تاریخ درج خبر : 1394/03/24
کد خبر : ۵۱۱۵۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -
خوان پایه:

21 درصد تلفات جاده ای سال 93 مربوط به خودروی پراید بود

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: 21 درصد تلفات جاده ای سال 93 مربوط به خودروی پراید بود.

به گزارش سایت استان، علی خوان پایه در نشست خبری با رسانه ها افزود: در سال گذشته بیش از نیمی از تصادفات در چهار ماه خرداد، مرداد، شهریور و مهرماه بود.

وی ادامه داد: عمده این تصادفات در چهار محور بهبهان به گچساران، گچساران به بابامیدان، بابامیدان به یاسوج و یاسوج به سمیرم بوده است.

خوان پایه با بیان اینکه میانگین سن متوفیان تصادفات در سال گذشته 33 سال بود بیان داشت: 54 درصد این تصادفات مربوط به خودرو سواری، 12/7 درصد وانت بارها، 9/4 درصد موتورسواران و 15/2 درصد نیز عابران پیاده بوده است.

وی گفت: بیشتر این تصادفات در بازه زمانی 10 تا 12 صبح و 16 تا 20 بعدازظهر اتفاق افتاد.

مدیرکل حمل و نقل استان با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد 154 نفر در جاده های استان کشته شدند اذعان داشت: 81 درصد کشته شدگان مدرک تحصیلی دیپلم و پائین تر داشته‌اند.

وی 60 درصد از فوتی های سال گذشته را متاهل و 40 درصد آنها را مجرد اعلام کرد.

وی میزان تلفات جاده ای استان نسبت به میانگین کشوری بیشتر خواند و بیان داشت: در دوماهه اول سال 94 میانگین سنی کشته شدگان به 23/5 سال رسیده است که این یک فاجعه است.

خوان پایه تصریح کرد: در دوماهه اول سال 94 بیش از 54 درصد تصادفات در 20 کیلومر ورودی شهرها اتفاق افتاده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استفاده از تکنولوژی های هوشمند در کنترل جاده های استان گفت: در برخی از محورهای پرتردد استان دوربین های کنترل تصویری نصب شده است که تا پایان امسال 20 دوربین دیگر نیز نصب می شود.

وی به احداث پل عابرین پیاده نیز اشاره و بیان داشت: نصب چند پل عابر پیاده در روستاهای مادوان، مهریان و دشتروم از اولویت های سالجاری این سازمان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد