تاریخ درج خبر : 1394/03/08
کد خبر : ۵۱۰۵۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -
غلامرضا تاجگردون

زیر پوست انتخابات هیات‌رئیسه

سایت استان: غلامرضا تاجگردون

آخرین انتخابات هیات‌رئیسه مجلس برگزار شد و همانطور که انتظار می‌رفت تغییرات کمی در ترکیب هیات‌رئیسه رخ داد. از چندی پیش در راستای ائتلاف دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان مباحثی مطرح شد که در مورد آن هم موافق وجود داشت و هم مخالف. وقتی موضوع نواب رئیس به میان آمد ابتدا وضعیت محمدرضا باهنر در جلسه فراکسیون رهروان ولایت مورد بحث قرار گرفت که اعضا به این نتیجه رسیدند که جز آقای باهنر فرد دیگری کاندیدا نشود. انتظار می‌رفت که در این انتخابات الیاس نادران نیز حضور داشته باشد که اگر چنین می‌شد قطعا تغییراتی قابل توجه در معادلات به وجود می‌آمد در واقع حتی اگر نادران نه در قالب فراکسیون اصولگرایان بلکه به عنوان نماینده مستقل وارد میدان می‌شد باز تاثیر بسزایی در انتخابات برجای می‌گذاشت. در هر صورت در شرایطی که انتظار می‌رفت نادران کاندیدا شود این اتفاق نیفتاد.
ناگفته نماند نسبت به محمدرضا باهنر نیز در فراکسیون رهروان ولایت انتقادات بسیاری وجود داشت که این انتقادات در جلسه فراکسیون مطرح شد و البته آقای باهنر نیز آنها را پذیرفت و اذعان داشت که باید این موارد رعایت شود. در حقیقت نگرانی‌های عمده‌ای نسبت به مواضع آقای باهنر مطرح بود که مهمترین آنها را می‌توان این مسئله دانست که متاسفانه آقای باهنر بین دوست و غیردوست تفاوت قائل نیستند هرچند نباید این نکته را از نظر دور داشت که محمدرضا باهنر دارای شخصیتی سیاسی است و این رفتار عموما از اشخاص سیاسی سر می‌زند.
با وجود آنکه ایشان در جلسه فراکسیون اعلام کردند نکات یادآور شده را مد نظر قرار خواهند داد اما برخی خلف وعده را مطرح کردند که در هر صورت باید گفت دنیا کوچک است و انتخاباتی دیگر در راه است و به احتمال زیاد آقای باهنر باز نماینده خواهند شد. نکته دیگر که به نظر نکته جالب انتخابات هیات‌رئیسه بود کاندیدا شدن روح‌ا… حسینیان در مقابل علی لاریجانی بود؛ کاندیدایی که تنها توانست ۳۶ رای به دست بیاورد و این اقدام نشان داد که رای جبهه پایداری چه مقدار است. البته به طور یقین آقای حسینیان قصد داشت انتقاد خود و همفکرانش را به آقای لاریجانی عیان‌تر سازد و از آنجایی که نتوانستند بیشتر از ۳۶رای کسب کنند، نشان دادند که طیف آنها که گاه سر و صداهایی راه می‌اندازند و گاه در برابر اصولگرایان نیز به مخالفت برمی‌خیزند در اقلیتی فاحش قرار دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • Jenibelle گفت:

  I’m not convinced of the argument that cramdowns will create mortgage rates that go through the roof.Even if you were to convince me of the fact that mortgage rates would be higher I still think that lending would be better off if more diligence were provided on the lo7n&#821a;s front end.

 • محسن گفت:

  با عرض سلام وادب. جناب آقای تاجگردون ممنونیم از گزارش دهی خوبتان. یه سوال داشتم.شمایی که ادعا و اظهار میکنید که همراه و همفکرطیف اقلیت و اصلاح طلب مجلس هستید در جلسه خصوصی برادران اصولگرا چطو حضور داشتید؟ …. اما قبلا برای ما آشکار شده بود طیف فکری (رنگی) جنابعالی . حرکت شماما را به یاد جناب آقای موحد انداخت آقای موحد کاملا بر عکس شما رفتار میکرد در مجلس و پایتخت با اصلاح طلان بود و در استان سر سفره اصولگرایان می نشست.. بنظر شما چرا؟؟؟

 • ناشناس گفت:

  آقای دکتر تاجگردون عزیز.
  برای یک لحظه فکر کردم اگر شما و باقی نمایندگان استان در طول این سی چها سال٬ هر هفته از همین جور گزارش های ساده و روان درباره اقدامات و برنامه هایی که در چارچوب وظایف قانونی تان و نیز شعارهای انتخاباتی تان برداشته اید به مردم ارایه می دادید چه می شد؟
  مثلا فرض کنید می نوشتید٬ گزارش پیگیری حقوق معلمان در مجلس/ و یا گزارش از زیرپوست منابع طبیعی استان در دولت/ و یا گزارش از پیگیری وضعیت اشتغال استان و … منظورم اینست که بنده ی شهروند این استان الان باید چه احساسی از این تنها گزارش شما از رخدادهای مجلس داشته باشم؟ نه اینکه کار بدی کرده باشید. بلکه این آخرین نوع گزارشی است که دوست داریم درباره اش بشنویم. حالا روی همین گزارش هم اگر بخواهیم بحث کنیم. از خودمان می پرسیم نمایندگان استان ما در آن انتخابات هیات رئیسه چه کرده اند؟ (در گزارش قید نشده) کاندید مورد نظرشان چه کسی بوده است؟ و درباره تمدید ریاست آقای لاریجانی و تاثیراتش بر روند کلی کشور و استان ما چه فکر می کنند.
  اما یک نکته جالب در این گزارش این بود که وقتی منتقدین از اینکه آقای باهنر دوست و غیر دوست برایش فرقی ندارد گله کرده اند٬ منظورشان چه بوده است؟ یعنی مجلس کشور ما کاملادوست و دوست بازی ست؟ که در مقاطع حساس (که احتمالا پای مسایل مالی و سیاسی) در میان است بعضی ها هوای دوستان خودشان را داشته باشند؟ این موضوع با تعهد و وظیفه یک نماینده مجلس د رتضاد بسیار است.
  به امید خواندن گزارش از عملکردهای نمایندگان محترم استان

 • هادی گفت:

  یکی از اصلاح‌طلبان هم باید کاندیدای ریاست می‌شد، تا وزن اونها هم در مجلس معلوم بشه
  قطعاً اصولگرایان مجلس بسیار هستد ولی حسینیان رو به عنوان رئیس قبول ندارن؛ نمونه اون هم همین بزرگواری خودمون که به قول شما پایداری‌چیه، ولی به لاریجانی رأی داد

پربازديد