تاریخ درج خبر : 1394/03/24
کد خبر : ۵۱۱۵۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار کهگیلویه وبویراحمد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضا کارگروه برگزار گردید.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه در سال گذشته و با همت و برنامه های دولت تدبیر و امید برخی از موانع تولید در حوزه صنعت و معدن این استان رفع گردید افزود: این برنامه ها با رویکردی جدید و در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ادامه خواهد یافت.
دیودیده با اشاره به این که حوزه صنعت و معدن در استان ما در سالهای گذشته مشکلاتی بسیاری داشت، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید با همکاری مسئولان ارشد استانی و حمایت‌هایی که از مرکز و صندوق توسعه ملی شد برخی از مشکلات برطرف و بخش دیگری در حال رفع است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: با برگزاری برخی نشست‌ها و شوراها از جمله شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این مشکلات را مورد بررسی قرار دادیم که تعدادی از واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ در استان رفع مشکل شدند.
وی افزود: برای مثال توانستیم مشکلات واحدهایی همچون کارخانه قند یاسوج، آرد و نشاسته و گلوکز و خوراک دام و طیور و برخی دیگر از صنایع را برطرف کنیم تا پس از چندین سال تعطیلی دوباره به چرخه کار و فعالیت برای تولید و اشتغال برگردند.
دیودیده با بیان اینکه به همین منظور جلسه رفع موانع تولید را در استان برگزار می‌کنیم، افزود: در این مدت حضور فیزیکی مسئولان استانی را در شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک و بزرگ برای رفع موانع تولید داشته‌ایم که قدمی اساسی برای رفع موانع تولید در این صنایع بوده است.
وی به وضعیت واحد های تولیدی صنعت و معدن استان اشاره کرد و گفت: مجوزهای صنعتی استان که پروانه بهره برداری و جواز تاسیس دریافت نموده اند، 703 فقره و مجوزهای معدنی پروانه بهره برداری 93 مورد است.
دیودیده در پایان با قدردانی از دستگاه‌های استانی به دلیل همکاری برای رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی، تصریح کرد: سعی بر این بوده که اگر اختلاف و مشکلی میان دستگاه‌های دولتی و صنایع وجود داشته از جمله در اموری مانند بیمه و مالیات این مشکلات به نفع تولید تمام شود.
در این نشست مشکلات شهرک صنعتی یاسوج1، کارخانه رز بشار یاسوج و همچنین بید زرد گچساران بررسی و تصمیمات لازم در خصوص رفع مشکلات اتخاذ شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد