تاریخ درج خبر : 1394/03/11
کد خبر : ۵۱۰۶۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس انجمن صنفی پیمانکاران استان:

پس از شش سال ضرائب منطقه‌ای پیمانکاران احیا شد

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از شش سال حق تضییع شده این استان در ضرائب منطقه ای احیا شد.
حسن وکیلی افزود: در نشست تعیین ضرائب منطقه ای استانهای کشور در تهران، بالاترین ضرائب به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

IMG_4803

وی بیان کرد: ضرائب منطقه ای که به هر استان و بخشی تعلق می گیرد، بر اساس توسعه یافتگی و دسترسی به شبکه های ریلی، راههای ارتباطی، دسترسی به کارخانه جات تولیدی و… و. تعیین می شود.

وکیلی اظهار داشت: این ضرائب که در ابتدای هر سال در فهرست بهای منتشره از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی لحاظ می شود، یکی از شاخص های اصلی توجه به مناطق محروم و کم برخوردار است.

وی گفت: متاسفانه این ضرائب براساس تصمیمات غیرکارشناسی در سال ۸۸ در سراسر کشور حذف شد و براین اساس مشکلاتی را برای بخش خصوصی ایجاد کرد.

وی افزود: حذف این ضرائب موجب ایجاد بسیاری از محدودیت ها و بالارفتن هزینه کار می شود.

رئیس انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: در نشست تهران که نمایندگان سازمان مدیریت و انجمن صنفی پیمانکاران استان با معاون محترم نظام فنی و اجرایی داشتند، با ارائه مستندات دقیق و آمار واقعی از وضعیت استان، این ضرائب تعیین شدند.

وکیلی عنوان کرد: در نهایت استان به پنج منطقه تقسیم شد و متوسط ضرائب این مناطق در بخش های مختلف ابنیه، میکانیک، برق، راه باند، انتقال آب و آبیاری زهکشی از متوسط ۱.۰۶ به ۱.۲۰افزایش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: در مقایسه با سایر استانهای کشور، بالاترین ضرائب منطقه ای به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

وکیلی در پایان از از همه کسانی که در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و انجمن صنفی پیمانکاران برای احیای این ضرائب تلاش کردند، تقدیر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مظلوم گفت:

    کو گوش برای مسئول شنوا ، کو کسانی که دقدقه آسایش وآرامش مردم را داشتند،کو چشمان بینایی که مشک وملار را در گچساران دیدند ولی امروز مشک های خالی از آب مرم سوق را نمی بینند.آقای استاندار ،اقای فرماندار ،اقایان امام جمعه ،گناه مردم سوق چیست .باید به کی پناه ببرند……..این مردم چندروز است آب ندارند کسانی که دقدقه دین مردم را دارید دراین دیار اب برای خوردن گیر نمی ایدچه برسد به وضو.چقدر مظلومیت .چقدر سکوت .اقای استاندار چشمانت را باز کن .عینک آفتابیت را بردار.آقای مدیر کل آب وفاظلاب باچه رویی شیر آب خانه ات را باز می کنی درحالی که این مردم چند روز است اب ندارند .اقای دکتر چمن ،اقای…………..به داد این مردم برسید .هیچ می دانید اینها همان قومی هستند راه را برسرلشکر همپایی بستند .

پربازديد