تاریخ درج خبر : 1394/03/07
کد خبر : ۵۱۰۵۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان:

بزرگ ترین مشکل واحدهای صنعتی استان تامین مواد اولیه است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بزرگترین مشکل تعطیلی بخش عمده ای از واحدهای صنعتی هزینه حمل و نقل، تامین مواد اولیه و انتقال به بازار هدف است.

مهندس سهراب بنام در نشست با مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه شهرکهای صنعتی دو ماموریت اساسی دارد، افزود: نخستین مأموریت این شرکت تامین زیرساخت(آب، برق، گاز، فیبرنوری، تلفن، پیاده روسازی، جدول گذاری و فضای سبز) است.

وی ماموریت دوم این شرکت را حمایت نرم افزاری برای صنایع کوچک(به واحدهای زیر 50 نفر اشتغال صنایع کوچک گفته می شود) از جمله آموزش، تور صنعتی، پرداخت تسهیلات در قالب کمک های فنی اعتباری، نوسازی و تجهیز ساختار صنایع عنوان کرد .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: 12 شهرک و ناحیه صنعتی در این استان آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

بنام تصریح کرد: بزرگترین مشکل تعطیلی بخش عمده ای از واحدهای صنعتی هزینه حمل و نقل، تامین مواد اولیه و انتقال به بازار هدف است.

وی ادامه داد: بخشی دیگر از مشکلات سد راه واحد های صنعتی استان این است که واحدهای فعال با 100 درصد ظرفیت کار نمی کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: درصورتی که واحدهای صنعتی راه اندازی و فعالیت آنها از سر گرفته شود یکی از مهم ترین مشکلات استان که اشتغال است تا حدودی حل می شود.

بنام با بیان اینکه سیاست دولت مبنی بر راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی است، بیان کرد: این مهم نیازمند حمایت همه جانبه از بخش صنعت و تولید توسط دستگاههای مرتبط از جمله امور مالیاتی است که انتظار داریم با لطافت و ظرافت بیشتری رفتار شود.

وی اضافه کرد: فرهنگ کار در این استان پایین است و هزینه انشعابات، مالیات، بیمه، حق انتفاع زمین اگر همه باهم جمع شوند هزینه سنگینی بر دوش واحدهای صنعتی است و امیدواریم که نسبت به وصول مالیات از واحدهای صنعتی سختگیری نشود و بیشتر نگاه حمایتی باشد.

همچنین سهراب امدادی فر، مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: مشکل اصلی این استان عدم سرمایه گذاری مناسب و ایجاد اشتغال است

وی افزود: در کنار وصول مالیات و تامین منابع مالی دولت دیدگاه ما اینست که از تولید و اشتغال حمایت کنیم.

امدادی فر بیان کرد: سازمان امور مالیاتی کاری را انجام می دهد و مردم کمک کنند تا این سازمان در اجرای طرح جامع مالیاتی موفق باشد.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:‌ در صورتی که تولید و اشتغال باشد مجموعه مالیاتی می تواند به خواسته ی دولت برسد.

امدادی فر بر تقویت فرهنگ مالیات در جامعه، فرهنگ سازی مالیاتی تأکید کرد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد