تاریخ درج خبر : 1391/08/23
کد خبر : ۵۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شرایط کنونی برای توسعه صادرات استثنایی است

سایت استان:  سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش قیمت ارز نسبت به سال های گذشته گفت: شرایط کنونی برای توسعه صادرات، استثنایی است.
‘داریوش دیودیده’ روز چهارشنبه در همایش تجلیل از صادر کنندگان استان افزود: هرچند چالش هایی برای صنعت وجود دارد اما با رویکرد صادراتی می توان از گذرگاه تحریم ها عبور کرد.

وی اظهار داشت: هیچ یک از کالاهای 39 گانه ممنوع شده صادراتی شامل تولیدات این استان نمی شود و صادرکنندگان می توانند به صادرات بیشتر بیندیشند.

دیودیده با بیان اینکه هم اکنون بازار داخلی و خارجی برای توسعه تولید و صادرات مهیاست افزود: در صورتیکه تولیدکنندگان، قیمت، کیفیت و موقعیت شناسی را در نظر بگیرند می توانند از شرایط موجود بهره لازم را ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تامین سرمایه در گردش، تقویت تشکل ها و بهبود حمل و نقل از جمله برنامه ها برای توسعه صادرات این استان است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این همایش گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و کارشناسان بخش خصوصی می بایست به طور مرتب با نمایندگان مجلس در ارتباط باشند تا قوانین مناسبی برای این بخش تهیه شود.

‘غلامعلی رضوانی’ افزود: هم اکنون مبارزه ای پیگیر و دائمی برای رشد صادرات و کنترل و هدایت واردات در کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: این استان هر چند محرومیت هایی را از نظر زیرساختها در سال های پیشین داشت اما در دولت های نهم و دهم بخش زیادی از این مشکلات برطرف شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد