تاریخ درج خبر : 1394/03/11
کد خبر : ۵۱۰۶۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آثار زوج هنرمند هم استانی در نمایشگاه ملی اتیسم

انجمن اتیسم ایران باهمکاری معاونت فرهنگی اجتماعی متروی تهران نمایشگاهی با عنوان ” اتیسم، عشق، آموزش” با هدف آشنایی مردم با بیماری اتیسم در ایستگاه متروی شهدا تهران برپا کرده که در میان آثار منتخب 4 اثر از روج هنرمند هم استانی برگزیده و به نمایش درآمد.

tz48_otism1
دو اثر از سعید انصاریان و دو اثر از میدیا واثقی هنرمندان هم استانی حوزه هنرهای تجسمی بعد از داوری، با حضور مسئولان ملی، چهره های شاخص هنری و فعالان اجتماعی رونمایی و به معرض نمایش درآمدند.
لازم به یادآوری سعید انصاریان دانش آموخته ی کارگردانی سینما و میدیا واثقی کارشناس گرافیک تاکنون آثار متعددی را در حوزه فیلم کوتاه، موشن گرافیک، پوستر، تصویرسازی و نقاشی در سطح ملی خلق کرده اند.
گفتنی است هدف اصلی این نمایشگاه آشناسازی جامعه نسبت به این اختلال بوده و از آنجایی که در چند سال گذشته تلاش‌های مثبت و موثری از سوی افراد و نهادهای دولتی و خصوصی در زمینه دادن شناخت از اوتیسم صورت گرفته است، اما هنوز بسیاری از مردم حتی نام این بیماری را نشنیده‌اند و نمی‌دانند که یک اتیسمی دارای چه شرایطی است. به همین دلیل وظیفه متولیان فرهنگی است تا با آگاهی بخشی نسبت به اتیسم و مسائل حاشیه‌ای آن که دامن‌گیر خانواده‌ها می‌شود، حساسیت جامعه و مسئولان را نسبت به این گونه افراد وکودکان جلب کنند.

tz48_otism

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مظلوم ازسوق گفت:

    کو گوش برای مسئول شنوا ، کو کسانی که دقدقه آسایش وآرامش مردم را داشتند،کو چشمان بینایی که مشک وملار را در گچساران دیدند ولی امروز مشک های خالی از آب مرم سوق را نمی بینند.آقای استاندار ،اقای فرماندار ،اقایان امام جمعه ،گناه مردم سوق چیست .باید به کی پناه ببرند……..این مردم چندروز است آب ندارند کسانی که دقدقه دین مردم را دارید دراین دیار اب برای خوردن گیر نمی ایدچه برسد به وضو.چقدر مظلومیت .چقدر سکوت .اقای استاندار چشمانت را باز کن .عینک آفتابیت را بردار.آقای مدیر کل آب وفاظلاب باچه رویی شیر آب خانه ات را باز می کنی درحالی که این مردم چند روز است اب ندارند .اقای دکتر چمن ،اقای…………..به داد این مردم برسید .هیچ می دانید اینها همان قومی هستند راه را برسرلشکر همپایی بستند .

پربازديد