تاریخ درج خبر : 1394/03/01
کد خبر : ۵۰۰۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

میرمحمدی: کانون پرورش فکری، کودکان را برای جامعه پذیری آماده کند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با روح کودک و نوجوان سر و کار دارد و کانون این قشر را برای جامعه پذیری آماده کند .

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام علی فتح میرمحمدی در آیین افتتاح سالن آمفی تئاتر مرکز فرهنگی هنری مارگون در جمع مسولان استانی و کشوری با تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بزرگترها بخصوص مربیان آینه تمام نمای کودکان ونوجوانان هستند .

DSC08451

وی اظهار داشت: دروغ، غیبت، پرخاشگری و نظم در امور مواردی است که کودکان و نوجوانان از آن الگو پذیری می کنند و کانون این امر را مورد توجه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری با روح کودک و نوجوان سر و کار دارد تصریح کرد: کارهای بزرگ با دستان بزرگ صورت نمی گیرد بلکه به عقل و اندیشه بر می گردد و برنامه ریزی کانون برای پرورش روح کودکان در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

میرمحمدی با درخواست از مدیرکل آفرینش های فرهنگی کانون در خصوص شهرهای فاقد مرکز فرهنگی هنری گفت: وضعیت کودکان و نوجوانان در شهرهای حاشیه ایده آل نیست و شهرهای زیادی در استان و حاشیه شهر یاسوج وجود دارد که فاقد مرکز فرهنگی هنری است و این برای آینده کودکان و نوجوان این مناطق نگران کننده است.

وی از مدیرکل آفرینش های فرهنگی کانون خواست که اعتبارات و مجوز نیروی انسانی شهرهای فاقد مرکز فرهنگی هنری را در اولویت امور قرار دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: موضوعی که امروزه باید به ان توجه کنیم کودک و نوجوان و آموزش است و مسئله خطیر و مهمی است که از ان غفلت شده است

عیسی گرجی زاده اظهار افزود: راه ما هموار است ولی بسته نیست و باید بر قابلیت های کودکان و نوجوانان و نجابت ذاتی و آموزه های دینی و اسلامی تاکید و این مستلزم یک برنامه ریزی دقیق و همه جانبه برای کودکان و نوجوانان است.

DSC08420

وی به آموزش هدفدار اشاره کرد و اظهار داشت : ایجاد رابطه میان نیازهای جسمانی و معنوی کودک و نوجوان، رابطه کودک و نوجوان با اجتماع ، رابطه با طبیعت و اینکه علم روح افزا باشد از شرایط آموزش هدفدار است.

وی از تمامی مسوولان استان بخصوص مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار که در این مدت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را یاری کردند تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است سالن مرکز فرهنگی هنری مارگون تنها سالن آمفی تئاتر شهرستان مارگون با ظرفیت ۱۰۰ نفر، دوشنبه ۲۸ دی ماه با استقبال مدیران و مردم این شهر افتتاح شد.
با توجه به کمبود سالن های مناسب کودکان در سطح شهر و استان به منظور آشنایی کودکان ، با ایجاد فضایی کودکانه، امن و مناسب به نمایش فیلم‌های ویژه کودکان و انیمیشن های روز دنیا می‌پردازد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد