تاریخ درج خبر : 1394/03/12
کد خبر : ۵۱۰۷۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

احساس امنیت خانواده ها با حضور فرزندان در مساجد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد یکی از راه های مدیریت فضای رسانه ای و مجازی را پر کردن اوقات فراغت فرزندان دانست و افزود: خانواده ها در کنار مساجد امنیت بیشتری را احساس می کنند.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر رضا دهبانی پور، ظهر امروز در نشست ستاد اوقات فراغت این استان در یاسوج، گفت: موضوع به جهت تاثیر و فضایی که در دنیای امروز پیش رو داریم، بسیار مهم است.

وی افزود: در تکریم شخصیت فرزند عوامل مختلفی می تواند دخیل باشند و همواره گفته اند که مدرسه یکی جاهایی است که اوقات قابل توجهی از بچه ها را پر می کند.
دهبانی پور با بیان این که خانواده یکی از محل هایی است که در تکریم فرزندان تاثیر دارد، اظهار داشت: محیط هم به جهت تعلیم و تربیت اثرگذار است؛ اما واقعیت امر آن است که در دنیای امروز با توجه به آثار فضای رسانه ای که دارد، فرزند خیلی هم در اختیار ما نیست و جوانب امر باید واکاوی شود.
این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد فرزندان آنچنان که در اختیار شبکه ها، رسانه ها و دستاوردهای تکنولوژی هستند ممکن است در اختیار خانواده یا مدرسه ها نباشد. هر چند منکر اهمیت، ارزش و جایگاه این شبکه ها، رسانه ها و فضاهای مجازی نیستیم.
وی ادامه داد: آنها هم دستاورد و تکنولوژی بوده و اهمیت و ارزش دارند اما باید مدیریت شوند.
دهبانی پور یکی از راه های مدیریت این کار را پر کردن اوقات فراغت فرزندان دانست و افزود: چه بهتر در کنار مسجد و محل هایی باشد که خانواده ها برای فرستاندن و گذاشتن وقت فرزندانشان در اختیار آن مراکز، احساس امنیت بیشتری می کنند.
این مسئول با بیان این که قرار است کار حساس، مهم و ارزشمندی صورت گیرد، یادآور شد: باید برای این کار وقت گذاشت و برنامه ریزی کرد؛ البته در پر کردن فراغت ها مسئولیت ها و حساسیت هایی هم وجود دارد.
وی به این حساسیت ها اشاره و با بیان این که در اردوها بحث حوادث و نظم دهی مطرح است، خاطرنشان کرد: در مساجد نیز بحث نیروهای آموزش دهنده و منظم کردن آنها مطرح بوده که باید با ظرافت به این امور پرداخته شود؛ ضمن این که باید بتوان بخشی از این وقتی که فرزندان در تابستان دارند را برای آنها به درستی برنامه ریزی صورت گیرد.
دهبانی پور با بیان این که اوقات اوقات فراغت می تواند در همه ایام زندگی باشد، افزود: اوقات فراغت در نسلی که آسیب پذیری های بیشتری داشته و آمادگی برای تعلیم و تربیت، یاد گرفتن، آموزش دارد، فرصتی استثنایی است تا فعالیت مضاعفی در این زمینه داشته باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اوقات فراغت را مربوط به همه ایام دانست و گفت: به جهت اهمیت کار در دنیای جهانی شده امروزی که بحث ارتباطات، سرعت ارتباطات و اثرگذاری این شبکه های اجتماعی مطرح می باشد، یکی از بحث های جدی و البته قابل توجه است.
وی اظهار داشت: ما هرچه که در این زمینه برنامه ریزی دقیق تر داشته و کار آموزشی بیشتری کنیم، موفق تر بوده و می توان به نسل بزرگی خدمت کنیم.
دبیر هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زیرساخت های توسعه فرهنگی همواره گفته اند آموزش و یا به عبارتی تعلیم و تربیت نقش اصلی را دارد.
دهبانی پور با اشاره به این که در بحث توسعه فرهنگی، تعلیمات عمومی و آموزش محور است، افزود: چون قرار است در این کارها به غنای فرهنگی برسیم و فرهنگ را توسعه دهیم، به تجربه تاریخی، اقتضای عقل و تعلیمات محور است.
وی با بیان این که برای پر کردن اوقات فراغت، رشد و شکوفایی استعدادها و بالفعل کردن آنها باید تلاش مضا عفی صورت گیرد، گفت: باید این استعدادها را بال و پر داده و بر اساس مشی دینی و اسلامی که همان قرب الی الله است، گام برداشت.
وی ادامه داد: در بحث پر کردن اوقات فراغت و رشد دادن و شکوفا کردن استعدادهای بالقوه ای که این فرزندان دارند باید آنها را بالفعل کرده و بال و پر دهیم و بارور کنیم و سرانجام بر اساس همان مشی دینی و اسلامی که داریم و نهایتا قرب الی الله و تعالی است، گام هایی برداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد