و مدیریت آنان است که اولویت و اولیت دارد.
باری دولت اعتدال به رغم موفقیت محسوس و معنادار در بعضی زمینه ها چندان که باید و شاید توجهی به جوانان نشان نداده است و نتوانسته خود را با اهداف و مطالبات جوانان به عنوان بزرگترین پایگاه اجتماعی دولت هماهنگ سازد ، و در این حوزه در بر همان پاشنه قبلی می چرخد.
استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نماینده عالی دولت در استان عملا و علنا مشغول بقالی سیاسی و بساز بفروشی سیاسی است .

دانشجویان همچنان مورد ظلمند و در معرض اتهام و تفتیش عقاید و جوانان همچنان بیکارند و منتظر.
محرومان از حقوق اولیه خود، بیش از پیش مورد بی مهری استاندارِ به اصطلاح اعتدال طلب قرار گرفته اند و فامیل بازی و قبیله سالاری شالوده رویکرد مدیریتی ایشان است.
از سوی دیگر اصلاح طلبان استان نیز برخی سیاست سکوت و انفعال در پیش گرفته اند ، برخی مشغول معاملات شخصی و مطامع و منافع باندی شده اند، بعضی دلخوش به صندلی خود گشته اند ، برخی آرمان های خود را فراموش کرده اند و گروهی هم موجودیتی ویترینی و تزیینی یافته اند و سر در لاک انزوا فرو برده اند.
اینها همه آفاتی ست که ما جوانان و دانشجویان آنها را رصد کرده و به چشم سر می بینیم و آن را نیازمند آسیب شناسی جدی می بینیم.
تا زمانی که اصلاح طلبان بی رحمانه خود را نقد نکنند و به اصلاحات درونی دست نیازند آش همین آش است و کاسه همان.
دولت اعتدال فراموش نکند که هم انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است و هم انتخابات ریاست جمهوری و باز هم نیازشان به همین جوانان و دانشجویان است تا انتخاباتی پرشور و با نشاط و البته با نتیجه اثربخش داشته باشند.
دولت به خانه تکانی اساسی نیاز دارد . و همینجا اعلام میکنیم که در آستانه سفر ریاست محترم جمهوری و هیأت دولت این خانه تکانی اگر صورت نگیرد شاهد اعتراضات جوانان و دانشجویان به انواع و اقسام مختلف خواهید بود.
به نام اعتدال نیروهای احمدی ن‍ژاد همچنان بر سر کارند.
به نام اعتدال برخی از فرصت طلبان و دوزیستان همچنان بر مسند امورندو سیاست های دولت روحانی را در عمل اجرا و اعمال نمی کنند.
به نام اعتدال نیروهایی در استانداری و زیرمجموعه استانداری به کار گرفته شده اند که به بدترین شکل ممکن در حال ضربه زدن به سیاست های عقلانی دولت اعتدال و آرمان های اصلاح طلبی هستند.

لذا به طور مشخص انتظارات جوانان و دانشجویان از مجموعه دولت و همچنین دوستان اصلاح طلب به شرح زیر است:
۱- تغییر مدیران بی لیاقت و بعضا بی سواد دولتی در استان.
۲- اتاق فکر دکوراتیو و زهوار دررفته و فامیل سالارانه استان منحل شود تا فکر در استان به سخره گرفته نشود.
۳- برداشتن نگاه های تمامیت خواهی و تبعیض میان گروه های مختلف جوانان و دانشجویان تا با امید و دلگرمی و پشتوانه بهتری وارد مجموعه گردند و در راستای اهداف ناب اصلاح طلبی ، محکم تر از گذشته گام بردارند.
۴- مهمترین انتقادی که به مجموعه دوستان اصلاح طلب در استان وارد است : عدم کادر سازی و در نتیجه پوست اندازی بوده است؛ که این امر باعث بی اعتمادی قشر جوان و دانشجو گردیده و این برداشت را در پی داشته که به آنها نگاه ابزاری شده و پس از هر انتخابات به آنها گفته میشود: “نخود نخود هرکه رود خانه خود”
۵- استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های جوانان در زمینه های تشکیلاتی- فکری – جریان شناختی و ایفای نقش مشورتی توسط بزرگان اصلاحات.
۶- مهمترین خواسته دانشجویان از مجموعه اصلاح طلبان و دولت اعتدال: برداشتن نگاه و فضای امنیتی از دانشگاه ها توسط نهادهای امنیتی خارج از دانشگاه که باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای دانشجویان در گذشته و حال شده است که اگر نیاز باشد به صورت مصداقی خدمت شما عزیزان عرض کنم.

ودر پایان:
از داد و وداد آن همه گفتند و نکردند یارب چقدر فاصله دست و زبان است

خبرهای مرتبط

پربازديد