تاریخ درج خبر : 1392/05/13
کد خبر : ۵۰۳۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ساماندهی کشتارگاه دهدشت در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد

سایت استان: فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: ضروری است که مسئولان ساماندهی کشتارگاه دهدشت در اولویت کاری خود قرار دهند.

ابراهیم جعفری صبح امروز شنبه، 12 مرداد ماه در نشست بررسی وضعیت کشتارگاه دهدشت افزود: از رییس جمهور محترم که خستگی را به ستوه آورد و منشا عمران و آبادی و پیشرفت در کشور بودند، تقدیر و خدا قوت می گویم و امیدواریم دولت یازدهم نیز موفق باشد.

13910802000592_PhotoA

وی اظهار کرد: سلامت گوشت یکی از بحث های مهم جامعه است که باید توجه جدی به آن شود زیرا مسئولان باید بدانندکه می توانند کارهای دیگر را به تاخیر بیندازند اما گوشت که روزانه در سفره مردم حاضر است، ضروری است که سالم باشد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه تجهیز کشتارگاه صنعتی دهدشت نیاز به اعتبار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: تجهیز این کشتارگاه را در سه مرحله کوتاه مدت (45روزه)، میان مدت ( 7.5ماهه) و بلندمدت ( 1.5ساله) برنامه ریزی و پیش بینی کرد.

جعفری تصریح کرد: آلودگی اولیه و ثانویه و بیماری مشترک بین انسان و دام از اثرات خطرناک گوشت است و باید کنترل این موضوع اولویت اصلی کاری باشد.

وی محوطه سازی و آسفالت کشتارگاه تا پایان سال92، راه اندازی سالن نگهداری پوست و روده دام تا پنج شهریور، آوردن باسکول تا12شهریور، حضور یک روحانی جهت کشتارشرعی در کشتارگاه، انتخاب دامپزشکی به عنوان ناظر شورای سلامت را از دیگر اقدامات ساماندهی کشتارگاه دهدشت عنوان کرد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه کشتارگاه دهدشت مشترک بین شهرستان کهگیلویه و چرام است، خاطرنشان کرد: باید با فرماندار و شهردار شهرستان چرام جهت اختصاص اعتبار سال 92 این شهرستان به کشتارگاه دهدشت مکاتبه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا؛ جلسه ساماندهی کشتارگاه دهدشت امروز در دفتر فرماندار با حضور فرماندار ،اعضاء شورای سلامت، دست اندر کار بهداشت بازرسی گوشت برگزار شد.

مشکل دام سنگین تا پایان سال92 حل شود، ساماندهی سیستم فاضلاب تا پنج شهریور، وضعیت کمپرسر باد تا 17مرداد انجام شود، راه اندازی دستگاه شوکر تا پنج شهریور، روشنایی سیستم کشتارگاه، ژنراتور برق اضطراری و سم پاشی کشتارگاه تا پایان شهریور از دیگر مصوبات این نشست بود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد