تاریخ درج خبر : 1391/03/14
کد خبر : ۵۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آیین های میلاد امام علی(ع) درکهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

با فرا رسیدن سیزدهم رجب المرجب سالروز ولادت امیرالمومنین علی(ع) آیین های ویژه میلاد آن امام بزرگوار در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

شیعیان امام علی (ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد با برپایی جشن و سرور و اهدای گل و شیرینی این روز را گرامی داشتند.

این برنامه ها در امام زاده ها و مساجد جای جای استان برگزار شد و سخنرانان، ویژگی های امام علی (ع) را بر شمردند.

امام علی (ع) سیزدهم رجب المرجب سال سی‌ام عام‌‏الفیل متولد شد.

پدر امام اول شیعیان، ابوطالب و مادرش فاطمه بنت اسد است. علی (ع) از سوی پدر و مادر با حضرت محمد (ع) خویشاوند است.

وقتی پدر حضرت محمد (ص) درگذشت، ابوطالب که عموی پیامبر بود، سرپرستی وی را برعهده گرفت و وقتی که مادر ایشان درگذشت، فاطمه بنت اسد نقش مادر را برایش داشت.

هنگامی که نبی مکرم اسلام اعلام کرد که پیامبر خداست و وحی الهی را دریافت کرده، علی (ع)، که در آن زمان نوجوانی 10 ساله بود، به ایشان ایمان آورد و مسلمان شد.

شبی که حضرت محمد(ص) از مکه به مدینه مهاجرت کرد علی (ع) جان خود را به‌خطر انداخت و در بستر پیامبر خوابید تا دشمنان اسلام نتوانند پیامبر را به قتل رسانند.

در مدینه با حضرت فاطمه(س) دختر پیامبر ازداوج کرد و خانواده‌ای که از ازدواج این دو بزرگوار تشکیل شد، مکرراً از سوی حضرت محمد (ص) مورد ستایش قرار می‌گرفت و رسول خدا از آن در واقعه‌هایی مانند رویداد مباهله و حدیث آل عبا، به عنوان اهل بیت یاد کرد.

تاریخ اسلام بدون نام امام علی (ع) تاریخ ناقصی است و به گفته دانشمدان اسلام، امام اول شیعیان و فرزندان و نوادگان بزرگوارش اسلام را آنگونه معرفی و نگهداری کردند که بر پیامبر وحی شده بود.

نام امام علی (ع) با حکومت انسان صالح و عادل پیوند خورده است و حکمرانی پنج ساله او بر امت اسلام آن روز، سرمشق کسانی شد که می خواستند به نام خدا و برای او و به روش دینی جامعه را راهبری کنند.

.

.

.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد