تاریخ درج خبر : 1391/08/23
کد خبر : ۵۰۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ایجاد اشتغال درحوزه گردشگری نیازمند فراهم کردن زیرساختهای لازم است

سایت استان:  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد اشتغال مولد و پایدار در حوزه گردشگری این استان نیازمند فراهم کردن زیرساخت های لازم است.

‘حمیدرضا واعظی زاده’ افزود: ساخت هتل، رستوران های بین راهی، مراکز اقامتی و تفریحی و فرودگاه از مهمترین زیرساخت هایی است که می بایست برای جذب گردشگر در استان ارتقا یابند.

وی با اشاره به اینکه راه های ارتباطی به عنوان یکی از زیرساخت های مهم حوزه گردشگری به شمار می رود، بیان کرد: زیرساخت فرودگاهی و مرز هوایی کهگیلویه و بویراحمد می بایست جایگاه مشخصی پیدا کند که پیگیری این موضوع در دستور کار قرار دارد.

واعظی زاده اظهار داشت: بر اساس آمارها پیش بینی می شود که در سال 91 هفت و نیم میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شود که امید است تعداد قابل توجهی از آنها جاذبه های تفریحی کهگیلویه و بویراحمد را مورد بازدید قرار دهند.

وی عنوان کرد: با معرفی اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و اینترنت گردشگران داخلی و خارجی آشنایی بیشتری با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان پیدا می کنند.

واعظی زاده با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی کشور به منظور توسعه صنعت گردشگری قصد لغو روادید با 60 کشور جهان را دارد، ابراز داشت: می توان از گردشگران خارجی برای بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد دعوت کرد.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه برای تبادل گردشگران داخلی و خارجی با استان های همجوار شامل فارس، اصفهان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری به منظور ورود آنان به کهگیلویه و بویراحمد و بازدید از مناطق تاریخی این استان نقش بسزایی در توسعه روزافزون صنعت گردشگری استان خواهد داشت.

واعظی زاده گفت: توسعه زیرساخت روستاهای هدف و مناطق ویژه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اولویت های کاری این اداره کل در سال 91 است.

وی با اشاره به اینکه ‘کریک’ از توابع شهرستان دنا و ‘مارین’ از توابع شهرستان گچساران روستاهای هدف گردشگری هستند، بیان کرد: در سال جاری هشت روستای جدید و 14 منطقه نمونه گردشگری در این استان شناسایی و به عنوان روستاهای هدف گردشگری انتخاب شدند.

واعظی زاده اظهار داشت: دعوت از اقوام و طوایف سایر استان های کشور برای شناساندن آداب و رسوم کهگیلویه و بویراحمد در قالب برگزاری جشنواره های مختلف از مهمترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان است.

وی واگذاری بناها و خانه های تاریخی متناسب با ماهیت کار آنها به بخش خصوصی، تامین زیرساخت های مورد نیاز در زیارتگاه ها و بقاع متبرکه، احیا و ساماندهی بافت های تاریخی فرسوده، تشکیل هیات امنا در حوزه میراث فرهنگی و ترویج فرهنگ استفاده از صنایع دستی را از سایر برنامه های این اداره کل برشمرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد