تاریخ درج خبر : 1394/03/01
کد خبر : ۵۰۰۲۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کانون های مساجد و موسسات قرآنی ظرفیت بزرگ وزارت ارشاد اسلامی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد کانون های فرهنگی مساجد، موسسات قرآنی و جامعه القرآن را ظرفیت بزرگی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر رضا دهبانی پور امروز با حضور در دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از نزدیک با بخشی از فعالیت های این مجموعه آشنا شد.

۱۵
وی در این دیدار با بیان این که با اهمیت کانون ها و ارزش کار در مساجد آشنایی کامل دارد، گفت: با توجه به این که این مجموعه با طیف مهمی از جامعه یعنی جوانان و نوجوانان ارتباط دارد، کار در دبیرخانه کانون های مساجد ارزشمند است.
دهبانی پور افزود: چیزی که در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مغفول مانده زوایای کار و بخش هایی است که در حوزه دین و مذهب فعالیت دارند.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که رسالت ارشاد اسلامی در سایر برنامه ها برجسته تر جلوه می کند، اظهار داشت: وقتی مدیرکلی از ارشاد به دیدار عالمی می رود نخستین موردی که به ذهن می رسد فعالیت این اداره کل در زمینه های هنری، تئاتر و موسیقی است در صورتی که ظرفیت های دیگری نیز وجود دارد که به هر دلیلی ناشناخته مانده است.
وی با بیان این که کانون های فرهنگی مساجد، موسسات قرآنی و جامعه القرآن ظرفیت بزرگی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می شود، اذعان کرد: باید بررسی کرد چرا با وجود این ظرفیت ها، یکی دیگر از ظرفیت های ارشاد برجسته و دیگری مغفول مانده است.
دهبانی پور کانون های مساجد را تامین کننده ذائقه مردم در حوزه های مختلف عنوان و افزود: همه این رسالت ها قابل ارج بوده و باید در این راستا تلاش مضاعقی صورت گیرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد جامعه ایران را جامعه ای دینی و ارزشی دانست و بیان داشت: تمام فعالیت های ما باید در راستای تبیین و تلاش برای تقویت باورهای دینی مردم باشد.
دهبانی پور با بیان این که فرهنگ دینی و اسلامی باید به درستی تبیین شود، تصریح کرد: تمام این تلاش ها باید منجر به افزایش سطح فکری و آگاهی مردم شود.
وی در پایان کار کانون های مساجد را ارزشمند توصیف کرد و گفت: به جهت وظیفه به این مجموعه سرکشی کرده و در راستای فعالیت ها همکاری خواهم داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد