تاریخ درج خبر : 1394/03/15
کد خبر : ۵۱۰۷۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -
قلندر نیک اندیش

بحران مدیریت در ستاد مدیریت بحران کهگیلویه‌و‌بویراحمد

سایت استان: قلندر نیک اندیش

دستگاه ها و اداراتی هستند که فلسفه وجودی شان به دو و سه مناسبت تاریخی در تقویم و یا بروز برخی اتفاقات بر می گردد یعنی مثلا اگر آن مناسبت نباشد دیگر هیچ زمینه ای برای بروز و ظهور آن دستگاه در جامعه وجود ندارد و بالتبع مردم متوجه وجود چنین دستگاهی نمی شوند.

دستگاهی هم هست که بنا نهاده شده است تا اگر خدای ناکرده بحرانی اتفاق افتاد به رتق و فتق امور بپردازد و آن بحران را مدیریت نماید و از گسترش آن و فلج شدن زندگی مردم جلوگیری کند.
کهگیلویه و بویراحمد از نظر اقلیمی و آب و هوایی بسیار مستعد بروز بحران و وقوع برخی اتفاقات ناگوار طبیعی است .با این وجود در طول سالیان اخیر جز بارش های گاه و بیگاه برف و برخی راه بندان ها و سیل فصلی تاکنون اتفاق و یا حادثه طبیعی دیگری رخ نداده است ولی بواسطه سوءمدیریت در همین موارد اندک و با ابعاد کوچک هیچ گاه مدیریت بحرانی دیده نشده است و با کوچکترین اتفاقی ضعف و بی مدیریتی در این نهاد مهم که بودجه زیادی به آن اختصاص داده می شود نمایان می گردد.
سال 1392 که بعد از سال ها شهرستان های بویراحمد و دنا شاهد بارش برف آنهم به صورت کم بود شهر یاسوج به حالت تعطیلی فرو رفت و جاده ها غیر قابل تردد شدند و تنها خروجی جلسات ستاد بحران لیز خوردن اعضای ستاد در جلوی درب خروج سازمان بود.و بی مدیریتی به حدی بالا بود که مردم در سال 93 دیگر برای برف دعا نمی کردند که مبادا برف بیاید و زندگی فلج شود.برف هم نبارید باران هم نزد و همه چیز آرام بود و به آرامی گذشت .ستاد بحران روزهای بدونی بحرانی را گذراند تا این که یک اتفاق کوچک و باد جوزا شهر را به هم ریخت و پرده از بحران عمیق مدیریت در ستاد مدیریت بحران استان برداشت.این باد سبب شد نصف شهر در تاریکی فرو رود و خروجی جاده یاسوج به بابا میدان ساعتها بسته شود و نکته جالب آن بود که خیلی از مسئولان بر سر صحنه حاضر شدند اما از مدیریت محترم بحران استان خبری نبود و احتمالا باز هم خودروی خدمت عظیم این ستاد مشغول به کار دیگری غیر از مدیریت بحران بود.

DSC00297


باید خدا را شاکر بود که حادثه و بلایای کمی در این استان به وقوع می پیوندد چرا که اگر غیر از این بود آن وقت معلوم نبود تکلیف مردم و آرامش و امنیت آنها چه می شد.
ستاد مدیریت بحران استان جایگاه و دستگاهی است صرفا برای خدمت و رسیدگی به مشکلات و بحران های مردم در استان اما متاسفانه این جایگاه نیز حکایتی شبیه دستگاه های دیگر در استان دارد و مکانی است برای اقناع یک فرد و یا یک طیف سیاسی و یا قومی.و اتفاقا جای بدی هم نیست چون گفته می شود حقوق و مزایای آن از دیگر بخش های استانداری بیشتر است .
حال باید پرسید آیا مدیر و نیروهایی که در این ستاد و اداره کل بحران استانداری به کار گرفته شده اند افراد متخصص و اصطلاحا این کاره هستند یا صرفا به مقام و مسولیت خود نگاه اداری و پشت میز نشینی دارند؟
و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…
و البته یک سوال همیشگی و آن هم بی توجهی استاندار به این بی مدیریتی چیست ؟ و قطعا همین ملاحظات سبب دلخوری منتقدان می باشد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد