تاریخ درج خبر : 1394/03/24
کد خبر : ۵۱۱۵۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل نوسازی مداری استان خبر داد

هفدهمین جشن خیرین مدرسه ساز در تهران برگزار می شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفدهمین جشن خیرین مدرسه ساز استان کهگیلویه و بویراحمد در تهران برگزار می شود.

جهان مهرابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین رویداد فرهنگی استان را در روزهای پایانی بهار امسال در پیش رو داریم.
این مسئول گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی به دلیل اهمیتی که دارد در تهران و در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
مهرابی گفت: هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان با حضور نخبگان و متمکنین استان و خیرین حوزه مدرسه‌سازی در روز ۲۵ خرداد و از ساعت ۵ عصر در محل این دانشکده برگزار می‌شود.

وی از نخبگان کهگیلویه و بویراحمدی برای حضور در مهمترین رویداد فرهنگی استان دعوت کرد.
مهرابی با بیان این که تاکنون ۶۰۰ دعوت‌نامه برای افراد اثرگذار و نخبگان هم‌استانی فرستاده‌ایم، تصریح کرد: در این همایش به احتمال زیاد وزیر آموزش و پرورش و معاونین وزیر و برخی از شخصیت‌های کشوری شرکت خواهند داشت.
وی از این همایش به‌عنوان یکی از بزرگترین برنامه‌های فرهنگی استان در سال جاری یاد کرد و افزود: در سال گذشته مشارکت خوبی از سوی خیرین داشتیم که مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان محقق شد و پیش‌بینی رقم بیشتری را در سال جاری داریم
خیرین مدرسه ساز کشور نگاه خاصی به این استان دارند
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیرین مدرسه ساز کشور نگاه و توجه خاصی نسبت به این استان دارند.
جهان محرابی افزود: هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد از ساعت ۱۷ عصر دوشنبه ۲۵ خرداد ۹۴ در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: امسال برای دومین سال پیاپی است که جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در تهران برگزار می شود.
محرابی اظهار کرد: مقدمات لازم برای برگزاری هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در تهران از بهمن ۹۳ آغاز شد.
وی عنوان کرد: در راستای هماهنگی هر چه بیشتر نشستی بین معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسوولان اداره های کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در تهران برگزار شد.
محرابی ابراز داشت: علاوه بر این با خیرین تهران و افراد متمکن کهگیلویه و بویراحمد که ساکن سایر استان های کشور هستند نیز رایزنی های لازم برای شرکت در این جشنواره انجام شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر شامل دانشگاهیان، نخبگان، تحصیلکرده ها، افراد متمکن و خیرین از سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره دعوت شده اند.
محرابی گفت: تعدادی از مسوولان ملی از قبیل معاون وزیر آموزش و پرورش، رییس سازمان نوسازی مدارس و رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور به همراه نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان نیز در این جشنواره حضور می یابند.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش به دلیل گستردگی دارای نیازهای متعددی در حوزه های مدرسه سازی و خرید تجهیزات و امکانات برای مدارس است و خیرین و افراد متمکن می توانند در تمام زمینه ها این نهاد فرهنگی مهم و تاثیرگذار را یاری دهند.
محرابی اظهار کرد: مناطق برخوردار کشور به دلیل تمکن مالی مردم آنها دارای خیرین بیشتری نسبت به استان های کمتر توسعه یافته از جمله کهگیلویه و بویراحمد هستند.
وی عنوان کرد: از آنجا که بضاعت مالی مردم کهگیلویه و بویراحمد متوسط رو به پایین است مباحث مهم خیرین مدرسه ساز و مشارکت مردمی در زمینه ساخت و تجهیز مدارس نیز به تازگی در این استان آغاز شده که امید است روز به روز مطلوبتر شود.
محرابی ابراز داشت: تاکنون وقت زیادی برای موضوعاتی شامل اهمیت مشارکت مردم کهگیلویه و بویراحمد در امر مقدس مدرسه سازی و تماس با افراد متمکن و خیرین مدرسه ساز استانی و کشوری در زمینه فعالیت در اجرای پروژه های آموزش و پرورش صرف شده است.
وی افزود: با گذشت زمان فرهنگ مشارکت مردم کهگیلویه و بویراحمد در امور خیرخواهانه به ویژه مدرسه سازی مطلوبتر شده و بیش از پیش نهادینه می شود.
محرابی گفت: یکی از اهداف اصلی و مهم برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز نیز ترویج و گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مشارکت در جامعه و بین قشرهای مختلف مردم است.
وی بیان کرد: به طور متوسط ماهانه نشست هایی بین مسوولان اداره های کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد و مسوولان مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در تهران برگزار می شود.
محرابی اظهار کرد: در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد که پارسال در تهران برگزار شد خیرین شرکت کننده ۱۱۷ میلیارد ریال تعهد کردند که از این میزان تاکنون ۸۰ میلیارد ریال محقق شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به اطلاع رسانی گسترده و دعوت از تعداد چشمگیر خیرین و افراد متمکن استانی و کشوری امید است که نسبت به جشنواره شانزدهم خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد کمک بیشتری به این استان شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد