تاریخ درج خبر : 1392/05/13
کد خبر : ۵۰۳۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 30 درصدی تصادفات در استان

سایت استان: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد گفت: تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰درصد افزایش یافته است.

دکتر کامروز امینی افزود: تعداد تلفات حوادث رانندگی این استان در سه ماه نخست امسال ۵۱ نفر بودکه این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۳۹ نفر بود.
امینی با اشاره به آمار تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در کشور نیز گفت: گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور تعداد تلفات ناشی از این حوادث را در سه ماه نخست امسال افزون بر چهار هزارو ۵۲۳ نفر اعلام کرده است.
وی نبود ساختمان تشریح در برخی شهرستان های استان را از دیگر مشکلات موجود این اداره کل خواند وافزود: شهرهای کهگیلویه، باشت ، گچساران، چرام و بهمئی هم اکنون فاقد سالن تشریح برای انجام آزمایشات مختلف از جمله کالبد شکافی ، مدیریت های ژنیتیکی و حتی انجام آزمایشات سموم اهستند.
امینی از در دست اجرا بودن پروژه مجموعه پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد شامل بخش های معاینات، آزمایشگاه های سم شناسی و آسیب شناسی، واحد کمیسیون های پزشکی و سالن تشریح دریاسوج خبر داد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال گذشته و در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع آغاز شد، افزود: روند اجرایی این طرح به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می رود.
امینی کمبود نیروی انسانی ،امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی برای تشخیص جرم را از مهمترین مشکلات اداره کل پزشکی قانونی در کهگیلویه وبویراحمد اعلام کرد.
وی یکی از معضلات اساسی در این استان را آمار بالای نزاع های دسته جمعی اعلام کرد و افزود: برای ریشه یابی مهمترین عوامل این معضل اجتماعی نیازمند کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و همکاری بیشتر دستگاه های فرهنگی و متولی هستیم.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد