تاریخ درج خبر : 1394/03/06
کد خبر : ۵۰۷۲۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کاظمی‌جو: نگرش سیاسی ام را در کار فرهنگی دخالت نمی دهم/دهبانی پور: امیدوارم به گونه ای عمل شود که در پایان از تصمیمم خوشحال باشم

مراسم معارفه رئیس جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه با حضور دکتر رضا دهبانی پور، کرامت کریمی فرماندار ، شورای اداری شهرستان و جمع کثیری از هنرمندان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

IMG-20150525-WA0057
سید صالح درسته از کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کهگیلویه به نمایندگی از پرسنل این اداره به حاضران در جلسه خیر مقدم گفت و انتصاب ایرج کاظمی جو به سمت ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان را تبریک گفت.
در ادامه برنامه رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان به ایراد سخنرانی پرداخت.وی سخنان خود را با ذکر خاطره ای از شهید اتابک از شهدای شهرستان کهگیلویه که در عملیات آزاد سازی خرمشهر به شهادت رسید آغاز کرد.دهبانی پور سخنان خود را با یک سوال ادامه داد و گفت:سوال این است که اساس زیر ساخت توسعه فرهنگی چیست ؟ وی در جواب سوال خود گفت:توسعه یک موضوع همه جانبه است و توسعه باید در همه بخش ها و حوزه ها اتفاق بیفتد اما توسعه فرهنگی باید برجسته باشد و بشر آنجایی روی سعادت میبیند که رشد فرهنگی کرده باشد و به تبع رشد فرهنگی در سیاست و اقتصاد و اجتماعات هم رشد صورت می گیرد و در اینجاست که با رونق اجتماعیات بسیاری از بزهکاری ها از بین خواهد رفت.

IMG-20150525-WA0028

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استات در ادامه با بیان اینکه جامعه ما یک جامعه دینی است اضافه کرد:در جامعه دینی کمترین انتظاری که از یک دستگاه فرهنگی می رود کمک به رشد و اعتلاء فرهنگی جامعه است.وی هم چنین افزود:رسالت ما با همه محدودیت ها رسالت بزرگی است که البته تحقق آن در گرو همکاری و همیاری همه دستگاه ها می باشد.
دهبانی پور به قدمت و پیشینه بلند فرهنگی و هنری شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و از عدم ساماندهی وضعیت این اداره در طول ماه های اخیر انتقاد کرد .
وی در پایان از زحمات و تلاش های صالح درسته و قبل از آن مدیریت چندین ساله آزاد خردمند در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه تقدیر و تشکر کرد .
دهبانی پور مدیر جدید شهرستان را فردی هنری و از جامعه هنرمندان معرفی کرد و بیان داشت که با توجه به بن مایه های مذهبی ، دینی و خانوادگی آقای کاظمی انتظاراتی از ایشان می رود که امیدواریم با عمل به آنها در نهایت از تصمیم خود پشیمان نشویم و خوشحال باشیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت انتظار ما آن است که در جامعه دینی مان باید در راستای اهداف نظام قدم برداشت.انتظار از آقای کاظمی آن است برای ساماندهی وضعیت اداره این شهرستان از وقت و انرژی خود مایه بگذارد.
دهبانی پور اضافه کرد:اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان باید بتواند با دستگاه های دیگر بویژه ائمه محترم جمعه تعامل و همکاری لازم را داشته باشد و قطعا اداره فرهنگ این شهرستان به عنوان یک جزیره مستقل در حوزه فرهنگ عمل نخواهد کرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنان خود گفت: در ابلاغ حکم آقای ایرج کاظمی جو هماهنگی لازم با فرماندار شهرستان و سایر دستگاه های مربوطه صورت گرفته است.
بعد از سخنان دهبانی پور مراسم تودیع و معارفه روسا سابق جدید این اداره با حضور فرماندار و مدیرکل برگزار شد .
و بعد از اجرای این برنامه آزاد خردمند معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان که پیشتر ریاست اداره شهرستان را بر عهده داشت دقایقی به ایراد سخنرانی پرداخت و از کسورات و قصورات اتفاق افتاده در زمان مدیریتش عذرخواهی کرد و گفت من سابقه کار با چهار مدیرکل را در کارنامه خود دارم .
بعد از آزاد خردمند ایرج کاظمی به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان به جایگاه رفت و از برنامه ها و دغدغه های خود سخن گفت.وی در ابتدا به مزاح خطاب به آقای خردمند گفت :به جهت کار کردن با چهار مدیرکل باید به ایشان خسته نباشید گفت.
وی با تقدیر و تشکر از مدیرکل ارشاد به جهت اعتماد به ایشان دهبانی پور را رزمنده و جانباز سربلند در عرصه دفاع مقدس و مدیر پیگیر و دغدغه دار امروز در عرصه فرهنگ خواند .

IMG-20150525-WA0058
کاظمی هم چنین از ، فرماندار ، ائمه جمعه و شورای اداری و هم چنین هنرمندان شهرستان به خاطر حمایت و همراهی با ایشان تقدیر و تشکر کرد.وی کرامت کریمی فرماندار شهرستان را یک چهره فرهنگی و دغدغه دار خواند و از تلاش های ایشان در شکل گیری انجمن شاهنامه خوانی و انجمن اهل قلم تشکر کرد.
کاظمی پور با گریز به صحبت های دهبانی پور که کهگیلویه را دارای پیشینه بالای فرهنگی خوانده بود گفت:تاریخ و سوابق درخشان فرهنگی و هنری کهگیلویه بر کسی پوشیده نیست و اوج این رونق به اوایل دهه هشتاد بر میگردد. کاظمی گفت : من کار هنری را با حضور در انجمن شعر دهدشت آغاز کردم و رونق و استقبال از این انجمن به گونه ای بود که باید یک هفته در صف شعر خوانی نام نویسی میشد تا نوبت شعرخوانی به همه می رسید .
کاظمی جو به گرایش ها و علقه های سیاسی خود اشاره کرد و خطاب به جمع اعلام کرد که هیچ گاه گرایش های سیاسی را در کار فرهنگی دخالت نخواهد داد چرا که جامعه نیازمندان کار فرهنگی است و اگر بخواهیم اجتماع، اقتصاد و سیاست مان موفق باشد باید در فرهنگ گام ها را استوار برداریم.
وی اضافه کرد:تصور این است که هم بار فرهنگی به دوش اداره فرهنگ و ارشاد است ولی باید بپذیریم که ادارات و نهادهای زیادی در سطح استان و شهرستان در حوزه فرهنگ فعال و مسئولند.
کاظمی ادامه داد که با توجه به مسئولیتی که دوستان به بنده سپرده اند و وظیفه ای که احساس میکنم از همین جا آمادگی خود و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان را جهت هر گونه تعامل وهمکاری با همه دستگاه های فرهنگی اعلام میکنم و قول میدهم که نهایت سعی و تلاش خود را در جهت اجرای برنامه های در خور و شایسته مردم شهرستان به کار ببرم.
کاظمی در پایان به نقش و جایگاه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشاره کرد و گفت:ما آمادگی کامل جهت همراهی و همکاری و استفاده از توانمندی های و تجربیات ائمه جمعه را داریم و در اولین فرصت در محضر این عزیزان حاضر و از نصایح آنها بهره خواهیم گرفت.رئیس جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان از اهمیت نقد و نقد پذیری سخن گفت و بیان کرد:بنده در این راه موافقان و مخالفان داشته ام که این مسئله امری طبیعی است و قطعا اگر انتقادات به توسعه شهرستان کمک کند دست عزیزان منتقد را می بوسم .کاظمی جو سخنان خود را با شعر قیصر امین پور ‘ناگهان چقدر زود دیر می شود’ به پایان رساند.
سخنران پایانی این برنامه کرامت کریمی فرماندار شهرستان کهگیلویه بود که انتخاب کاظمی جو را انتخابی به جا و شایسته خواند و ایشان و همه دستگاه ها را به همدلی و وحدت جهت انجام کارهای فرهنگی در راستای معنویات مقام معظم رهبری دعوت کرد .وی وحدت و همدلی مورد اشاره مقام معظم رهبری را کلید واژه اعتلاء فرهنگی خواند و گفت کار فرهنگی با همراهی و همکاری همه دستگاه ها ممکن خواهد بود .

IMG-20150525-WA0055
کریمی خواستار توجه و حمایت بیشتر اداره کل از اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شد و خطاب به آقای دهبانی پور گفت:که سرمایه گذاری در این شهرستان نتیجه ی خوبی خواهد داشت.وی با تبریک به آقای کاظمی نسبت به ورود سیاست در دستگاه های فرهنگی هشدار داد و این امر را خطرناک دانست.
کریمی در پایان از زحمات و پیگیری های خردمند مدیر سابق این اداره در همکاری با انجمن شاهنامه و اهل قلم قدردانی کرد و از نگرانی خود برای استفاده از نیروهای معتقد به دولت تدبیر و امید در شورای اداری شهرستان به عنوان یکی از دغدغه های کاری اش یاد کرد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد